Çift Taraflı Yapışkan Kauçuk Köpük Bant

Geri Dön

Çift Taraflı Kauçuk Köpük Bant

Çift taraflı kauçuk köpük bant adından da anlaşıldığı gibi her iki yüzeyinde yapışkan bulunan bant türüdür. Her iki yüzeyine de başka malzemeler yapıştırılabildiği için çift taraflı sabitlik sağlar. Bu yüzden de çok geniş bir alanda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım alanlarında çivi, matkap, vida gibi gereçleri ortadan kaldırır. Kauçuk köpük bant ile eşyaları çok daha rahat monte edebilirsiniz. Klasik bantlardan görünüş itibarıyla çok farkı olmasa da işlevi bakımından büyük farklılık barındırır. Farklı ölçülerde, genişlikte üretilebilir ve bu sayede kullanım alanına göre bant ortaya çıkarılmış olur. Kolay ve pratik bir kullanımı vardır.

Çift Taraflı Kauçuk Köpük Bant Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Her iki yüzeyinde yapışkan madde bulunan bant türüdür. Yapıştırılması ve sökülmesi son derece kolaydır. Bu yüzden örneğin duvarlarda, zeminlerde kullanımı sırasında zemine herhangi bir zarar verilmez. Üzerine de istenen eşya yapıştırılır. Bu sayede duvar, zemin delinmek zorunda kalınmaz.
 • Mobilya alanında çift taraflı bant ara malzeme olarak kullanılır. Yüzeye rahatça yapıştığı için üzerine farklı bir kaplama malzemesi yapıştırılabilir. Küçük büyük bütün eşyaların yapıştırılmasında rahatlıkla tercih edilebilir.
 • Ofislerde son derece pratiklik sağlar. Tadilat işlerinde, tamirat işlerinde, ofislerin dekore edilmesinde, süslenmesinde  etkili ve pratik bir kullanım sunar.
 • Kauçuk bant yapışkanlı, arabalarda ve genel olarak otomotiv sektöründe de kullanılabilir. Araçları modifiyesinde, tamiratında oldukça etkilidir. Örneğin plakalar çift taraflı bantla yapıştırılabilir. Bu sayede delinmek zorunda kalınmaz ve muayene esnasında cezai işlem uygulamasıyla karşı karşıya kalınmaz.

Çift Taraflı Kauçuk Köpük Bant Uygulama Alanları

 • Çift taraflı yapışkan kauçuk köpük bant çok işlevseldir. Güçlü montaj ve rahat uygulama sağlar. Her yaştan kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilir. 
 • Beyaz eşya sektöründe oldukça fazla kullanılır. Hem montaj hem de nakliye işinde kullanılabilir. Rahatlıkla yapıştırılıp sökülebilmesi beyaz eşyaların zarar görmesini önler. Böylece pratiklik sağlar. 
 • Plastik ve profil alanında etkilidir. Her yüzeye yapışabildiği için farklı plastiklerin birbirine ya da başka malzemelere tutturulmasında etkili görev üstlenir. 
 • Yalıtım alanında da son derece etkili olan çift taraflı köpük bantlar her iki yüzeye kuvvetlice yapıştığı için mekanların her yerinde başka malzemelerle birlikte etkili bir yalıtım unsuru oluşturur. Hem ısı yalıtım hem de ses yalıtım etkisi gösterir.
 • Medikal alanda da oldukça çok kullanılan çift taraflı kauçuk bantlar her ölçüde kesilip kullanılabildiği için tadilat, tamirat, onarım alanlarında etkili çözüm üretilmesine yardımcı olur.

Çift Taraflı Kauçuk Köpük Bant Malzeme Detayları

 • Birçok farklı sektörde işleri kolaylaştırır. İşlemleri hızlandırır.
 • Uygulama alanlarında tadilat, tamirat, taşıma gibi her noktada maliyeti düşürür. Devasa ekipmanlara, malzemelere gereksinim duyulmaz. Kolayca temiz edilebildiği gibi rahatça stoklanıp muhafaza edebilir. Bu yalıtım bantları uzun yıllar ilk günkü formunu koruyarak elinizin altında durabilir. 
 • Şeffaf ya da renkli olabilir. Dilerseniz istediğiniz renkte tercih ederek uygulamalarınızı dilediğiniz dekorasyona dönüştürebilirsiniz. 
 • Yapıştırdığınız yerde, örneğin duvardan daha sonra rahatça sökebilirsiniz. Bu sayede kullanım sonrası duvarı, zemini eski haline getirmek için alçı, boya, fırça, usta gibi gereksinimlere ihtiyaç duymazsınız. Her uzunluk ve genişlikte üretimi yapılabildiği için kullanım alanına göre şekillendirebilir, dilediğiniz ölçülerde bu bantları kullanabilirsiniz.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial