Geotekstil Keçe Ürünler

Geotekstil Keçe Nedir? Ne İşe Yarar?

Nonwoven tekstiller, dokusuz örgüsüz kumaşlardır.  Hammadde olarak poliester ve polipropilen elyafların iğneleme yöntemi ile birleştirilmesinden oluşur. Geotekstiller de nonwoven malzemesinden oluşan ve daha çok adından da belirli olduğu gibi; zemin zemin kayma, yer tekniği projelerinde kullanılır. Nonwoven sıvı çekici, esnek, sıvı itici, yumuşak ve antibakteriyeldir.

Geotekstil Keçe Uygulama Alanları

Nonwoven teknik tekstiller otomotivden, hobi ve promosyon malzemelerine, dekorasyon amaçlı kullanımlarda, mobilya imalatına kadar bir çok yerde kendine yer edinmiştir. Geotekstiller de 100gr/m2’den 250 gr/m2 ye kadar değişen kalınlık, renk ve gramajda üretilir, özel ölçülerde kesilir. Asfalt donatılarında, zemin kaplamalarda, Suni çim uygulamalarında, demiryolu ve karayolu çökme önlemede, bahçe ve spor salonu uygulamalarında, havuz akarsu bentleri imalatlarında, Geomembran altlarında, erozyon kontrol çalışmalarında, gerek mimar, müteahhit, proje sorumluları gibi kamu ve özel sektör firmaları tarafından etkin şekilde Geotekstil Keçe kullanımları olmaktadır. Geotekstil Keçe Nedir? Ne İşe Yarar?

Uygulanan Malzemeler

  • Polyester Nonwoven kesim
  • Polipropilen Nonwoven kesim
  • Yün Keçe Nonwoven kesim
  • Kırpıntı Keçe
  • Kalınlık olarak 1-4 mm arasında değişebileceği gibi özel imalata göre daha farklı kalınlıklarda üretilebilir. Gerektiğinde apre uygulaması ile parça daha fazla sertleştirme yapılabilir.

Bu malzemeler içinde en çok kullanımı bulan poliester nonwoven felt’tir. Sentetik ürün olmakla birlikte en çok beyaz renk işlev görmektedir. İstenildiği takdirde, müşteri datalarına bakılarak arkasına herhangi bir kaplama da yapılarak projedeki uygulama yerine göre geotekstil keçeye işlev getirilebilir.

Uygulanan İşlemler

  • Seri Kesim
  • Baskı
  • Bantlama
  • Montaj

Endüstriyel Kesim olarak, müşteri isteği doğrultusunda kullanılan malzemeyi belirleyerek, gerekli çizim ve ölçülerde proje başlangıcında ilk numune onayından bitimine kadar kişiye özel nonwoven kesim ürünleri sunmaktayız. Burada dikkat edilmesi gereken, geotekstil keçe kullanımı yapılırken, en azından kullanımdan önce zarar görmesini engellemek için nemden uzak yerlerde muhafaza etmekte fayda vardır. İstenilen top ölçüleri 1mt, 1,5 mt ve 2mt standarttır. Topların 100 mt olması standartlaştırır. Serimi kolaydır. Geotekstil keçeler uygulama itibari ile geri dönüşüm elyaf ile de üretilme aşaması olabilir.

28 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial