Melamin Sünger Kesim

Geri Dön

Melamin Sünger Kesim İşlemleri

Melamin süngerin hammaddesi melamindir. Düşük yoğunlukta olan melamin sünger, ses yutumu yüksek olduğu için güçlü bir ses izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Yaşam alanlarının yoğunlaşması ve kalabalıklaşması gürültü kirliliği kavramını hayatımıza katmıştır. Ses de insanı yoran bir unsur olduğu için insanlar en azından dinlenirken sessiz bir ortam ister.

Melamin Sünger Kesim Nedir?

Ses sadece konfor için değil, bazı iş kollarında iş kalitesini, hizmet kalitesini de etkiler. Stüdyo, ses kayıt atölyesi gibi alanlarda ses izolasyonu sadece çevreyi rahatsız etmemek için değil, kayıtların daha net alınabilmesi için de gereklidir. melamin sünger kesim yapılan ürünler tam da bu gereksinimleri karşılar. Farklı renklerde ve farklı formlarda üretilirler. Yumurta, labirent, piramit, spesiyal gibi çeşitli formlarda üretilebilen ürünler, kullanılacak alana ve isteğe göre tercih edilebilir.


Melamin sünger içerisindeki reçine sayesinde ses yutma özelliğine sahiptir. Düşük yoğunluktadır ve aynı zamanda yanmaz özellikte bir sünger çeşididir. Anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Kaliteli ürünlerde herhangi bir kimyasal kullanılmadığı için her alanda güvenle kullanılabilir. Akustik bir sünger olduğu için melamin sünger kesim uygulanan alanlarda ortama akustik bir düzenleme sağlanır. Bunun yanında sıcaklığa karşı da dayanıklıdır. Düşük ağırlıkta olduğu için kullanım alanı çok daha geniştir. Herhangi bir ekstra ağırlık yapmaz. Bu yüzden hava ve deniz yolu taşımacılığında, vagonlarda dahi rahatlıkla kullanılabilir.


Melamin Sünger Kesim Ürünlerin Kullanım Amaçları

Melamin sünger kesim işlemleri ile elde edilen ürünler, ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında kullanılmaktadır. Ses geçişlerinin binalar arasında, odalar arasında, bölmeler arasında geçişini engellemeyi sağlar. Güçlü ses emişi sayesinde yüksek sesli çalışma ortamlarından çevredekilerin etkilenmemesi sağlanır.


Melamin Sünger Kesim İşlemleri Akustik düzenleme özelliği sayesinde çalışma ortamlarında sesin yankı yapması, ses kaybı gibi sorunların çözümüne yardımcı olur. Bu sayede ses üzerine çalışma gerçekleştirenler çok daha pürüzsüz ve sade bir ses kaydı alabilir. Anti bakteriyel özelliği, hafif olması ve farklı formlarda, şekillerde kesim yapılabilmesi aynı zamanda estetik bir ürün ortaya çıkmasını sağlar.


Uygulama şekli yapıştırma usulü gerçekleştirilir. Bunun için özel solid bazlı yapıştırıcılar kullanılır. Yapıştırıcı, bir rulo yardımıyla süngerin yapıştırılacağı alana sürülür ve ardından sünger yapıştırılır. Kendinden yapışkanlı modeller de vardır. Bunların sadece arka yüzeyindeki bantlar çıkarılarak uygulanacak bölgeye yapıştırılabilir.


Melamin Sünger Kesim Kullanım Alanları

Yanmaz ürünler kesim hizmeti sağladığımız melamin süngerler, anti bakteriyel özelliği sayesinde hastane ve okullarda güvenle kullanılabilir. Kullanım alanları son derece geniştir. Mükemmel akustik sağladığı için müzik odalarında, ses kayıt odalarında, akustik odalarda, stüdyolarda vb. özelliklerdeki bütün mekânlarda kullanılabilir. Yankı ve eko gibi ses problemi olan odalarda problemi çözer ve ortam akustiğini düzenler.


Ses yutum özelliği yanında ısı yalıtım özelliği de vardır. Bu yüzden çok yönlü bir kullanım alanına sahiptir. En çok tercih edildiği kullanım alanları ve mekanlar; okullar, hastaneler, çağrı merkezleri, hava alanları, ofisler, stüdyolar, müzik odaları, ses kayıt odaları, enstrüman-çalgı odaları, reji odaları, bateri odaları, radyo stüdyoları, piyano odaları, düğün salonları, atış poligonları, sinema salonları, tiyatro salonları, ev sinema odaları, diskolar, barlar, prova odalarıdır.


Endüstriyel kesim olarak yanmaz ürünler kesim çözümlerimizden birisi melamin süngerlerdir. Kullanım alanlarınıza göre istediğiniz formda ve istediğiniz ölçüde kesim işlemleri yapıyoruz. Yeni nesil, en gelişmiş teknolojilere sahip makinelerimizde birinci sınıf melamin süngerlerden pres kesim yöntemiyle kullanım şeklinize uygun çözümler geliştiriyoruz. Kolayca uygulayabileceğiniz ve uzun yıllar güvenle kullanmaya devam edebileceğiniz sonuçlar ortaya çıkarıyoruz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial