Çanta İçi EPDM Nedir Nasıl Yapılır?

Geri Dön

Çanta İçi EPDM Nedir Nasıl Yapılır?

EPDM, ana maddeleri etilen ve propilen olan kauçuk cinsinde bir malzeme türüdür. Dayanıklı bir malzeme olan EPDM, kolay şekil verilebilirliği, geçirimsiz yapısı ve yalıtkan özelliği sayesinde gün geçtikçe kullanımı artmakta olan bir malzemedir.


Özellikle, çok ve küçük parçalı ekipmanlarda bu parçaların düzenli olarak yerleştirilmesi, parçaların korunması ve bir ekipmanın ya da alet edevatın taşınması esnasında çarpma düşme gibi darbelerden hasar almaması için ekipmanların taşındığı çantaların içerisine şekilli ve dayanıklı bir kaplama yapılır. Çanta içi EPDM, bu konuda rakipsiz bir malzeme türüdür.


Gerek sağladığı üst düzey kullanışlılığı gerekse de sunduğu estetik görüntüsü sebebiyle pek çok birey tarafından tercih edilen EPDM, çok uzun yıllar kullanımlarda bile yapısını koruması sebebiyle de daha çok tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır.

Çanta İçi EPDM Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • EPDM, hem ısıya hem ışığa hem de ozon gibi maddelere gösterdiği dayanım sebebiyle kullanım yelpazesi oldukça geniş olan bir kauçuk türüdür.
 • Sunduğu avantajların yanı sıra EPDM, bu avantajları sunan pek çok malzemeye göre de uygun fiyatıyla bütçe dostudur.
 • EPDM, müşterilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda belirlenen ölçülerde seri üretim esnasında dahi kolaylıkla kesilip şekillendirilerek yerleştirileceği çanta içerisine mükemmel uyum sağlamaktadır.
 • Gerek matkap gibi çok parçalı ekipmanların taşınmasını kolaylaştırırken gerekse de sağladığı darbe emici özelliği sayesinde korunması gereken hassas aletlerin ve edevatların taşıması esnasında sıklıkla tercih edilen bir malzeme haline gelmiştir.
 • Çanta içi pazarlama uygulama başlığı altında incelenen bu malzeme, kesim işleminden sonra sağladığı esnek, parlak ve pürüzsüz yapısı sayesinde taşıma işleminin güvenle yapılmasının yanı sıra estetik görünümü de beraberinde sunmaktadır.

Çanta İçi EPDM Uygulama Alanları

 • Taşınması esnasında kırılma, çizilme veya herhangi bir darbe almaması gereken ekipmanların taşınmasında tercih edilen çanta içi EPDM, parçalı ekipmanların parçalarının korunması için de sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Gerekli ihtiyaç veya belirlenen istekler doğrultusunda farklı şekillerde ve farklı ebatlarda üretimi seri olarak gerçekleştirilebilen bu malzemenin uygulama alanları oldukça geniştir.
 • Pres uygulamaları ile şekillendirilen EPDM, özel ürünlerin paketlenmesi işlemlerinde de tercih edilmektedir.
 • Kırılma olasılığı olan eşyaların taşınması esnasında büyük bir koruma sağlamasının yanı sıra antika gibi değerli eşyalarında üst düzeyde korunmasını sağlamaktadır.

Çanta İçi EPDM Malzeme Detayları

 • EPDM, farklı statik veya dinamik etkiler altında bile formunu koruması nedeniyle otomotiv sektöründen yalıtım malzemelerine kadar onlarca farklı sektörde vazgeçilmez bir konuma sahiptir.
 • Yüksek veya düşük sıcaklıklarda yapısında herhangi bir deforme gerçekleşmeyen çanta içi EPDM, alkaliler veya hidrolik sıvılara karşı da yalıtkan bir özellik sağlamaktadır.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial