Sünger İmalatı ve Satışı

Sünger İmalatı ve Satışı Nedir?

Modern çağımızda oldukça önemli bir konumda yer alan sünger imalatı ve satışı hizmetleri, profesyonel bir üretim ve satış süreci kapsamında sağlanmaktadır. Pek çok çeşitli kimyasalların bir araya gelerek çok güçlü bir kimyasal reaksiyon sonucu üretilmekte olan endüstriyel sünger ürünleri, bu süreç sonucunda kalıplara dökülmektedir. Yaklaşık olarak 48 saatlik bir süre zarfında bu şekilde bekletilen karışım aracılığı ile sünger üretimi sağlanır ve birçok çeşitli sektörler ve işkollarında kullanılmak üzere piyasalara sunulur.

Sünger imalatı ve satışı projeleri kapsamında birçok çeşitli hammaddelerin de kullanımı söz konusudur. Mobilya sektöründen otomotiv hizmetlerine, medikal alandan tekstil ve ambalaj ürünlerine kadar pek çok çeşitli iş dallarında karşımıza çıkan sünger ürünleri; birçok farklı renk ve kalınlık standartlarında da olabilmektedir. Söz konusu sünger imalatı alanında da pek çok profesyonel marka oldukça nitelikli ve yetkin seviyede genel üretim ve ürün satış hizmetleri ile öne çıkmaktadır.

Sünger Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Özellikle poliüretan maddesi bazlı olmak üzere üretilmekte olan sünger modelleri, diğer sünger çeşitlerine kıyasla çok daha elastik bir yapıda ve daha uygun fiyatlıdır.
 • Yoğunlukları da oldukça önemli olan sünger ürünleri, oturma süngeri gibi birçok çeşitli alanlarda da direkt olarak kullanılmaktadır.
 • Genel olarak yoğunlukları yüksek olan kalın sert sünger ürünleri, gerçek özelliklerini de çok daha uzun süreler korumaktadır.
 • Günümüzde pek çok çeşitli iş alanlarında oldukça popüler bir şekilde kullanılmakta olan sünger türleri, toptan sünger fiyatları kapsamında da oldukça makul fiyat standartları çerçevesinde satın alınabilmektedir.
 • Dünya çapında profesyonel üretici firmalar tarafından üretilmekte olan sünger ürünleri, ülkemizde de Türkiye’de sünger fabrikaları bünyesinde üretilmektedir.
 • Türkiye sünger ve sünger ürünleri de bu alanda en çok tercih edilen endüstriyel kesim ürünleri arasında yer almaktadır.

Sünger Uygulama Alanları

 • Genel endüstri hizmetleri ve endüstriyel kesim çalışmaları alanında oldukça önemli bir konumda yer alan sünger üretimi hizmetleri, pek çok çeşitli sektörler için de büyük bir önem teşkil etmektedir.
 • Kullanılacak olan iş alanına göre sert sünger ve yumuşak süngerler olmak üzere iki farklı başlık altında incelenen sünger türleri, birçok çeşitli iş alanlarında da oldukça popüler bir şekilde kullanılmaktadır.
 • Mobilyadan otomotive, inşaat sektöründen ambalaj imalatına kadar pek çok farklı alanda karşımıza çıkan köpük sünger imalatı hizmetleri de bu alanda en çok tercih edilen hizmetler arasında yer almaktadır.
 • Gün içerisinde yattığımız yataktan kullandığımız otomobile kadar pek çok farklı sektörde kullanılan sünger ürünleri, sünger satışı hizmetleri karşılığında da genel hizmete sunulmuş durumdadır.

Sünger Malzeme Detayları

 • Günümüzde bu alanda en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ‘‘Sünger hammaddesi nereden alınır?’’ sorusudur.
 • Poliüretan bazlı süngerlerin üç farklı ana maddesi vardır. Söz konusu bu maddeler; poliol, su ve izosiyanattır.
 • Süngerler ile ilgili iki adet önemli ölçüm kriteri bulunmakta ve bu kriterler de yoğunluk ve sertlik olarak öne çıkmaktadır.
 • Oldukça sağlıklı, konforlu, esnek ve son derecede dayanıklı ürünlerden olan dökme sünger imalatı ürünleri de bu alanda oldukça popüler bir şekilde tercih edilmektedir.
 • Özellikle döşemelik alanında kullanılan sünger materyaller için bir hayli önemli olan döşemelik sünger fiyatları da pek çok profesyonel üretici firma bünyesinde oldukça makul fiyat skalasında sunulmaktadır.

Döşemelik tabaka sünger fiyatları kapsamında oldukça uygun fiyat standartları ile öne çıkan Endüstriyel Kesim markamız da bu alanda oldukça nitelikli hizmetleri ile tanınmaktadır.

26 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial