Prototip Numune Lazer Kesim

Geri Dön

Prototip Numune Lazer Kesim

Prototip numune lazer kesim tasarım ve çizim aşamalarının bitiminden sonra belirlenen kesim verilerinin kesim makinesine yüklenerek prototip numunenin seri otomasyon için hazır hale getirilmesi işlemini ifade eder. Farklı hammadde malzemelerde uygulanabildiği için çok geniş bir kullanım alanı vardır. Uzman personeller ve güçlü bir altyapı gerektiren prototip numune lazer kesimlerde tamamen isteğe e siparişe özel tasarımlar yapılır. Kullanılacak olan sektöre, ürünlerin detaylarına, ölçülerine ve malzeme özelliklerine bağlı olarak kesim detayları değişir. Bu uygulamalarda lazerin tercih edilme nedeni prototip ve numune çalışmalarının son derece kısa sürede ve düşük maliyetle yapılmasına imkân vermesidir.

Prototip Numune Lazer Kesim Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Prototip numune lazer kesim için en basit ifadeyle sanal dünyadan gerçek dünyaya geçişte atılacak ilk adın diyebiliriz. Numune üretiminde, adetli imalatlarda, pilot resimlerde, ön seri üretimlerde, katmanlı üretimlerde bahsettiğimiz Prototip Numune Lazer Kesim olmazsa olmaz. Kesim sonrası numune üretilmiş olur ve tasarlanan ürün fonksiyonelliği ve estetiği açısından değerlendirilir. Montaj edilebilmesi, üretilebilirliği test edilir.
 • Prototip Numune Lazer Kesimin en temel faydası seri üretim öncesi kalıplama yapılmadan hızlı bir şekilde tasarımın elle tutulabilmesine fırsat vermesidir.
 • Tarafımızca yapılan prototip kesimleri hızlı prototipleme sistemi sağlar. Benzersiz üretim metotlarıyla projenin seri üretime giden yolunu oluşturur. Firmamız hızlı model ihtiyaçlarını karşılayabilmekte, son derece hızlı bir üretim teknolojisiyle çalıştığı için ihtiyaç duyulan hemen tük sektörlerde kullanılabilmektedir. Lazer kesim yapıldığı için üretimde fire oranları en aza iner ve malzemeler daima en verimli biçimde kullanılmış olur. Malzemelerde ısınmaya dayalı kimyasal ve fiziksel değişimler olmadan rahatlıkla kesim yapılabilir.

Prototip Numune Lazer Kesim Uygulama Alanları

 • Prototip numune lazer kesim uygulama alanları çok geniştir. Hemen her türlü prototip ve numune çalışmalarında kısa sürede başarılı çözümler geliştirilebilir. Çok geniş bir alanda uygulanabilir.
 • Otomotiv endüstrisinde hem ürünün kendisinin hazırlanması hem de yedek parçalarının hazırlanmasında, prototipinin ortaya çıkarılmasın rahatlıkla değerlendirilebilir.
 • Beyaz eşya alanında tasarımlar en ince hatlarıyla sisteme yüklenerek kullanışlı, fonksiyonel ve kaliteli lazer kesimler gerçekleştirilebilir.
 • Dental ve medikal alanları son derece hassas ve narin, çok ince detaylara sahip üretimlerin yapılması gerektiği alanlar olduğu için prototip numune lazer kesimler buralarda da kullanılır.
 • Kalıplar hemen her alanda seri üretime geçilebilmesi için kullanılırken ilk olarak kalıp üretilmesi gerekir. Projenin bütün detaylarına sahip kalıpların üretilmesinde de Prototip Numune Lazer Kesimden yüksek başarı elde edilir.
 • Mimari maketler de aslında bir prototiptir ve bunlar için de lazer kesim uygulanır.
 • Plastik parça üretiminde, metal parçalar üretiminde de hem ürününü tamamının yapımı sırasında hem de parçalarının üretiminde uygulanabilir. Farklı kalınlıklarda kesimlere elverdiği için rahat kullanım sağlar.

Prototip Numune Lazer Kesim Malzeme Detayları

 • Prototip numune lazer kesim birçok sektörde farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Konsept model doğrulaması, fonksiyonel test, montaj testi, hacim doldurma testi, numune vakum kalıbı, pazarlama görseli, yedek parça üretimi, master model üretimi ve çok daha fazlası yapılabilmektedir.
 • Prototip Numune Lazer Kesimi farklı kesme kalınlıklarında işlem yapılabilir şekildedir. Lazer kesim ile malzemelerden minimum fire verilmekte ve maksimum miktarda kesim yapılabilmekte ve özel mikro sistemler sayesinde en ince detaylar, en ince hatlar kolayca malzemeye işlenebilmektedir.
 • Prototip Numune Lazer Kesimler tasarımlarda daha esnek çalışma imkânı sağlıyor ve kısa sürede kalıp gerektirmeden daha az maliyetlerle üretim yapılabilmektedir. Son derece ekonomik sonuçlar alınmaktadır.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial