Mikro Dalga Dopel BE Mukavva Koli

Geri Dön

Mikro Dalga Dopel BE Mukavva

Mukavva, kartondan yapılmış malzemelerdir. Oluklu ve oluksuz olmak üzere iki temel çeşidi vardır. Oluklu mukavva, hammaddesi kâğıt olduğu için yeniden kullanılabilir. Geri dönüşüm için uygun olan bu mukavva türü iki kâğıt plaka arasına dalgalı kâğıt levhanın yerleştirilmesiyle hazırlanmaktadır. Koli imalatı için önemli bir işlem olan bu ürün farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Ürün üretiminde kâğıt plakaların özellikleri değiştirilebilir. Bu değişim müşteri isteği ve ihtiyacı doğrultusunda belirlenmektedir. Mikro Dalga Dopel BE Mukavva Koli, çift dalgalı yani dubleks oluklu mukavva çeşididir. Oluklu mukavva karton üretiminde kullanılan çift dalgalı mukavva daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Mikro Dalga Dopel [BE] Mukavva Koli Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Mikro dalga dopel özel olarak geliştirilmiştir. Makine hattı üzerinde mikro ünitesi ve ince dalga ünitesi birlikte çalışır. Çalışan sistemden çift dalgalı yani dubleks oluklu mukavva üretilir.
 • BE dalga olarak bilinen bu mukavva türünde B dalga ve E dalga kullanılmaktadır. Bu koli türü mikrodalga dopel olarak adlandırılmaktadır.
 • Çift oluklu mukavva türlerinde 5 farklı oluk türü bulunmaktadır. Mikro Dalga Dopel BE Mukavva Koli üretiminde tercih edilen B ve E dalgalar  daha sıkı yapıya sahip koliler üretmeye yardımcı olmaktadır. 
 • Daha sıkı oluklarla üretilen mikrodalga dopel, hassas ürünlerin taşınmasında tercih edilmektedir. Özel olarak geliştirilen ve üretilen bu koli türü sayesinde çok hassas ürünler güvenle taşınır.
 • Karton ambalaj sektöründe tercih edilen bu koliler farklı kategorilere ait ürünlerin paketlenmesinde ve taşınmasında tercih edilmektedir.
 • Ev, ofis, okul gibi farklı yerlere ait eşyaların taşınmasında kullanılabilir.
 • Ağır eşyaların taşınmasında kullanılabilir.

Mikro Dalga Dopel [BE] Mukavva Koli Uygulama Alanları

 • EB dalga mukavva özel olarak geliştirilmiştir. E ve B dalgalarının bir araya gelmesiyle üretilen bu mukavva farklı sektörlerde kullanılmaktadır.
 • Ağır gıda ürünlerinin paketlenmesinde mikro dalga dopel mukavva kolileri kullanılmaktadır. Bazı kutular ağır ürünleri taşımak için uygun değildir. Taşıma durumundaki ürünler kutuya ağırlık vererek kutunun parçalanmasına neden olabilir. EB dalga kutular dayanıklı ve sıkı oluklar sayesinde zarar görmeden ürün taşımasını sağlamaktadır.
 • Özel geliştirilmiş bu koliler ürün için bir yastık görevi görmektedir. Koli içerisine yerleştirilen bu ürünler dışarıdan gelen darbelere karşı korunur. Elektronik cihazlar, gıda malzemeleri, temizlik malzemeleri ve daha fazlası bu kolilerle taşınabilir.

Mikro Dalga Dopel [BE] Mukavva Koli Malzeme Detayları

 • Oluklu mukavva üreticileri müşteri isteğine uygun koli üretimi yapmaktadır. Koli üretiminde E ve B dalga oluklu mukavva kutu kullanılmaktadır. E ve B dalga mukavva sayesinde ürünler zarar görmeden paketlenir ve taşınır.
 • Mikro dopel kolilerin kalınlığı 3,2 mm ile 4,5 mm arasında değişmektedir. Kolilerin kalınlık ölçülerinin değişimi ise malzeme detayına bağlıdır. Müşterinin koliyi hangi alanda kullanacağı belirlenmeli, ürün için uygun kalınlıkta koli üretimi yapılmalıdır.
 • Metre başına denk gelen oluk sayısı ortalama 150 ile 184 adet arasında değişmektedir. Bir metreye denk gelen oluk sayısı 150 adetten az olabileceği gibi 184 adetten fazla olabilir. Adet sayısı oluk özelliklerine göre değişmektedir. Verilen sayılar ortalama adet sayısıdır. 
 • Mikro dopel üretiminde her zaman E ve B dalga oluklar kullanılır. Kullanılan oluklar sık aralıktadır.
 • Mikro Dalga Dopel BE Mukavva Koli oluklar özel makinelerle üretilmektedir. Üretimde müşteri isteği üzerine geliştirilmiş koliler hazırlanır. Koliler kullanıma hazır hale getirildiğinde paketlenerek müşteriye teslim edilir. Beyaz mukavva üretimi daha fazladır. Beyaz renkteki mukavva üzerine baskı uygulanması her zaman daha kolaydır. Beyaz renkteki mukavvalarla farklı renklerde mukavva üretimi yapılabilir.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial