Kasa İçi EVA Seperatör

Geri Dön

Kasa İçi EVA Seperatör Nedir ve Nerede Kullanılır?

Kasa İçi EVA Seperatör Nedir?

Kasalar ve diğer ambalaj ürünleri pek çok sektör için vazgeçilmez bir yere sahiptir. Hangi sektörde faaliyet gösterilir olunursa olunsun ürün sevkiyatı olacaksa mutlaka ambalaj malzemesine gereksinim vardır. Çünkü bir ürünün üreticiden tüketiciye ulaşabilmesi için ambalaj malzemesinin güvenli, sağlıklı, kaliteli ve ergonomik olması gerekir. Bunların her birisi gerek maddi gerek manevi yönden hususiyet arz eder.


Kasa içi EVA seperatör çeşitleri tam da bu noktada devreye girerek sevkiyat ihtiyacı olan her sektörde kullanılır. Burada hammadde olarak kullanılan EVA, farklı üretim teknikleriyle sınırsız bir alanda farklı üretim teknikleriyle kullanılmaktadır. Ayakkabı altlığı, oyuncak, ambalaj, yoga mat, hobi malzemeleri, deniz ürünleri ve daha onlarca uygulama alanı vardır. Seperatör de bunlardan sadece birisidir.

 • Kasa içi EVA seperatör çeşitleri birçok alanda kullanılır. Uzun vadede dayanıklı, pürüzsüz, şoklu üretime uygun olması gibi avantajlarıyla kendine yer bulur.
 • Çanta ve kutu içi seperatör olarak tercih edilebilir. Çanta içi şeklinde teknolojiden hırdavata kadar her alanda kullanılır. Mesela fotoğraf ve kamera sistemleri çantaları için hem ürüne göre şekillendirilebilir hem de hafif, güvenli olmaları sebebiyle tercih edilirler.
 • Kasa içi imalat proses uygulama yapılır. Plastik kasaların, ahşap kasaların, metal kasaların ölçülerine göre istenen her şekilde, istenen bölme genişliği ve sayısında üretilebilir.
 • Hırdavat ve el aletleri için gölgeleme yapılabilir. Günümüzde özellikle teknik servislerin, ustaların çoklu alet çantaları, çok uçlu hırdavat malzemeleri olmaktadır. Mesela bir şarjlı matkabın onlarca farklı ucu bulunmakta, bunların her birisi farklı alanlarda, farklı çözümler için kullanılabilmektedir. Fakat kutu ve çanta içinde her parça için özel bölmeye gerek vardır. Aksi taktirde onlarca parça birbirine karışır ve kişi, ihtiyaç anında dakikalarca ihtiyacı olan parçayı aramak zorunda kalabilir. EVA seperatör tam da bu noktada çözüm olmakta, her parça için uygun ölçüde göz açılıp dağılmadan, güvenli şekilde taşımaya, aranana kısa sürede ulaşabilmeye yardımcı olmaktadır.
 • Kasa, sandık ve palet tarzı dış ambalajda Kasa içi EVA seperatör ürünler, zemin koruyucu olarak tercih edilmekte hem zeminin hem ürünün güvende kalmasını sağlamaktadır.
 • Metal üretimi yapan, yedek parçalar geliştirenler için nakliye sırasında parçaların birbirlerine çarpıp ses çıkarmaları sorun oluşturur. Oysa Kasa içi EVA seperatör bir taraftan parçaların birbiri ile temasını engellerken diğer taraftan ses yutumu sağlar.

Kasa İçi EVA Seperatör Uygulama Alanları

 • Kasa içi imalat proses uygulama sırasında kullanılan EVA seperatör, malzemenin kendine has özellikleriyle yüksek verimlilik sunar.
 • Özellikle otomotiv sektöründe tercih edilir. Güçlü darbe emiciliği ve hafifliği sayesinde tedarikçiden ana sanayiye, bayiden tüketiciye kadar parçaların güvenle taşınmasına, korunmasına yardımcı olur.
 • Tekstil sanayiinde kasaların ölçülerinde ve ihtiyaca göre istenen sayıda bölmeli plastik kasalar üretilebilir. Bu da kolay kullanım sağlar.
 • Elektronik sektöründe en küçük ürünlerden en büyük ebatlı ürünlere kadar hepsinin ambalajlanmasında kullanılabilir. Ürünün ölçülerine göre şekillendirildiği için zarar görmesini engeller.

Kasa İçi EVA Seperatör Malzeme Detayları

 • Kasa içi EVA seperatör EVA’nın bütün özelliklerini beraberinde taşır.
 • Malzeme, kauçuk ve özel köpük plastik harmanlanması olduğu için bariyerleme, sönümleme özelliğine sahiptir.
 • Malzemesi hasebiyle esnektir. Bu sayede ürüne ve kasaya göre şekil alması, sarması kolaydır.
 • Kapalı hücre yapısı sayesinde yalıtım kriterleri konusunda oldukça başarılıdır. -30 ila +80 derece arasında rahatlıkla kullanılabilir. Yalıtımı arttırmak için bazı katkılar yapılabilir.
 • Seri kesim ve bantlama ile birlikte müşteriye özel kesimler gerçekleştirilebilir.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial