Polieter Sünger Kesim

Geri Dön

Polieter Sünger Kesim

Polieter sünger suya karşı çok yüksek mukavemete sahip bir maddedir. Su hidrolizi olmaz. Bu nedenle su bazlı filtrelerde tercih edilirler. Kirlendiği zaman yıkanarak tekrar tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Poliester liflere göre daha uygun fiyatlara sahip olmaları tercih edilmelerini sağlar. Mikrofon üstünde hoparlör önlerinde ses temizleyicisi olarak kullanılan maddelerdir. Polieter sünger10 PPI ve 80 PPI arasında mavi, beyaz, yeşil ve siyah renkleriyle bulunabilen bir üründür. Polieter süngerin kullanım alanları giderek artmaktadır. Polimerik MDI ile birlikte genellikle ısı yalıtımında kullanılan poliüretan rijit köpüklerin temel hammaddesidir. Günlük kullanılan birçok eşyanında hammaddesidir.

Polieter Sünger Nedir ve Nerede Kullanılır?

Polieter süngerkalıplama ve kontinu slabstock yöntemleriyle üretilir. Poliüretan esnek süngerlerin üretiminde kullanılırlar. Esnek özelliklerinin yüksek olması ve maliyetlerinin düşük olması sayesinde temizlik sektörünün en çok kullanılan ürünleri arasında yer alırlar. 14 Dansite ve 60 Dansite arasında rulo, plaka ve istenilen her ebatta kesimi yapılır. Ayrıca bant uygulaması da yapılabilmektedir.


Polieter süngerler otomotiv süngerleri, viskoelastik süngerleri, medikal süngerler, ambalaj süngerler, izolasyon süngerler ve temizlik süngerleri gibi uygulama alanlarına sahiptir. Polieter sünger polimetik MDI ile birlikte genellikle ısı yalıtımında kullanılan poliüretan rijit köpüklerin temek hammaddesidir. Bunlar panel, sprey köpük, buzdolabı ve ahşap taklidi gibi sistemlerin üretiminde kullanılan bir maddedir. Özellikle de klima filtrelerinde, hava filtrelerinde, süpürge filtrelerinde, ses filtrelerinde ve akvaryum filtrelerinde çoğunlukla tercih edilirler.


Polieter süngerplastik sanayinin alt dallarında ve yaşamın her alanında sıkça kullanılan bir üründür. Bu da onu geleceğin sektörlerinden birisinde ana madde olmaya aday koymaktadır. Polieter sünger kesim günlük yaşamımızın pek çok alanında önemli bir yer tutar. Sunduğu konfor, rahatlık ve ekonomik avantajlar ürünün artısını çoğaltıyor.


Polieter Sünger Uygulama Alanları

Polieter süngersuya karşı yüksek mukavemet gösteren bir maddedir. Su ile hidrolizi olmaz. Çünkü su da çözünmez. Bu özelliği sayesinde su bazlı filtrelerin en çok tercih edilen ürünüdür. Kirlendiğinde her zaman yıkanabilir. Polieter süngeri diğerlerinden cazip kılan bir özelliği de fiyatının çok uygun olmasıdır. Ürünü mavi, yeşil, beyaz ve siyah renklerinde bulmak mümkündür.


Polieter süngerin en çok kullanıldığı alanlar sulu süpürge filtreleri, ses filtreleri, klima filtreleri, hava filtreleri ve akvaryum filtreleridir. Ürünün bu tür alanlarda kullanımı son derece önemlidir. Çünkü insanların temel yaşam alanlarıdır.


Polieter sünger kesim kalıplama yöntemiyle üretilir. Mobilya ve yatak sektöründe kullanılan konvansiyonel süngerler, medical süngerler, izolasyon süngerler, maksimum elastikiyet sağlar. İnşaat ve otomotiv sektöründe astar, yapıştırıcı, sızdırmazlık malzemeleri, embram, astar, mürekkep, mastik ve elastomerlerinin üretiminde kullanılan bir maddedir.


Polieter Sünger Malzeme Detayları

Polieter süngerşimdilerde oldukça çok tercih edilen hammaddeler arasında yer alır. Çünkü kullanım alanı oldukça artmış durumdadır. Ürün kısa sürede üretilir. Ardından birçok ürünün hammaddesini oluşturur. Özellikle de günlük hayatımızın olmazsa olmazlarından yatak ve mobilyalar için önem teşkil eden bir üründür. Polieter sünger su ile hidroliz olmadığından birçok firmanın en önemli hammaddeleri arasındadır.


Polieter çoğunlukla ısı yalıtımının temel hammaddesidir. Rijit polyo uygulamaları içerisinde sprey köpük, ahşap taklidi, buzdolabı, panel ve ahşap taklidi gibi sistemler de polieter süngeri kullanmak mümkündür. Polieterin mevcut özellikleri onun tercih edilmesini sağlar. Sektörün önem verdiği ürünlerin arasında yer alır. Kullanım alanları da giderek artmaktadır. Teknolojinin kullanışlı hammaddeleri arasında bulunur.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial