Tek Kullanım EVA Terlik Taban Kesim

Geri Dön

Tek Kullanım EVA Terlik Taban Kesim

İşletmelerde en önemli noktalardan birisi hijyendir. Hiç kimse hijyenik bulmadığı bir ortamda bulunmak, özellikle de para veriyorsa oradan hizmet almak istemez. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde ise hijyeni sağlamak oldukça zordur. Adeta her müşteri için mekânın, alanın yeni baştan yaratılması icap eder.

Tek Kullanım EVA Terlik Taban Kesim Nedir?

Hijyen kurallarının yasal olarak da çok büyük yaptırımları vardır. Bir işletmede bir kişinin hastalık kapması, mekânın koşullarından dolayı rahatsızlanması işletmelerin kapatılmasına kadar süreci götürebilir. Bu yüzden son dönemde çok daha pratik çözümler geliştirilmeye başlanmıştır. Tek kullanım EVA terlik taban kesim ile elde edilen tek kullanımlık EVA terlikler bunlardan birisidir.


Tek kullanımlık EVA terlikler, ismini EVA’dan alır. EVA olarak bilinen bu malzemenin tam adı Etilen Vinil Asetat olup iç yapısı gözenekli, süngerimsi bir haldedir. En büyük özelliği düşük yoğunlukta olmasıdır. Aşınma direnci çok düşüktür. Bu yüzden de kullanım alanları oldukça sınırlıdır. Malzeme, polietilen ile vinil asetatın komplikasyonundan elde edilir.


Kauçuğa benzeyen ve hafif bir plastik türü olan EVA, PVC tabanlar için kullanılan enjeksiyon makineleri yardımıyla üretilir. Pek çok özelliğinden dolayı terlik sektörünün en gözde ürünlerinden birisi olmuş, çok farklı şekillerde hayat bulmuştur. Dayanım gücünün az olması, kullanım alanını sınırlandırıyor olsa da çok farklı tasarımlar yapılabilmesi, renk alternatiflerinin oluşması, kurumsal kimliğe uygun hale getirilebiliyor olması gibi detaylar ayakkabı sanayi kesim ürünleri arasında EVA terliği vazgeçilmez kılmaktadır.


Tek Kullanım EVA Terlik Taban Kesim Özellikleri

Tek kullanım EVA terlik taban kesim malzemesi, sektörde kullanılabilecek yoğunluğu en düşük poliüretan malzemedir. Son derece hafif olması sayesinde taşınması, stoklanması oldukça kolaydır. Kullanıcısı açısından da avantajlıdır. Kullanım sırasında ayağı yormayan, taşıması kolay, vücuda artı bir ağırlık bindirmeyen terliklere sahip olma avantajı vermektedir.


EVA terlikler özellikleri itibarıyla emme gücü yüksek ürünlerdir. Bu sayede kişinin vücudunun bindirdiği ağırlığı rahatlıkla emebilir, kullanıcısını rahatsız etmez. Dıştan gelen darbelere karşı kişinin zarar görme riskini azaltır. Uzun süre ayakta kalmalarda dahi etkili bir kullanım sağlar.


Malzeme itibarıyla EVA terliklerin şekillendirilmesi kolaydır. İstenen şekillerde, desenlerde, tasarımlarda terlik üretimleri gerçekleştirilebilir. Kesmesi, işlemesi, yapıştırılması oldukça kolaydır. Bu da işçilik maliyetlerinin en aza indirilmesini sağlar.


Tek kullanımlık ayakkabı sanayi kesim ürünlerinde maliyet oldukça önemlidir. İşletme sahipleri her müşteride terlikleri yenileyecekleri için terliklerin maliyetinin ucuz olması gerekir. Buna karşın kalite ve estetikten zafiyet verilmemesi icap eder. Eğer müşteriler kendilerine sunulan EVA terlikleri kullanamaz, ihtiyaçlarını karşılayamazlarsa kurumsal imaj zarar görür. Tabanı sağlam bir EVA terlik bütün bu gereksinimleri karşılayarak hem işletme hem müşteri memnuniyetini sağlar.


Tek Kullanım EVA Terlik Kullanım Alanları

Tek kullanım EVA terlik taban kesim ürünlerinin üst kumaşları genel olarak teladır. Kullanım yerine göre ucu açık ya da kapalı olabilir. Terlik kenarları genel olarak overloklu olduğu için güçlü tutuş sağlar. Taban üretimleri standart 2mm EVA’dan üretiliyor olsa da tercihe göre 3 ya da 4 mm olarak da üretilebilir.


Tek kullanım EVA terliklerin kullanım alanı oldukça geniştir. Her geçen gün de daha farklı mekanlarda tercih edilmeye devam etmektedir. En çok ihtiyaç duyulan alanlar şunlardır:


  • Oteller,
  • Pansiyonlar,
  • Hastaneler,
  • Güzellik merkezleri,
  • Termal kaplıcalar,
  • Özel doktor muayenehaneleri,
  • SPA merkezleri,
  • Görüntüleme merkezleri,
  • Masaj salonları.

Tek kullanımlık EVA terlikler bütün bu işletmelerde hijyenik bir ortam sağlar. Anti bakteriyel, anti alerjik olmaları ve ilk kullanımdan sonra atılabilmeleri ile ilgi görür. Endüstriyel Kesim olarak kesim hizmeti ve müşteri taleplerine göre imalat çözümleri geliştiriyoruz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial