Eva Sünger Rulo Nedir

Geri Dön

Eva sünger rulo, kapalı gözenek yapısına sahip ürünlerdir. Kimyasal anlamıyla ethyl vinly acetate kelimelerinin kısaltmasıdır. Eva oranı sünger rulo içerisinde ne kadar yüksekse yalıtım özelliği de o kadar iyi olmaktadır.

Eva Sünger Rulo NedirEva sünger rulo her an satışa hazır şekilde rulolar halinde bekletilmektedir. Farklı renklerde, kalınlıklarda ve ebatlarda standart üretimler yapılmış halde olsa da tercihe göre özel ölçülerde üretimler de yapılabiliyor. Yapışkanlı ya da yapışkansız olarak üretilebilen sünger rulo çeşitleri isteğe göre eva yapışkanlı sünger olarak da üretilebilmekte, daha farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilecek hale gelmektedir.

Yapışkanlı Eva Sünger Rulo

Darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Eva sünger, geniş ısı aralığına uygun olarak şekillendirilebilir. Bu sayede daha geniş alanlarda ısı yalıtım özelliği kazanmaktadır. Zararlı kimyasal içermez. Bundan dolayı çevreye zararlı olmayan, aynı zamanda ses yalıtım gerektiren alanlarda da başarılı sonuç verir. Montajı, uygulaması, taşıması kolaydır

Eva Sünger Rulo Nedir?

Rulo sünger darbelere karşı son derece mukavemeti yüksek bir üründür. Ayrıyeten sünger rolu için standart ölçülerde imalatı yapılıyor olsa da özel ölçülerde de imal edilebilir.

Isı ve ses izolasyon malzemesi olarak kullanılabilen Eva çeşitli malzemelerle takviye edilerek yalıtım özelliği çok daha üst seviyelere çıkarılabilir.

Sünger eva spor salonu zeminlerinde, terlik tabanlarında, yapı sektörünün pek çok alanında, uyku tulumu altı olarak başarıyla kullanılabilir. Özellikle terlik sektöründe otellerde, konuk evlerinde, plajlarda tek kullanımlık terliklere olan rağbet gün geçtikçe artıyor. 4-5 mm kalınlıkta seçilerek rahatlıkla seçimi yapılabiliyor. Renk alternatiflerinin olması, farklı renklerde terlik üretimine imkân tanıdığı için de son derece cazip geliyor.

Endüstriyel kesim olarak isteğe göre, talep doğrultusunda malzeme detayları belirlenerek gerekli çizimler yapılır. Proje başlangıcından ilk numune onayına kadar özel çözümler sağlanır.


Nerelerde Kullanılır

Sünger rulo, yapı sektöründe oldukça fazla kullanılır. Çelik konstrüksiyonlar da metal bölme aralarında sönümleme elemanı olarak tercih edilir. Çeşitli yumuşaklıklarda ve çeşitli ebatlarda üretilebildiği için seçilecek yere göre destek alınırsa daha uzun ömürlü hale gelir.

Spor salonlarında hem salon zemini olarak kullanılabilir hem de malzemelerde kullanılabilir. Bunun için standart ebatlar vardı ve bu ebatlarda renk seçenekleri arasında geniş bir tercih yapılabilir.

Ambalaj sektörü Eva Sünger Rulo çeşitlerinin en fazla kullanıldığı alanlardan birisidir. plastikten metale, camdan ahşaba kadar taşınması gereken bütün ürünler için çanta ya da kutu içi olarak özel kesimler yapılabilir. 2 mm’den 15 cm’ye kadar tek parça üretim yapılabilmektedir.

Eva süngeri çalışmaları, promosyon ve hediyelik eşya alanında da başarılı sonuçlar veriyor. Flok baskılı süngerlere alternatif olabilmekte ve bunun için kırmızı, mavi, sarı gibi çok fazla renk alternatifiyle değerlendirilebilmektedir. Ayrıyeten süs eşyalarından el işi kağıtlarına kadar tek kullanımlık olarak dahi faydalanılabiliyor.


Eva Sünger Malzeme Detayları

Eva sünger kesim, isteğe bağlı renklerde ve ölçülerde yapılabilir.

İnce sünger ruloların kesimi çok daha kolay olmakta, kalınlaştıkça kesim zorlaşsa da kullanımı, montajı kolaydır. Bundan dolayı uygulama alanlarında rahatlık sağlar.

Yapışkanlı olarak da isteğe başlı olarak üretilebilir. Özellikle otomotiv sektöründe kapılarda, motor panelinde, keçe altlarında yapışkanlı süngerlere rağbet son derece fazladır.

-30 ila +80 santigrat derece arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır, günlük hayatta birçok alanda kullanılır ve kapalı ücretli bir yapı olduğu için yalıtım kriterleri oldukça iyidir. Hem ısı hem ses izolasyonu sağlar. Ayrıyeten bazı özel katkılarla daha iyi hale getirilebilir.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial