Sandık İçi Köpük Nedir?

Geri Dön

Sandık İçi Köpük Nedir?

Sandık içi köpük sayesinde güvenli taşıma gerçekleştirilmektedir. Sandık içindeki ürünlerin korunması ve rahatlıkla taşınması için ürüne yönelik köpük kullanılır. Kullanılan köpük farklı tasarımlarda hazır hale getirilir ve sandık içine yerleştirilir. Böylelikle hem sandık korunmuş olur hem de sandık içerisindeki ürün korunmuş olur. Sandık içinde kullanılan köpük aynı zamanda ayrıştırıcı özelliğe sahiptir. Sandık içine yerleştirilen ürünleri birbirinden ayırarak ürünlerin temas etmesini önler. Böylelikle ürünler daha güvenli bir şekilde muhafaza edilir ve taşınır. Sandık içi köpük kullanımı oldukça yaygındır. Farklı sektörlerde köpüklerden yardım alınır. Kullanılan köpükler hem temiz hem de uzun ömürlüdür. Bu sayede rahatlıkla kullanılmaktadır.

Sandık İçi Köpük Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Sandık içi köpük, sandıklar için özel olarak tasarlanmıştır. Köpükler, sandık içindeki ürünü korumak adına ayrıştırıcı görevdedir.
 • Köpükler, sandık içinde kırılacak, zarar görecek ürünlerin korunmasını ve güvenle taşınmasını sağlar.
 • Sandık içinde kullanılan köpükler farklı ölçülerde kesilebilir. Genellikle 3 – 4 cm küp şeklinde kesilmektedir. Fakat müşterinin kullanım alanına uygun olması için istenilen özelliklerde hazır hale getirilir.
 • Köpükler, sandık içi uygulamalarının tamamında kullanılabilir. Zarar görmemiş köpükler ise tekrar kullanım için müsaittir.

Sandık İçi Köpük Uygulama Alanları

 • Sandık içi taşıma uygulama kapsamında kullanılan köpük farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bunlardan biri de taşıma sektörü oluyor. Taşıma sektöründe kullanılan sandıklar, ürünlerin güvenli bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Fakat sandık içindeki ürünlerin korunması için mutlaka köpük kullanılması gerekiyor.
 • Köpükler uygun maliyetli olduğu için yoğun ilgiyle tercih edilmektedir.
 • Sandık içinde kullanılan köpükler aynı zamanda sandıkların içini doldurmakta ve sandık satışı yapan firmalar tarafından da tercih edilmektedir.
 • Cam, elektronik eşya, gıda gibi farklı kategorilerde hizmet veren firmalar tarafından kullanılmaktadır.

Sandık İçi Köpük Malzeme Detayları

 • Sandık içi köpük, geleneksel kesim ve lazer kesim ile üretilmektedir.
 • Sandık içinde kullanılması üzerine hazırlanan köpük oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Hafif olması sayesinde hem sandık içinde ekstra ağırlık oluşturmaz hem de taşıma sırasında zorluk çıkarmaz.
 • Köpükler kolay şekillendirilebilir. Bu sayede farklı özelliklerde kesilebilir. Genellikle küp şeklinde kesilen köpükler yuvarlak, yamuk veya kırpıklar halinde de kesilebilir. Köpüklerin ölçüleri ise değişmektedir. Standart köpük ölçüleri 3 – 4 cm boyutlarında küp şeklinde olurken müşterinin isteği doğrultusunda farklı boyut ve şekilde kesilebilir.
 • Sandık içinde kullanılacak olan köpüklerin kesiminde özel cihazlar kullanılmaktadır. Kesim sonrasında köpüklerde herhangi bir sorun oluşmaz. Yüksek kaliteye sahip bu köpükler istenilen alanda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Köpükler özel üretim olduğu için üzerlerinde toz veya kir oluşturmaz. Bu sayede temizdir ve güvenle kullanılabilir.
 • Sandık içinde kullanılan köpükler aynı zamanda ayrıştırıcı görevindedir. Ürünlerin birbiri ile temasını önlerken sandık kenarlarına temas ederek zarar görmesini de önler. Bu köpükler sayesinde ürünler temastan kaynaklı zarar görmez. Çarpmalar, kırılmalar, çizilmeler gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olur.
 • Eğer sandık içinde köpük kullanılmazsa sandık içindeki ürün, sandığın kenarlarına temas ederek sandığı çizebilir. Bu nedenle sandık zarar görmüş olur. Köpükler ise bu doğrultuda özenle tasarlanmıştır. Kullanılan köpükler hem ürünleri korur hem de sandığı korur.
 • Sandık içinde kullanılmak üzere kesilen köpükler uygun fiyat aralığına sahiptir. Çok daha uygun fiyatlarla sahip olacağınız köpükleri birden fazla kullanabilirsiniz. Köpükler, tekrar kullanım için uygun yapıya sahiptir.
 • Sandıkların belirli bir ağırlığı vardır. Sandık içinde bulunan ürünlerinde aynı şekilde ağırlığı vardır. Sandık içindeki ürünler güvenle taşınırken sandığın ekstra ağır olması istenmez. Sandık içi taşıma uygulama alanında hafif yapısı ile köpükler kullanılır. Köpükler, hafif olduğu için kolay taşıma sağlar.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial