Kontraplak Sandık

Geri Dön

Ahşap Kontraplak Sandık

Ahşap kontraplak sandık ürünleri farklı sektörlerde ve farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ahşaptan üretilmiş sandıklar farklı özelliklerde üretilmektedir. Eşyaların muhafaza edilmesi ve taşınması için sandıklardan yardım alınır. Ahşap sandıklar kullanım amacına uygun olması için istenilen ölçülerde ve özelliklerde üretilebilir. Toplu alınan siparişler doğrultusunda sandıklar kısa sürede üretilir ve kullanıma hazır hale getirilir. Ahşap sandıklar dayanıklı ve uzun ömürlü yapıya sahiptir. Bu sayede tekrar kullanım için uygundur. Birden fazla kullanım için uygun olan kasalar ambalaj sandığı, meyve istif kasaları gibi farklı alanlarda kullanılıyor.


Kontraplak sandık düşük maliyetli olmasıyla da tercih ediliyor. Sandıklar kapaklı, kapaksız ve kilitli olarak üretiliyor. Kapaksız sandıklar genellikle meyve istif kasaları olarak kullanılıyor. Kapaklı ve kilitli sandıklar ise tasarımına göre farklı alanlarda kullanılabiliyor. Aksesuar olarak ya da ev eşyası olarak ahşap sandıklar kullanılabiliyor.

Kontraplak Sandık Ürünlerinin Özellikleri Neler?

Ahşap sandık ürünleri farklı modellerde üretilmektedir. Üretilen sandıklar ise farklı özelliklere sahiptir. Ahşaptan üretilmiş sandıklar yoğun olarak paketleme alanında tercih edilir. Sandıkların genel özellikleri ise şu şekildedir;


 • Nem ve kimyasala karşı dayanıklıdır.
 • Uygun fiyatlıdır.
 • Birden fazla kullanım için uygundur.
 • Dayanıklı ve hafif yapıya sahiptir.
 • Güvenilirdir.
 • Sağlığa uygun ve temizdir.
 • Çevre dostudur.

Kontraplak sandık özellikleri yukarıda yer aldığı gibidir. Sandıklarda kullanılan kontraplak neme ve kimyasal ürünlere karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bu nedenle uzun süreli kullanıma uygundur ve sandık içindeki ürünün zarar görmesini önler. Sandıklar birden fazla kullanım için uygun yapıya sahiptir. Dayanıklı ve hafif yapısı ile uzun ömürlüdür, kolaylıkla taşınabilir. Sandıklar temizdir ve sağlık için uygundur.

Güvenilir sandıklar çevre dostudur. Kontraplak sandık çevreye zarar vermediği gibi çok uygun maliyetlidir. Sandıklar için birkaç model bulunmaktadır. Bu modeller arasından istenilen sandık modeli sipariş verilebilir. Sandığın ölçüleri değiştirilebilir. İhtiyaç doğrultusunda sipariş sayısı belirlenebilir. Paketleme alanında kullanılan sandıklar, sandık içerisindeki ürünü dışarıdan gelebilecek zararlara karşı korumaktadır. Meyve ve sebzeler için kullanılan sandıklar ise meyve ve sebzelerin kolaylıkla taşınmasını, toplu halde bir yerde saklanmasını sağlar.


Kontraplak Sandıkların Avantajları Neler?

Kontraplak sandık farklı sektörlerde ve farklı amaçlarla kullanılıyor. Dayanıklı yapısı ve birden fazla kullanım için uygun olması kontraplak sandıkları her zaman bir adım önde tutuyor. Kontraplak sandık düşük maliyeti ile tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Sandıklar, kullanım alanına uygun olması adına farklı özelliklerde tasarlanabiliyor. Sipariş doğrultusunda üretilen sandıklar yüksek kaliteye sahip olduğu için uzun ömürlüdür. Peki, ahşap sandık ürünleri kullanıcılara ne gibi avantajlar sunuyor?


 • Ahşap sandıklar, ağır yükleri güvenle taşımak için doğru ve düşük fiyatlı çözümdür.
 • Sandık içerisindeki ürünler dışarıdan gelecek hasara karşı korunur.
 • İstenilen ölçülerde ve kalınlıkta üretilebilir.
 • Sandıklar istenilen renkte ve desenle tasarlanabilir.

Kontraplak ile üretilmiş ahşap sandıklar birçok avantajı kullanıcıya sunar. Ağır yüklerin taşınmasında etkili bir yöntem olan sandıklar uygun fiyatlıdır. Dayanıklı bir yapıya sahip olan sandıklar, ürünleri ekstra korur. Toplu alınan sandık siparişlerinde sandıklar istenilen ölçülerde, istenilen kalınlıkta, istenilen renk ve desenle tasarlanır, üretilir.


Kurutulmuş ince ağaç katmanlarından oluşan kontraplak sandıklar, ahşap tahtaların güçlendirilerek bir araya getirilmiş halidir. Katlanabilir sandıklar, kilitli sandıklar, kapaklı sandıklar ve kapaksız sandıklar en çok tercih edilen modellerdir. Sandıklar farklı sektörlerde kullanılsa da her sektörde yüksek etki sağlamaktadır. Sandıkların fiyatı ise sandık modeline, boyutuna ve sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial