Poliol İzosiyanat Karışım Köpük Kesim

Geri Dön

Poliol İzosiyanat Karışım Köpük Kesim

Pu Poliol İzosiyanat karışım köpük temelde poliüretandan meydana gelir ve bu poliüretan poliol sistem ve izosiyonat adlı iki bileşenden oluşur. Poliol ve izosiyanatın belli oranlarda ve belli sıcaklıklarda karıştırılır. Karışım ve ekzotermik bir reaksiyonla malzemenin kabarması sonucu ortaya çıkan köpük de Pu Poliol İzosiyanat karışım köpük kesimdir. Pek çok alanda kullanılan bu ürün, hazır stoktan sipariş verilebildiği gibi özel siparişler de hızlı biçimde yerine getirilir. Kullanım alanına ve kullanılacak yere göre özel tasarımlarda, dokularda, ebatlarda ve şekillerde köpükler üretilebilir. Bu sayede kullanımı pratik, başarılı sonuçlar sunan veriler elde edilmiş olur.

Pu Poliol İzosiyanat Karışım Köpük Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Pu Polıol İzosiyanat karışım köpük iki malzemeden ve onların kimyasal reaksiyona girmesine neden olan katalistler ile kabarmalarını sağlayan ajanlardan meydana gelen bir malzemedir. Bileşenlerinden birisi poliol sistemdir. Bunun içerisinde silikon, renklendirici, kabartıcı ajan ve diğer kimyasallar bulunur. Bu karışımın bünyesinde serbest hidroksil yer alır.
 • İzosiyanat poliol sistemler karıştırıldığında ekzotermik reaksiyona girer. Bünyesinde serbest NCO kimyasalları bulunur. Bütün kimyasal reaksiyonlarda olduğu gibi burada da geriye çevirme söz onuşu değildir. Yani ortaya çıkan ürün ayrıştırılarak yeniden eski iki ürün elde edilemez.
 • Pu Polıol İzosiyanat karışım köpük kesim ürünler beyaz eşyaların izolasyonunda, rüzgâr sörflerinde, sıcak su tanklarında çokça tercih edilir. Yine boruların izolasyonunda, termoelektrik elemanları sayesinde ısıtma ve soğutma yapmakta kullanılan konteynerlerin izolasyonunda, duvarların izolasyonunda sandviç panel sistemleri olarak kullanılır. Uzun ömürlü olması ve hafif olması karşısında yüksek verimliliği izolasyon dendiğinde akla gelen il malzemelerden birisi olmasını sağlar

Pu Poliol İzosiyanat Karışım Köpük Uygulama Alanları

 • Öncelikle buzdolaplarının, derin dondurucuların, soğutucuların izolasyonunda tercih edilir.
 • Rüzgar sörflerinde kullanılarak sörfün yüzeyde kalmasına, sudan etkilenmemesine ve hafif olmasına imkân verir.
 • Sıcak su tanklarının izolasyonunda kullanılarak ısı dengesinin sağlıklı olmasını, daha az enerji ile daha yüksek verim alınmasını sağlar.
 • Boruların izolasyonunda uygulanarak sabit ısı ayarını muhafaza eder. Boruların ısısının döşeme alanlarına zarar vermemesini sağlar.
 • Termoelektrik elemanlar vasıtasıyla ısıtma yapılabilmesine olanak verir.
 • Yapıların duvarlarında yalıtım amaçlı olarak sandviç panel şeklinde kullanılır. Konforlu ve estetik alanların ortaya çıkmasına, enerji tüketiminin hem yazları hem de kışları azalmasına katkı sunar.Pu Polıol İzosiyanat karışım köpük ürünleri izolasyon gereken pek çok alanda kullanılır.

Pu Poliol İzosiyanat Karışım Köpük Malzeme Detayları

 • Pu Polıol İzosiyanat karışım köpük ürünler çok güçlü izolasyon ürünleridir. Aynı kalınlık ve yoğunluklarda diğer ısı yalıtım köpüklerine nazaran çok daha yüksek direnç gösterir. Zaten bu yüzden buzdolabı, derin dondurucu gibi en fazla izolasyonun gerekli olduğu alanlarda dahi kullanılmaktadır.
 • Pu Polıol İzosiyanat karışım köpük kesim ürünler hafif ağırlığa sahiptir. Hafif olmaları onların dayanımında zafiyete sebep olmaz. Hafif oldukları kadar dayanıklılardır. Bu da uygulandıkları ürünlerin ve alanların ağırlığını yükseltmez. 
 • Kalıplanabilmesi en ayrıcalıklı özelliklerinden birisidir. Bu sayede karışık şekiller, boşluklar rahatlıkla doldurulabilir. Çok detaylı kalıp yüzeyler rahatlıkla kopya edilerek işlenebilir. 
 • Yapışma özelliği vardır. Köpürtme esnasında kâğıt, metal, plastik, tahta, taş gibi malzemelere başarıyla yapışır. Kesilmiş karışım köpükler de pek çok yapıştırıcıyla yapıştırılabilir. 
 • Yüzme kabiliyetine sahiptir. Sıkı hücre yapısından dolayı Pu Polıol İzosiyanat karışım köpük kesim çok az sıvı emer. Bu da bir köpüğün kendi ağırlığının yirmi beş katını su üzerinde taşıyabilmesini sağlar. Sörflerde de bu yüzden yüksek verim sunar.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial