Kapalı PP Levha

Geri Dön

Kapalı PP Oluklu Levha Üretimleri

Kapalı PP Levha

Termoplastik bir polimer olan polipropilen, petrol maddesinin damıtılmasıyla üretilen hidrokarbon gazının, özel bir katalizör tarafından polimerleştirilmesi işlemi sonucu ortaya çıkar. Erime sıcaklığı 130 ila 171 °C olan polipropilen, ekstruder tepkimesi sonucu levha şekline dönüştürülür. Bu dönüşümün ardından oluşan pp poliproplen levha, her alanda kullanıma sunulur. Otomobil sanayisinde sıkça kullanılan polipropilen levha, tekstilden, paketleme ürünlerine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Çeşitli sektörler için, PP levha üreticileri tarafından geliştirilen bu hammaddeler, dirençli ve düşük maliyetli olmaları sebebiyle hava, kara ve deniz taşımacılığının her alanında tercih edilmektedir.

Esnek yapısı sayesinde darbeleri emici bir özelliği olan polipropilen ürünü, bu dayanıklılığı sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Diğer seçeneklere kıyasla PP levha fiyatları daha uygundur. Düşük maliyetleri ve uzun ömürlü olmaları, sektörde başlıca tercih sebebi olmalarını sağlamaktadır. Özellikle geri dönüştürebilir maddeler olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen pp levha, testere yardımıyla rahatlıkla kesilebilir olması, vidalanabilir olması ve yapıştırılabilir formu sayesinde, her alanda işleme tabi tutularak rahatlıkla kullanılır.

Oluklu PP levha, farklı renk seçenekleri ile sunulmaktadır.

2 mm PP levha – 13 mm PP levha kalınlık aralığında ve metrekareye 330-3000 gr ısıtma şeklinde üretilmektedir.

PP Oluklu Levha rulo 2-4 mm kalınlık aralığında ve metrekareye 330-700 gr ısıda yapılır.

PP Oluklu Levha, 210 cm genişliğinde üretilirken, levha uzunluğuysa her hangi bir kısıtlama olmaksızın üretilmektedir.

Polipropilen plastik levha üretim formülü, belirli fiziksel ve çevresel durumlara uyum sağlayacak şekilde tanımlanabilir.

PP oluklu levha fiyatları ürün incelik ve seçeneklerine göre değişim göstermektedir.


PP Oluklu Levha Özellikleri

Hafif yapısı;  Yapısı dolayısıyla oldukça düşük bir ağırlığa sahip olan ürün akrilik maddesinin üçte biri ağırlığa, camın ise altıda biri oranında ağırlığa sahiptir. Bu sebepten hemen her sektörde yaygın bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Esneklik özelliği; Madde hafif yapısının yanı sıra oldukça esnektir. Polipropilen dereceli hammaddelerden oluşması sebebiyle esnek bir yapıdadır. Enine ve boyuna rahatlıkla esneyerek kıvrılabilen levhalar, esnek yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Fakat oluklu levhalarda oluğun uzunlamasına döndürülmesi daha uygundur.

Çok çeşitli renk seçeneği; En önemli bir diğer özelliği de çok geniş bir renk yelpazesine sahip olmasıdır. Ürünün üretimi sırasında renkli masterbatchler kullanılmaktadır. Masterbatchlerin kullanımı bu renk değişimine sebebiyet vermekte ve geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Yüksek basınçlara karşı direnç; Ürünün yapısal şekli sebebiyle alt ve üst tabakaları kolonlar sayesinde birbirine bağlanmaktadır. Kolonlardaki birim alanlarında var olan yüksek sayılar ve birbirine yakınlık, levhanın dışardan gelen yüksek basınçlara karşı daha dirençli olmasına sağlamaktadır.

Temizlenebilir ve yıkanabilir yapı; Önemli bir özellik olarak kolayca temizlenebilir olan bu ürünler, plastik tabanlı bir hammadde yapısına sahip olması sebebiyle, işlem sırasında zarar görmeyecektir. Temizlik ürünleri ve su yardımı ile formunda herhangi bir bozulma söz konusu olmadan, gönül rahatlığıyla temizlenebilir.

Toksik zehirlenmelere yer yok; Akut ve kronik hasarlara sebep olabilen toksik maddeler, solunum yolları yardımıyla insan sağlığında olumsuz etkiler oluşturur. Bu sebepten üretiminde hiçbir toksik maddeye yer verilmeyen levhalar, sterilizasyon işlemleri sonrası gönül rahatlığı ile ilaç ve gıda sektöründe kullanılmaktadır.


Polipropilen Plastik Levha Kullanım Alanları

Satış standı yapımı

Ara bölme kutuları

Etiketleme

Kırtasiye sektörü

Ambalajlama sektörü

Mağaza içi tasarımlar

Tanıtım sistemleri

Saklama kapları

Geçici zemin yapımı

Kapı koruması


PP Poliproplen Levha Avantajları

Ucuz

Standart ve özel renk seçeneği

Solmaya dayanıklı yapı

Çeşitli ağırlık ve kalınlık seçeneği

Dayanıklı ve sağlam

Su geçirmez yapı

Geri dönüştürülebilir malzeme

Hafif ve esnek yapı

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial