Sünger Üretiminde Yapılan İşlemler

Sünger Üretimi Nedir, Ne Yapılır?

Sünger üretimi, farklı kimyasalların bir araya getirilerek ve güçlü bir karıştırıcıda karıştırılarak bir reaksiyon oluşturulur ve kalıplara dökülür. 48 saat içinde kalıplarda bekletilerek sünger üretimi sağlanır. Farklı sektörlerde kullanılmak için yapılır ve bunu sağlamak için farklı yöntemler de mevcuttur.

Sünger üretiminde farklı farklı hammaddeler kullanılır.  Biz Endüstriyel Kesim olarak müşterilerimizin istekleri doğrultusunda farklı kalınlıklarda ve farklı renklerde sünger üretimini yaptırmayı sağlamaktayız.  Sektörden sektöre kullanım yeri değişmektedir. Aşağıda ayrıntılı açıklamaya çalıştık. Bunlar; mobilya, otomotiv, ambalaj, tekstil, medikal sektörleridir.

Sünger üretimi sonucunda elde edilen poliüretan süngerler, diğer sünger çeşitlerine göre daha elastik ve daha ucuz olurlar. Yoğunlukları metreküp cinsinden ölçülmektedir. Bu özellik, sünger üretimi ‘nde oldukça önemli bir detay olup detayda dayanıklılık gücünü belirler. Yüksek yoğunlukta olan süngerler, gerçek özelliklerini çok uzun süre korurlar.

Sünger uretimi için tereddüt ettiğiniz konularda bizlere her zaman danışabilirsiniz. Endüstriyel Kesim olarak biz, müşterilerimize her zaman en iyi desteği vermek isteriz. Sünger üretimi her alanda yapılabilir. Konfor amaçlı, dekorasyon, yalıtım, vb yerlerde farklı renklerde, farklı yoğunluklarda en iyi ve istenen kalitede malzemeyi seçmek için danışmak gerekiyor ve ücretsiz hattımızı arayarak malzemenizi seçebilir sünger üretimini sağlayabilirsiniz.

En sık yapılan imalat esnek poliüretan süngerdir. Bu sünger çeşidi şimdiye kadar bulunmuş en değişken ve çok yönlü malzemelerden biridir.

Sünger Üretimi Uygulama Alanları

  • Mobilya sektörü: Esnek poliüretan sünger üretimi, döşemeli mobilyalarda kullanılan en yaygın mobilya malzemesidir.
  • Otomotiv sektörü: Bu sektörde kullanılan malzeme ise, araba koltuklarında ve koltuk kılıflarının yapımında kullanılmaktadır.
  • İnşaat sektörü: Bu sektör için çok ince sünger üretimi yapılmaktadır. 3 mm ‘lık süngerler genellikle yalıtım ve kaplama için yapılmaktadır.
  • Ambalaj imalatı sektörü: Ambalaj imalatı sektöründe sünger üretimini anlamak için ambalajın pazarlamada ne derece etkili bir dal olduğunu öğrenmek ve farkında olmak gerek.,Genellikle kozmetik sektöründe kutu içinde taşınan ürünlerin zarar görmemesi için yapılır.
  • Yatak imalatı sektörü: Bu sektörde sünger üretimi genelde sarı ve gri renkte tercih edilmektedir.
  • Elektronik sektörü: Bu alanda ise genellikle elektronik malzemelerin konulacağı bir çanta veya kutu içi için yapılmaktadır. Bunların kalınlıkları, dansiteleri belirlenen ürüne göre değişmekte olduğundan sünger üretimi sırasında da bu özelliklere dikkat edilmelidir.

Endüstriyel Kesim olarak biz, çeşitli sertifikalarımız ve ISO 9001-2008 kalite yönetim sistemimizle, çeşitli ürünleri sizlerin isteği doğrultusunda tasarlıyoruz ve üretiyoruz. Diğer üretim hattımız için danışma telefonumuzu arayarak bizden bilgi alabilirsiniz. Bu konuda sünger üretimi hariç, eva, epdm ve özel kesim işleri ile alakalı da herhangi bir projenizde sizlere yardımcı olabiliriz. Sünger Üretimi Nedir, Ne Yapılır?

https://www.facebook.com/endustriyelkesim

27 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial