Polietilen Antistatik Seperatör

Geri Dön

Polietilen Antistatik Seperatör

Elektronik sektörü her zaman canlılığını koruyan, sürekli gelişim içerisinde olan ve hizmet vermeye aktif şekilde devam eden bir sektördür. Sektörde farklı alanlara yönelik ürünler tasarlanır ve üretilir. Bu ürünlerin tüketiciye doğrudan güvenilir ve sağlam bir şekilde ulaşması ise oldukça önemlidir. Antistatik polietilen seperatör ise ürünlerin güvenliği için tercih edilir. Üretilen ürünler özel paketler halinde firmalara ulaştırılır. Aynı şekilde firmalardan satın alınan ürünler de özel paketler ile tüketiciye sunulur.


Paket içerisindeki elektronik ürünün dışarıdan gelecek hasara karşı korunması gerekir. Taşıma ve muhafaza etme aşamalarında mutlaka ürün korunmalıdır. Ürünün kutu içerisinde korunmasını antistatik polietilen seperatör sağlamaktadır. Bu seperatörler ürünlerin sabit ve güvenilir bir şekilde kalmasını sağlar. Elektronik ürünlerin kalitesini ve paketlerin yapısını korumak amacıyla seperatör tercihi önemlidir.

Antistatik Polietilen Seperatör Özellikleri

Elektronik sektörü kapsamında üretilen ve tüketiciye sunulan tüm ürünler özenle paketlenmeli. Ürünlerin herhangi bir hasarla karşı karşıya kalmaması önemli. Hasar gören ürünler tüketicide olumsuz etki bırakacağı için ürün paketi en özel şekilde tasarlanmalı. Seperatör ise bu alanda en çok tercih edilen malzeme oluyor. Sektörde kullanılan seperatör ile birçok avantaj sektöre kazandırılmış oluyor. Antistatik polietilen seperatör özellikleri aşağıda yer aldığı gibidir.


  • Yüksek dayanıklılık gösterir.
  • Kimyasallara karşı dirençlidir.
  • Toz üretmez.
  • Hafif bir yapıya sahiptir.
  • Darbe emici özelliği en yüksek malzemelerdendir.
  • Uygun maliyetlidir.
  • İstenilen ölçülere göre üretilir.

Antistatik polietilen seperatör yüksek dayanıklılığa sahip bir malzemedir. Kimyasallara karşı dirençli olması sayesinde kutu içerisindeki ürünü korur. Bu seperatörler toz üretmeyen ve toz tutmayan yapıya sahiptir. Hafif olması sayesinde kolaylıkla taşınabilir ve kullanılabilir. Seperatörler darbe emici özelliğe sahiptir. Dışarıdan gelen darbelerin ürüne zarar vermesini önler. Kullanım alanına uygun olması adına istenilen ölçülerde tasarlanır ve üretilir. Elektronik sektörüne özel olarak üretilen bu malzeme düşük maliyetlidir.


Antistatik Polietilen Seperatör Kullanım Alanları

Elektronik sektörü kapsamında seperatör kullanımı yaygındır. Seperatörler sektör içerisinde farklı kullanım alanlarına sahiptir. Elektronik ürünlerin paketlenmesinde kullanılan seperatörler ürün korumak için etkili bir yöntemdir. Yüksek dayanıklılık özelliği sayesinde tam koruma sağlayan seperatör genellikle hassas elektronik ürünlerin paketlemesinde tercih edilir. Elektronik kartlar, çipler ve LED’ler bu ürünlerin başında gelmektedir. Farklı alanlarda kullanılan birçok elektronik ürün için bu seperatörler uygundur.


Antistatik polietilen seperatör sipariş üzerine hazırlanmaktadır. Sektörde kullanılan seperatör ger geçen gün daha çok tercih edilmektedir. Sektör içinde farklı kullanım alanlarına sahip olan malzeme, elektronik ürünlerin hem düzenli bir şekilde paketlenmesini sağlar hem de ürünlerin zarar görmesini önler. Elektronik ürünler paket içerisinde birbiri ile temas ederse arızalanabilir. Bu durum firmaları maddi anlamda zarara uğratacaktır. Fakat ürünlerin bulunduğu kutu içerisinde özel tasarım seperatörler kullanılırsa ürünlerin zarar görmesi önlenmiş olur. Seperatörler, kullanım alanına uygun olacak şekilde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Sipariş doğrultusunda üretilen seperatörler kısa sürede kullanıma hazır hale getirilir ve özel paketler halinde tüketiciye ulaştırılır. Paket içerisinde yer alan seperatörler tozdan etkilenmez, zarar görmez. Üretilen seperatör aynı alanda birden fazla kullanılabilir.


Esnek ama dayanıklı yapıya sahip olan seperatörler kutu içerisindeki ürünün ağırlığını etkilemez. Çünkü seperatörler hafif bir yapıya sahiptir. Çoğunlukla hassas elektronik ürünler için kullanılan malzeme, elektronik ürünlerin birbiri ile ya da başka bir ürünle temas etmesini önler. Kutu içerisinde belirli bir düzenle yerleştirilen ürünler sağlam ve güvenilir bir şekilde tüketiciye ulaştırılır.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial