Eva Taban Terlik Malzeme

Geri Dön

Eva Taban Terlik Malzeme Avantajları Nelerdir?

Eva Taban Terlik Malzeme Nedir?

Eva taban terlik malzeme ayakkabı ve terlik imalatçılarının yakından tanıdığı bir malzeme çeşididir. Eva olarak bilinen malzemenin asıl adı Etilen Vinil Asetat olup bu malzeme, polietilen malzeme ile vinil asetat malzemenin komplikasyonundan elde edilir. Kauçuğa benzeyen, hafif bir plastik türü olan eva taban, PVC tabanlar için kullanılmakta olan enjeksiyon makineleri yardımıyla elde edilir. Malzemenin iç yapısı, süngerimsi ve gözenekli haldedir. Pek çok özelliğinden dolayı terlik sektörünün vazgeçilmezi olmuş, yıllardır bin bir şekilde kullanıcılarla buluşmuştur. Düşük yoğunluğu dolayısıyla aşınma direnci oldukça düşüktür. Bu da eva tabanın kullanım alanını bir hayli sınırlandırsa da özellikle terlik üreticileri bu malzemeyi taban yapımında, hatta bütün bir terlik yapımında kullanıyorlar.

 • Eva taban terlik modelleri ayakkabı ve terlik üreticileri tarafından yoğun kullanılan malzemelerden birisidir. Bu alanda yoğunluğu en düşük poliüretan malzemedir. Son derece hafif olmasıyla imalatçıların ilgisini çekmektedir.
 • Terlik üretiminde kullanılmakta ve son derece hafif olması sayesinde kullanımı rahat, ayağı yormayan, taşıması kolay, vücuda artı yük bindirmeyen terlikler ortaya çıkmaktadır.
 • Eva terlik emme gücü oldukça yüksek bir malzemedir. Bu sayede dıştan yapılan baskıları ve kişinin vücudunun bindirdiği ağırlığı rahatlıkla emerek kişiyi rahatsız etmez. Dıştan gelen darbelerden ayağın zarar görmesini engellediği gibi uzun süreli ayakta kalmalarda dahi etkili bir koruma sunar.
 • Şekillendirilmesi kolaydır. Bu sayede üreticiler istenen şekli, deseni, tasarımları terliklerine kolayca yansıtabilirler. Her ebatta terlik üretimi yapabilirler. İşlemesi, kesmesi, yapıştırması son derece kolay olduğu için işçilik maliyetini en aza indirir. Bu yüzden fiyatları da makul seviyededir.

Eva Taban Terlik Malzeme Uygulama Alanları

 • Eva Taban Terlik Malzeme çeşitleri ayakkabı ve terliklerde kullanılır. Sadece taban üretiminde kullanılabileceği gibi bütün bir ürünün imalatında da kullanılabilir.
 • Terlik malzemesi şekillendirmeye elverişlidir. Bu sayede imalatı yapılacak terlikler istenen topuk yüksekliğine sahip olabilir. İstenen taban yüksekliği verilebilir. Farklı alanlarda kullanılacak terlikler kolayca imal edilebilir.
 • Eva tabanlık sadece taban olarak değil, dış materyal, iç materyal, taban materyali olarak kullanılabilir. Kalıptan doğrudan terlik olarak çıkarılabilir. Bu sayede hiçbir dikişe, yapıştırmaya, ekleme yapmaya gerek kalmaz. Bu sayede ek yerleri olmayan, kaliteli ve dayanıklı terlikler ortaya çıkarılabilir.
 • Bu malzemeleri kalıba sokmak oldukça kolaydır. Standart ayak kalıpları ve ölçülerinde imalat yapılarak istenen ölçülerde imalat yapılabilir. Bayan terlikleri, erkek terlikleri, çocuk terlikleri yapılabilir.

Eva Taban Terlik Malzeme Detayları

 • Yüksek kaliteli eva taban terlik şekillendirmesi, renklendirmesi kolay bir üründür. Bu sayede üreteceğiniz terliklerin tabanını, içini, çevresini, üzerini dilediğiniz gibi şekillendirebilir, tek malzemeden onlarca farklı terlik modeli ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Her renkte olabilir. Bu sayede satışa çıkaracağınız eva terlikleri her zevke hitap eden renklerde üretebilirsiniz. İmalatlarınızı tek renk halinde yapabileceğiniz gibi renk kombinleri şeklinde de yapabilir, dilediğiniz tasarımı üretebilirsiniz.
 • Baskı yapmaya elverişlidir. Bu yüzden marka, amblem, resim, slogan gibi her detay terliklerin yanına, altına, üzerine baskılanabilir. Esnek bir malzeme olduğu için ayağı rahatsız etmediği gibi kopma mukavemeti de güçlüdür. Bu sayede yüksek tokluk ve şok yastıklama etkisi oluşturur.
 • Eva terlik tabanı yalıtım özelliği barındırır. Bu sayede üretilen terlikler her koşulda, her iklimde rahatça kullanılır. Sudan etkilenmez ve ıslak zeminde kaymaz.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial