Prototip Numune Su Jeti Kesim

Geri Dön

Prototip Numune Su Jeti Kesim Nedir ve Nerede Kullanılır?

Prototip Numune Su Jeti Kesim

Prototip numune su jeti kesim yumuşak sünger, köpük, Eva, kauçuk gibi malzemelerde kullanılabilmektedir. İlk prototip çalışmaları için son derece uygundur. Sertlik düzeyi her ne olursa olsun hemen her malzeme tolerans payı hassas olacak biçimde kesmeye yarayan bir malzeme olan su jetleri, kesici olmayıp aslında aşındırıcı madde destekli bir imalat araçlarıdır. Yoğun su baskısı sayesinde uygulandığı yüzeyde şekillendirme yapar. Teknolojinin günden güne gelişmesinin bir sonucu olan su jeti kesimleri müşteri ihtiyacına göre şekillendirilebilir. Farklı alanlarda kullanılabildiği için kullanım alanına göre çeşitli sektörlerde numunelerin ortaya çıkarılması sağlanır.

 • Prototip numune su jeti kesim çalışmalarında suyun basıncından yararlanılır. Dolayısıyla ortaya bir aşındırma çıkar. Cihazların içeriğinde bulunan küçük kum tanelerini yaklaşık 5000-6000 bar gibi muazzam bir basınçlı su ile tasarımlar ortaya çıkar. Kesimi yapılan alanlarda pürüzsüz yüzeyle oluşur.
 • Prototip numune su jeti kesim pürüzsüz ve zahmetsiz kesim yapılması gereken her yerde kullanılabiliyor. Farklı kalınlıklarda ve sertliklerde üstün performans alınabiliyor. Kalıp endüstrisinde mühendislik plastiklerinin, parça endüstrisinin, film endüstrilerinin ve kablo gibi malzemelerin kesiminin tercihidir.
 • Kâğıt ve kâğıt hamurlarının kesilmesinde güçlü performans gösterir. Her türlü oluklu kâğıt, çocuk bezi gibi sağlıkla ilgili kâğıt kesimlerinde su jetinin herhangi bir kimyasal içermemesinden dolayı tercih edilir.
 • Kauçuk, deri, suni deri, ayakkabı, spor malzemeleri imalatları endüstrilerinde, fiber endüstrisinde ve daha onlarca farklı yerde Prototip numune su jeti kesim kullanılabilir.

Prototip Numune Su Jeti Kesim Uygulama Alanları

 • Prototip numune su jeti kesim çok fazla alanda kullanılabiliyor. Bunlardan birisi gıda sektörüdür. Taze, kuru, paketlenmiş, dondurulmuş hemen her gıda işlenebilmektedir. Kesim sırasında ürünler kesici metale yapışmaz ve ürünlerde basınç etkisi minimum düzeyde olur. Deforme oluşmaz.
 • Kâğıt ve mukavva sanayiinde su jeti kesme sistemleri oldukça etkilidir. Karton kutuların imalatı sırasında kenarların yırtılmasına, kenarlarda buruşukluk oluşmasına, kenarlarda açılmalar meydana gelmesine imkân vermez. Kesinlikle tahribat yapmaz. Kesim sırasında nem artışı ve toz oluşmaz. İşlemler son derece hızlı olur.
 • Giyim ve tekstil sektöründe kumaşın esnek ve yumuşak olmasından dolayı Prototip numune su jeti kesimi ile işlemler son derece kolay olur. Kesimler son derece kolay ve hızlı olur. Kumaşlar çok daha hassas şekilde işlenebilir.
 • Prototip numune su jeti kesim kauçuk ve plastik sanayiinde de başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bütün gözenekli, yumuşak ve taneli malzemelerin işlenmesinde kullanılabilir. Kapı, pencere, PVC imalatlarında kullanılabilmektedir.
 • Prototip numune su jeti kesim endüstriyel temizlik uygulamalarında kullanıldığı gibi ayakkabı ve deri sanayiinde de kullanılıyor. Kullanıldığı alanlarda malzeme sarfiyatını an aza indiriyor.

Prototip Numune Su Jeti Kesim Malzeme Detayları

 • Prototip numune su jeti kesim geleneksel kesim ve lazer kesim yöntemlerinden pek çok yönüyle ayrılır. Kimi özellikleri ortak olsa da birçok avantajı beraberinde getirir. Prototip numune su jeti kesiminde hiçbir mekanik kesici takım yoktur.
 • Kesme ucunda farklılık veya ısı üretimi yoktur. Dolayısıyla ısı değişimi de oluşmaz.
 • Herhangi bir çapak oluşmaz. Yoz ve duman üretilmez. Kesme bölgesinde malzeme deformasyonu oluşmadığı gibi malzemede hiçbir yapısal değişim de meydana gelmez.
 • Kazıma yapmak ve oyma yapmak mümkündür. Yüzeylerin kaba işlenmesinde ya da erozyon oluşturulmasında etkilidir.
 • Malzeme sertliğine göre hızı değişebilir. Milimetrik kesimler yapmak için son derece uygundur.
 • En az kesme atığı olur. Bu da malzemenin en verimli şekilde kullanılabilmesini saplar.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial