İri Dalga Dopel BC Mukavva Koli

Geri Dön

İri Dalga Dopel BC Mukavva

Oluklu mukavvalardan yapılan kolilerin kaliteleri belirlenirken tek oluklu mu yoksa çift oluklu mu olduğuna bakılarak değerlendirilmektedir. B ve C dalga ince ve İri Dalga Dopel BC Mukavva Koli olduğu ve tek oluklu kolilerdir. Bu iki dalganın birleştirilmesi sonucunda meydana gelen koliye ise dopel koli adı verilmektedir. Diğer adı ile BC dalga koli olarak da bilinmektedir. Kalınlık olarak ise ortalama olarak 5,5 ile 6,5 m arasında değişiklik göstermektedir. Çeşitli sektörler için kurtarıcı bir role sahip olan bu koli tasarımı da farklı yönlerden de avantajlar sağlamaktadır. Bu nedenden dolayı da çok fazla kullanılmaktadır.  Başka bir şekilde ifade edilecek olursa piyasada tüketilen koli çeşitleri düşünüldüğü zaman en çok tüketilen kolilerden biri olduğunu da ifade edebiliriz.


İri Dalga Dopel [BC] Mukavva Koli kullanılarak hazırlanan bu kutuların maliyet olarak ambalajlardan daha uygun fiyatlı olması ve sağlam bir yapıya sahip olması çok daha cazip bir hale getirmektedir. Bu etmenlerde düşünüldüğü zaman son yıllarda kolici oluklu mukavva üretiminde de büyük bir artış yaşanmıştır.

İri Dalga Dopel BC Mukavva Koli Nedir ve Nerede Kullanılır?

İri dalga dopel oluklu mukavva koli biri kalın diğeri de ince olan iki oluklu mukavvanın bir arada olduğu için diğer koli tiplerine göre çok daha sağlam bir yapıya sahip olmaktadır. Bir yükün ya da ürünün taşınmasında kolilerin yeri çok önemlidir. Bu özel kolinin kullanıldığı yerler ise;


 • Kalın olması ve dayanıklı yapısı ile birlikte nakliye ürünlerinin sevkiyatında kullanılmak için ideal bir kolidir. Mukavva kutu imalatı yapılırken hangi yükleri taşımak için uygun olduğu belirtilmektedir. Eşyadan farklı bir ürünün nakliye sürecinde sorunsuz ve güvenli bir şekilde taşınabilmesi için yüksek mukavemeti ile de işleri daha da kolaylaştırmaktadır.
 • Taşınma sırasında kolinin çok sağlam olması gereken ağır olarak nitelendirilen ürünlerin taşınmasında kullanılmaktadır. Elektronik eşyaların taşınması diğer ürünlere göre nispeten daha zordur. En ufak bir sorunun meydana gelmemesi için yalnızca dikkatli olmak değil doğru kolinin seçilmesinde çok önemli bir yere sahiptir. BC dalga mukavva ile yapılan koliler bu sektörlerin aradığı çözümdür.
 • Mukavva koli kullanımı neredeyse her sektörde çok fazla yaygındır. Gıda ve bakliyat sektörlerinde de fabrikadan çıkan ürünlerin sevk edilmesi ve dağıtılması da kullanım alanları içerisinde yer almaktadır. Farklı gıda ürünleri de bu şekilde ülkenin dört bir yanına ulaştırılmaktadır.
 • Tekstil sektöründe de koliler oldukça fazla kullanılmaktadır. Sadece ülke sınırları içerisinde değil yurt dışına da koliler ile gönderilmektedir.
 • Metal ve demir diğer ürünlere göre daha ağırdır. Dolayısıyla da taşınması için seçilen oluklu mukavva ile yapılan kolinin İri Dalga Dopel [BC] Mukavva Koli olması gerekmektedir. Diğer kutularda dayanıklı olsa bu tür ürünler için BC dalga formunda olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

İri Dalga Dopel [BC] Mukavva Koli Uygulama Alanları

 • İri dalga dopel mukavvadan üretilen mukavvalar çok farklı sektörlerde kullanılabilmektedir. B ve C dalgasının birleştirilmesiyle tek oluklu koli ile kıyaslandığında mukavemetinin artması da uygulama alanının genişlemesinde etkili bir rol oynamaktadır.
 • Koli imalatı yapan firmalar uygulama alanlarının geniş olan bu kolileri farklı ebatlarda üreterek sektörlerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde hazırlamaktadır.

İri Dalga Dopel [BC] Mukavva Koli ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Artan ihtiyaç ve taleplere bağlı olarak başta gıda ve tekstil olmak üzere sektörün temel ihtiyacıdır.


İri Dalga Dopel [BC] Mukavva Koli Malzeme Detayı

 • Oluklu mukavva kutu seçenekleri içerisinde dopel koliler en başta sağlam olması ile dikkat çekmektedir.
 • Koli imalatı için uygun bir malzeme olan mukavva farklı ağırlıkta olan ürünlerin taşınmasını sağlamaktadır.
 • Oluklu kutu olarak da düşünebileceğimiz dopel mukavva koliler taşımak içinde ideal bir şekil yapısına sahiptir.
 • Oluklu koli yapısında olan bu koli çeşidi bir yastık görevi de görmektedir. Dolayısıyla da darbelere karşıda korumaktadır. Elektronik cihazların taşınması ve diğer ürünlerin taşınması için ideal bir malzemedir.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial