Dar Dokuma Kolon Şerit

Geri Dön
dar dokuma1

Dar Dokuma Şeritlerin Kullanım Alanları

Dar dokuma şeritler kullanım alanları bakımından oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. İç çamaşırlarından fermuarlara, giyim desenlerinden çantalara, sanayi ve güvenlik sektöründen otomotiv ve ayakkabıya kadar pek çok kategoride kendini gösterir. Dar dokuma şerit çeşitleri özellikle sanayi sektöründe üç ana kategoride üretilir. Bunlar düz kolonlar, örme elastik şeritler ve desenli jakar ürünlerdir. Dar dokumanın başlıca kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir.

Tekstil ve Moda Aksesuarlarında Kullanım

Dar dokuma kolon şerit çeşitlerinin tekstil ve moda aksesuarlarında kullanımı dikkat çeker. Tekstil alanında giysilerin yaka hattı, kol ağzı, paça, bel bölgelerinde ve giysilerin kenarlarını estetik anlamda tamamlama, birleştirme, bağlama, bedene oturtma ve süsleme amacıyla kullanılırlar. Ev tekstili ürünlerinde de perde, panjur ve yatak örtüsü takımlarında sıklıkla karşımıza çıkabilir.

El Sanatları ve Hobi Projelerinde Kullanım

Dar dokuma kolon şeritler el sanatları ve hobi projelerinde de kendini gösteren ürünlerdir. Özellikle aksesuar tasarımında kullanımları mevcuttur. Ürünlerin katlanılabilir olmaları da kullanılabilir olmalarını kolaylaştırır. Pantolon askıları dar dokuma şeritlerin kullanıldığı en bilindik aksesuar çeşitleri arasında yer alır. Elastik yapıya sahip olan bu ürünlerde tamamen elastomer (yapısında viskozite ve elastizite bulunan) ipliklere başvurulur. Aksesuar ürünleri kapsamında kendini gösteren bir başka ürün de çantalardır. Dar dokuma çanta kolonu ile imal edilen çanta askıları her renkte bulunabilir. Aynı zamanda çanta askıları polyester kolon imalatı ile yapıldığı için ürünlerle etkileşime girdiğinizde pürüzsüz bir his sağlar.

dar dokuma2
dar dokuma3
dar dokuma4
dar dokuma5

Dar Dokuma Şeritlerin Özellikleri

Dar dokuma şerit malzeme açısından oldukça çeşitli olmakla birlikte son derece dayanıklıdır. Hem aşınma hem de neme karşı dirençlidir. Polyester, pamuk ve polipropilen gibi pek çok farklı iplik türleri ile üretimleri yapılır. Boyanmamış ya da ağartılmamış organik ham pamuk ile imal edilen dokuma şerit mamulleri yumuşak tuşeli yapıları ve nefes alan kanserojen, alerjik içermeyen yapıları ile insan sağlığına en uyumlu mamullerdir. İnsan teni ile temas eden noktalarda zarifliği, hafifliği ve yumuşak dokusuyla üzerinde kullanıldığı mamullere zarif bir görüntü katarlar. Dar dokuma şeritlerin kalınlık ve genişlik anlamında oranlı olması da önemlidir.

Dar Dokuma Şerit Çeşitleri

Dar dokuma şeritler üç farklı çeşitte incelenebilir.

Kolon Şeritler

Dar dokuma tekniği ile üretilen kolon şeritler, yüksek mukavemet, kaliteli polyester iplik, polipropilen iplik, pamuk ipliği ve naylon ipliği birbirine bağlar. Ağırlıklı olarak giyim, çanta, savunma sanayi, tuhafiye gibi alanlarda kendini gösterir.

Jakarlı ve Desenli Şeritler

Öne çıkan bir diğer dokuma çeşidi ise jakarlı ve desenli şeritlerdir. Daha çok tekstil alanında tercih edilen jakarlı ve desenli şeritler özellikle tente, tasma ve yatak şeritleri gibi işlerde kullanılırlar. Ayrıca jakar sayesinde iplikle yazı yazabilme yeteneği kazanan jakarlı makinelerle dokunan şeritler kadın, erkek, çocuk hazır giyim olmak üzere oturma grupları ve süsleme boyun askılığı gibi alanlarda öne çıkarlar.

Özel Üretim Şeritler ve Renk Seçenekleri

Dar dokuma şeritler arasında bir de özel üretimle yapılan çeşitler vardır. İstenilen çap ve hammadde özelinde numune ya da teknik resim üzerinden projenize uygun şerit imalatı gerçekleştirilir. Müşterinin talep ettiği birbirinden farklı renk seçeneklerinde imal edilir.

Dar Dokuma Şerit Fiyatları

Dar dokuma şerit fiyatları kullanım alanları, ölçüleri ve çeşitleri bazında değişiklik gösterir. Aynı zamanda üretimlerinde kullanılan malzeme de fiyat belirlemede önemli bir kriterdir. Örneğin; 2,5 cm. Polyester Kolon şerit ile 4,5 cm. polyester kolon şerit farklı fiyat skalalarında değerlendirilir. Endüstriyel Kesim dar dokuma şerit çeşitleri için son derece uygun seçenekler sunar. Kaliteli malzemelerle üretilen dar dokuma şeritleri bütçe dostu seçenekler ile web sitemizden edinmeniz oldukça kolay. Sadece ihtiyacınız bazında doğru bütçe planlaması yapıp bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial