Alüminyum Taşıma Çantaları

Geri Dön
alimunyim tasima cantasi

Alüminyum Taşıma Çantaları Nelerdir ve Nerelerde Kullanılırlar?

Alüminyum Taşıma Çantaları

Alüminyum, doğada en çok mevcut olan ve boksit halinde görülen bir element türüdür. Elektroliz yöntemiyle ayrıştırılarak elde edilen alüminyumun saf hali yumuşaktır. Ağırlık olarak da bakır ya da çeliğe göre çok daha hafiftir. Alüminyumun makinede işlenmesi de şekillendirilmesi de zahmetsizdir. Yüksek korozyon direncine sahip olan elementin manyetik ya da zehirleyici özelliği bulunmamaktadır. Çevreci olmasıyla da bilinen alüminyum geri dönüşüm özelliği nedeniyle tercih edilmektedir. Çevreci özellikleri ve çok yönlü oluşuyla tanınan alüminyumun kullanılmadığı sektör yok denilebilir. Geniş kullanım alanlarının başında endüstri sektörü yer alır. Endüstri sektörü için vazgeçilmez olan alüminyum hafif oluşu sebebiyle daha çok rağbet görmektedir.

Binlerce hatta milyonlarca ürün yapımı için endüstri sektöründe kullanılan alüminyum ekonomiye de canlılık katmaktadır. Hem dünya ekonomisinde hem de ülke ekonomisinde katkısı yadsınamaz. Alüminyumun hafifliği kadar yüksek oranda ki dayanıklılık seviyesinde bulunması da tercihlerin ana sebebidir. Dayanıklılık unsuru ön planda olacak şekilde estetiği elde etmeye yardımcı olan bu element taşıma çantaları yapımında da kullanılmaktadır.


Taşıma çantaları yapımında alüminyumun avantaj sağlayıcı özelliği hafif olmasıdır. Çantalar boş haliyle son derece hafif olduğundan doluyken ekstra çaba gerektirmez. İskeletin alüminyum olduğu çantalarda yüzeyler genellikle çizilmez özellikte olan MDF’lerle kaplanır. Çizilmez özelliği bulunan MDF kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır. Daha kolay ve rahat bir kullanım alanı oluşturan çizilmez MDF malzemeler çantanın beliğin özelliklerindendir.


Tercih edilen malzemeler sayesinde dayanıklılık, hafiflik ve maliyet dengesi eşitlenmiştir. Ağırlığın önemli etki oluşturmadığı durumlar söz konusu olduğunda yüzeyler için de kalın yapıda alüminyum levhalar kullanılabilir. Üretimi yapılan alüminyum taşıma çantaları talepler doğrultusunda farklı kaplama ve yüzey seçenekleriyle tasarlanır. Hafiflik, dayanıklılık ve maliyet ilişkisinde kolaylık sağlayan firma daha çok talep ile karşı karşıyadır.


Alüminyum Taşıma Çantalarının Detayları

Alüminyum taşıma çantaları kullanım amacına göre tasarlanmaktadır. Yüksek kalite standartlarına uygun tasarlanan ve şıklığıyla göz dolduran çantalar talep edilen boyutta ya da ebatta üretilebilmektedir. Çantaların kullanım alanı oldukça geniştir. Söz konusu kullanım alanları arasında iş seyahatleri, takım çantası, el aleti çantası gibi farklı alanlar bulunmaktadır. Taşıma çantaları iskelet olarak 1,5 mm kalınlığına sahiptir.


Yüzey malzemesinde ise PVC, kumaş, melamin ya da alüminyum levhalarla kaplanan MDF tercih edilmektedir. Çantaların kullanım alanına göre MDF kalınlığı değişmektedir. Standart çantalarda ki MDF kalınlığı 4 mm’dir. Hizmette kullanılan ağır çantalar için MDF kalınlığı 10 mm şeklindedir.


Alüminyum taşıma çantaları çok hafif ve oldukça dayanıklı olduğundan tercih edilmektedir. Çantaların üretiminde sertleştirilmiş alüminyum tercih edilir. Ağır iş bölgelerinde ya da sert işçilik gerektiren alanlarda kullanmak için uygun olmayan çantaların, daha aktif kullanım alanları mevcuttur.  Evrak çantası şeklinde ki kullanımıyla dikkat çekici hale gelen taşıma çantası şirketlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.


Alüminyum Taşıma Çantası Uygulama Alanları

Çantalar kullanılacağı alana göre boyutlandırılmalı ve özellikleri de bu yönde belirlenmelidir. Evrak için talep edilen çantaların alet taşımak için kullanılması pek de cazip olmayacaktır bu nedenle kullanım alanına göre çanta talep edilmeli ve üretimi sağlanmalıdır.


İhtiyaçları karşılayacak, en doğru tasarımla üretilen çantalar daha uzun vadeli kullanım olanağı elde etmenizi sağlayacaktır. Endüstri alanında dikkat çekici hale gelen ve yoğun talep alan çantaların kalitesi de tartışmaya kapalıdır. Alüminyumdan üretilen üstün kaliteli ve şık tasarımlı çantalar herkes tarafından beğenilmektedir. Farklı kaplama seçeneklerinin ve yüzey seçeneklerinin sunulduğu tasarımlar tamamen talepler doğrultusunda üretilmektedir.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial