Tek Kullanım Eva Terlik Taban Kesim

Geri Dön

Ayakkabı Poli Taban Kesim

Ayakkabılar bütün insanların olmazsa olmaz ürünlerinden birisidir. Kullanım yerine, tarza, kıyafet kombinine, organizasyona göre onlarca farklı ayakkabı vardır. Bu sayede herkes tarzına uygun bir seçim yapabilir. Hatta çoğu kişinin onlarca çift farklı ayakkabısı vardır. Bunların dış görünüşleri, renkleri, tasarımları değişse de temel parçaları değişmez. Bunların başında da taban gelir.

Ayakkabı Poli Taban Kesim Nedir?

Ayakkabı tabanı, bir ayakkabıdaki en önemli kısımdır. Bütün vücudu taban taşıyacağı ve kişinin kilosunca ağırlık temas edeceği için ayakkabı tabanının hem kaliteli hem konforlu hem de sağlıklı olması gerekir. Üreticiler poliüretan, PVC, termoplastik, eva, neolit, kauçuk, kösele, latex gibi çok sayıda ayakkabı tabanı çeşidi vardır. Bunlar arasında poliüretan taban, diğer adıyla poli taban en sık tercih edilenlerden birisidir.

 

Ayakkabı poli taban kesim ürünleri, plastiğin süngerleştirilmesi sonucu elde edilen taban türüdür. Yumuşak bir basım hissi verir ve hafif olduğu için terleme süresinin uzamasını sağlar. Kısa vadede koku oluşturmaz. İç yapıları gözenekli süngerimsi bir haldedir. Bu yüzden özgül ağırlıkları oldukça düşüktür. Bu yüzden özellikle kalın yapılı ya da dolgulu tabanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Taban hafif olduğu için orantılı olarak ayakkabının da hafif olmasını sağlar. Yüksek kayma direncine sahiptir. Bu yüzden sağlıklı bir kullanım sunarak kullanıcısının düşüp zarar görmesini önler. Fakat çok yoğun ve uzun süreli kullanımda koku oluşmasını önleyemez. Ayakkabı sanayi kesim işlemleri ile istenen formda ve ölçülerde rahatlıkla kesim yapılabilir.


Ayakkabı Poli Taban Kesim Çeşitlerinin Avantajları

Ayakkabı poli taban kesim özellikleri farklı şekillerde olmaktadır. Hammaddenin darbelere dayanıklı olması ve enerji kazandırması bunlar arasındadır. İş ayakkabısı olarak kullanılacak ürünler, vücuttaki antistatik elektriği boşatmaya yardımcı olmaktadır. Özel taban dirençleri sayesinde yaklaşık 250 volta kadar elektrik çarpmalarında tabanlar hayati koruma sağlamaktadır. Söz konusu koruma özelliğinden dolayı çok farklı şekillerde, yoğun olarak tercih edilirler. Buna karşın nemli kullanımlarda koruma özelliği azalır. Tam anlamıyla bir garanti verilmez. Erime yapmadığından dolayı petrol ve yağ gibi ürünlerde, bazı asit türlerinde dayanıklılık gösterir. Son derece esnek ve yumuşak bir yapıdadır. Kırılma, çatlama yapmadığı gibi ısı geçirgenliği azdır. Ayakkabı sanayi kesim sırasında özel kalıplar kullanıldığı için uluslararası standartlara uygun sonuçlar elde edilir.

 

Ayakkabı poli tabanlarında farklı yoğunluk ve sertlik değerlerinde üretim yapılır. Bu sayede üreticinin isteğine göre geliştirilir. Kullanım alanlarına ve müşteri beklentilerine göre geliştirilen sistemde, enjeksiyon ve döküm makineleri ile uygulama yapılabilmektedir. Alternatif tabanlara nazaran pek çok avantajı olduğundan dolayı son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir.


Özellikleri ve Tasarımları Farklılaştırılabilen Ayakkabı Poli Tabanlar

Ayakkabı poli tabanlar istenen yoğunlukta, sertlikte değerlere sahip olabilirler. Esneme dirençleri zenginleştirilebilir. Yüksek terlik ve sandalet üretimleri yanında son yılların modası olan yüksek tabanlı ayakkabılarda da kullanılabilir. Üretimde kullanılan yoğunluğa göre 600 kg/m3 değerine kadar sertliğe sahip olabilir. Dolayısıyla kullanıcısına konfor verir. Yumuşak bir dokunuş hissi oluşturur. Darbelere karşı dayanıklı olduğu için kullanıcısını güvende tutar. Hafif olduğu için yüksek tabanlı ayakkabılarda dahi en az ağırlık sunar. Bu da kullanıcının yorulmasını, enerji tasarrufu yapmasını sağlar. Farklı renk ve desenlerde üretilebilir olması sayesinde ayakkabı üreticileri ayakkabılarına diledikleri gibi estetik verebilirler. Şekillendirebilirler.

 

Endüstriyel Kesim olarak ayakkabılarda ve terliklerde tercih edilen ayakkabı poli taban kesim ürünleri ile hizmet veriyoruz. Özel kalıplarla bu malzemelerde müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre kesimler yapıyor, güvenle kullanabilecekleri kaliteli, şık ve kullanışlı çözümler geliştiriyoruz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial