Promosyon Ürünler Tasarım

Geri Dön

Promosyon Ürünlerini Kullanma Amaçları

Promosyon Ürünler Tasarım

Kurumsal firmalar, işletmeler ve kişiler için bilinirlik çok önemlidir. Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin bir rekabet ortamındasınızdır. Küçük, orta ya da büyük çaplı olmanızın herhangi bir önemi yok. Rakiplerinizle rekabet edebilmek için hedef kitlenizi etkilemeniz, onlara kendinizi tercih etmeleri konusunda ikna edici yöntemler sunmalısınız. Bütün bunların geneline reklam adını verebiliriz. Reklamınızı farklı şekillerde yapabilirsiniz. Promosyon ürünleri, reklam çeşitleri arasında en kalıcı olanıdır.

Promosyon ürünler tasarım konusunda göstereceğiniz hassasiyet, alacağınız geri dönüşümde belirleyici olacaktır. Bu bakımdan promosyon ürünlerini kullanma amaçlarınızı şöyle sıralayabiliriz:


  • Satış gücünü yükseltmek,
  • Kullanıcıların ve müşterilerin deneyimlerini arttırmak,
  • Satışların tekrar edilmesini sağlama,
  • Müşterisadakatini arttırma,
  • Hedef kitle dışına çıkarak daha büyük kitlelere hitap edebilme,
  • Dikkat çekmek ve müşterilerde ilgi uyandırma,
  • Doğrudan fiyata odaklanılması yerine dikkat dağıtmak,
  • Müşterileri ya da kullanıcıları ayırt etme,
  • Aracı kurum ve kuruluşların desteklerini almak.

Promosyon ürünler tasarım detayları değişse de genel amaç, bu şekildedir. Bu yüzden hizmetleriniz ve ürünlerinize göre promosyon ürünleri seçmelisiniz. Daha sonra da hedef kitlenize ürünlerinizi ulaştırmalısınız.


Promosyon Ürünler Tasarım Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Promosyon ürünlerinin seçimi ve tasarımında çeşitli hususlara dikkat etmek gerekir. Maalesef pek çok firma, işletme sadece hediye olarak promosyon ürünlerine bakmakta, özensiz seçimler yapmakta ve bunun herhangi bir geri dönüşümü olmadığı gibi yapılan masraflar boşa gidebilmektedir. Promosyon ürünlerinin seçiminde üç hususu göz ardı etmemek gerekir.


Öncelikle promosyon ürününün kaliteli olması gerekir. Çünkümüşterilerinize sunacağınız ürün, markanızı temsil eder. Ürün ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü olursa insanlar nazarında markanızın prestiji o kadar yüksek olur. Malzeme kalitesi ve tasarım üzerinde emek verildiği karşı tarafa hissettirilmelidir.


İkinci olarak hediyelerinizin işlevsel olması gerekir. Sadece vermek için vermemelisiniz. Kullanıcıların bir işine yararsa, bir ihtiyaçlarını karşılarsa promosyon ürününüze çok daha fazla rağbet gösterecekler, her zaman el atında tutacak, göz önünde bulunduracaklardır. Bu da karşılıklı duygusal bir bağ kurmanıza, reklam yüzünüzün süreklilik kazanmasına vesile olur.


Üçüncü olarak promosyon ürününüzün sunumu da en az ürünün kendisi kadar önemlidir. Tam da bu noktada ambalaj tasarım hizmetleri konusunda alacağınız desteğin önemi ortaya çıkıyor. En güzel ürünleri kalitesiz bir ambalaj içinde takdim ettiğiniz taktirde ürünün prestiji zarar görür. İnsanların gözlerine ilk temas edecek olan ve elleri ile ilk dokunacakları promosyon ürününüzün ambalajı olacaktır. Bu yüzden ambalajın bir taraftan içindeki ürünle uyumlu olması diğer taraftan da hediyenizin prestijini, şıklığını ve kalitesini tamamlayıcı olması gerekmektedir.


Ambalaj Tasarım Hizmetlerinde Yapılanlar

Ambalaj tasarım hizmetleri konusunda uygulama alanları çok geniştir. Tanıtım ve pazarlama yapılmak istenen bütün sektörlerde, mevcut müşterilerini hoşnut etmek isteyen ve firmalarını hatırlatmak isteyen bütün kurumlar tarafından tasarım hizmetleri tercih edilebilir.


Promosyon ürünler tasarım alanında uygulama yapılan malzemeler tamamen isteğe göre değiştirilebilir. Kumaş, dokuma lastik, örme lastik, keçe, tela gibi tekstil malzemeleri kullanılabilir. EVA, sünger, EPDM malzemeleri tercih edilebilir. Baskı seçenekleri tamamen kurumsal kimliğe ve hedef kitleye göre dizayn edilebilir.


Uygulanan işlemler kesim, dikim, baskı, laminasyon, bantlama, montaj gibi farklı şekillerde yapılabilir. Firmanızın potansiyel müşterilerine bütün bu ürünleri ulaştırarak markanızı tanıtabilirsiniz. Sizi tercih etmeleri için onları ikna edebilirsiniz. Mevcut müşterilerinize kendinizi hatırlatabilir, müşteri sadakatinin daimî olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kurum içi çalışanlarınıza hediye ederek kurumsal sadakatin gelişmesi için kullanabilirsiniz. Özel günlerde ya da yılın herhangi bir gününde hem gönüllerini mest edebilir hem bir ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial