Silikon Sünger Kesim

Geri Dön

Silikon Sünger Kesim İşlemi

Endüstriyel kesim diğer tüm sektörlerden farklı bir müşteri kitlesine sahiptir. Tekstil kategorisinde yer almakta ve metal harici ürünlerin seri ya da butik olarak kesimlerini yapmaktadır. Sektör olarak kesimini yaptığı malzemelerle müşterilerinin teknik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hizmet verdiği sektör oldukça teknik bir sektördür. Teknik olmasının yanında hayatın her alanında yaygın kullanıma sahip pek çok bilinmeyen detay ürünlerin hizmetini sunmaktadır. İmal ettiği ürünlerin her biri son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dolayısıyla hizmet verdiği kategoride önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda istenilen endüstriyel malzemeleri sağlamaktadır. Firma olarak kesim ve montajlama işlemlerini yapmaktadır. Ürün kalitesi ve amacına uygun özellikleri ile müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunmaktadır. Uzun vadede memnuniyetle kullanılan endüstriyel kesim ürünlerini sizlerin istifadesine sunmaktadır.

Silikon sünger kesimi de endüstriyel kesim olup müşteri ihtiyacına göre imal edilmektedir. Firma ihtiyaca göre silikon süngerlere pres kesim yapmaktadır. Ev ve temizlik süngerleri bu kategoride imal edilen süngerlerdir. Kullanım amacına uygun olarak üretilmekte ve müşterilerin istifadesine sunulmaktadır.

Silikon Sünger Kesim Nedir ve Nerede Kullanılır?

Silikon sünger kesim müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına göre üretilmiş süngerlerdir. Gündelik hayatta yaygın şekilde kullanılan bu süngerler kullanım amacı ve kullanım alanına göre değişen özellik ve biçimlerde üretilmektedir. Endüstriyel kesim olarak bu ürünlerin kullanım amaç ve alanına göre müşteri taleplerine karşılık vermektedir. Silikon sünger kesimi klasik olarak levha şeklinde olmakla birlikte lama ve o-ring fitil biçiminde de üretimi yapılabilmektedir.

Silikon Sünger Kesim Uygulama Alanları

Silikon sünger kesim uygulama olarak oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Sahip olduğu özellikleri gerektiren her alanda kullanılabilmektedir. Firma ihtiyaca göre silikon süngerlere şekillendirilmiş pres kesim yapmaktadır. Hassas olan ve etkin koruma gerektiren durum ve koşullarda kullanılmaya uygun bir yapıya sahiptir.

 • Tekstil sektöründe yaygın şekilde kullanılmakta olup, kullanım alanı baskı işleridir.
 • Gıda maddeleri için son derece uygundur. Gıda sanayisinde hassas noktalarda kullanılmaktadır.
 • İlaç sanayisinde, medikal alanlarda yaygın olarak kullanılır.
 • Ambalaj, aydınlatma ve yatçılık sektörlerinde ısıya maruz kalan contaların yerine kullanılır.

Silikon Sünger Kesim Malzeme Detayları

 • Silikon süngerler açık hücreli olup yüksek ısıya dayanıklıdır.
 • Esneme, çekme ve kopmaya karşı dayanıklıdır.
 • Uzun süre kullanılabilir özellikte olup deforme olma süresi uzundur.
 • Kapalı gözenekli olduğu için su, toz gibi maddeleri geçirmez.
 • İyi bir contalama özelliğine sahiptir.
 • Düşük su emme kapasitesine sahiptir.
 • Oldukça yumuşak özelliklere sahiptir.

Ev ve temizlik süngerleri de endüstriyel kesim olup gündelik hayatta yaygın kullanıma sahiptir. Özellikle temizlik amaçlı kullanılan süngerlerde aranan temel özellik su emici olmasıdır. Firma farklı tasarımlı kesimler yapmaktadır. Müşteri ihtiyacına göre hizmet vermektedir. Hem kesim hem de montaj işlemlerini yapmaktadır. Ev ve temizlik için banyo sünger kesimi ve silikon sünger kesimi olmak üzere iki sünger kesimi mevcuttur. Banyo süngeri yapısında geniş gözeneklere sahiptir. Bu süngerlerin temel özelliği amacına uygun olarak su emiciliğinin fazla olmasıdır. Silikon süngerler ise yukarıda ifade edilen özelliklerde olup kullanım alanına elverişli özelliklere sahiptir.


Endüstriyel kesim firma olarak ihtiyacınız olan sünger kesim ürünlerini talep ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak sizlerin istifadesine sunmaktadır. Endüstriyel pres kesim kategorisinde bu süngerlerin kesim işlemlerini müşterinin ihtiyacına göre yapmakta ve satışa sunmaktadır. Sünger kesimi olarak müşterilerinin istediği ürünleri geniş yelpazede sunduğu çeşitlilikle arz etmektedir. Silikon Sünger Kesim İşlemi

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial