Katlanabilir Kontraplak Sandık

Geri Dön

Katlanabilir Kontraplak Sandık

Ahşap sandık ürünler hayatın pek çok alanında kullanılıyor. Ahşap hem şık görünümü hem de dayanıklı olması nedeniyle farklı kullanım alanlarına sahip. Sandıklar ise hem bir şeylerin taşınmasında hem de muhafaza edilmesinde önemli bir yer tutuyor. Bir şeylerin taşınması için kullanılan sandıkların hem dayanıklı hem de uzun ömürlü olması gerekir. Aksi takdirde taşıma sırasında sandık zarar görebilir. Sandığın zarar görmesi ise sandık içindeki ürünün zarar görmesi demektir. Katlanabilir kontraplak sandık  taşıdığı özellikler sayesinde geniş kullanım alanına sahiptir. Bu sandık sayesinde özellikle hassas ürünlerin güvenle taşınması ve muhafaza edilmesi sağlanır. Taşıma sektöründe katlanabilir kontraplak sandık kullanımı yaygındır. Sandık, yüksek kaliteye sahip olduğu için darbe ve çarpmalara karşı içindeki ürünü korur.

Katlanabilir Kontraplak Sandık Özellikleri Nelerdir?

Katlanabilir kontraplak sandık, dayanıklı ve kullanışlı bir sandık türüdür. Sandığın özellikleri ise şu şekildedir;


  • Katlanabilir
  • Suya karşı dayanıklıdır.
  • Darbeye karşı dayanıklıdır.
  • Hafiftir
  • Kolay taşınabilir.
  • Uzun ömürlüdür.
  • Düşük maliyetlidir.
  • İstenilen ölçülerde sipariş edilebilir.

Katlanabilir kontraplak sandık sahip olduğu özellikler sayesinde geniş kullanım alanına sahiptir. Kontraplak sandık üretiminde ince paneller bir araya getirilerek sandık üretilir. Olası bir çarpma durumunda sandık içindeki ürünün zarar görmemesi için panel araları özel tasarlanmıştır. Katlanabilir özellikte olan sandıklar suya ve darbeye karşı dayanıklıdır. Bu özellik sayesinde çoğunlukla taşıma sektöründe kullanılmaktadır.

Sudan etkilenmeyen, darbeye karşı hem kendini hem de içindeki ürünü koruyan sandıklar aynı zamanda oldukça hafiftir. Hafif yapısı sayesinde kolaylıkla taşınabilir. Kolaylıkla zarar görmeyen bu sandıklar uzun ömürlüdür. Birden fazla kullanım için uygundur. Sandıklar düşük maliyetlidir. Aynı zamanda istenilen ölçülere uygun olarak üretilebilir. Böylelikle kullanım alanına uygun ahşap sandık ürünler elde edilir.


Ahşap Sandık Tercihinin Önemi

Sandıklar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan sandıklarla eşyalar muhafaza edilirken taşıma sektöründe kullanılan sandıklarla eşyalar taşınmaktadır. Sandık üretiminde farklı malzemeler kullanılmakta. Bu malzemeler arasında ahşap ile üretilen sandıklar ise en çok tercih edilenlerdir. Ahşap sandıklar her zaman kaliteli değildir. Çünkü sandıkta kullanılan ahşabın farklı kaliteleri vardır. Eğer düşük kaliteye sahip ahşapla sandık üretiliyorsa o sandık dayanıklı olmayacak ve kısa süre sonra zarar görecektir.


Düşük kaliteye sahip sandıklar aynı zamanda maddi zarara uğranmasına neden olur. Oysa doğru ve kaliteli ahşapla üretilen sandıklar her zaman avantaj sağlar. Katlanabilir kontraplak sandık kullanımı bu açıdan önemlidir. Farklı ölçülerde tasarlanan ve üretilen sandıklar katlanabilir özelliğe sahiptir. Sandık için standart tasarım uygulanırken siparişe özel tasarım gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda istenilen adette sandık üretilebilmektedir. Geri dönüşümlü olan sandıklar doğaya zarar vermez. Kolaylıkla taşınabilir, kolaylıkla montajlanabilir. Ahşap sandık tercihi yapılırken sandıkta hangi ahşabın kullanıldığına dikkat edilmelidir. Ahşap sandıkların üzerine logo ve istenilen baskılar yapılabilir. Bu sayede sandığın taşındığı her yere reklam gitmiş olur.


Ahşap ürünlerin genellikle suya karşı dayanıklı olmadığı, su ile temas eden ahşabın zarar gördüğü düşünülür. Oysa her ahşap için bu geçerli değildir. Katlanabilir kontraplak sandık özel üretimdir. Sandık yapımında yüksek kaliteye sahip ürünler kullanılmıştır. Aynı zamanda sandık üretiminde ince panellerin arasında basınca karşı dayanıklı malzemeler kullanılmıştır. Katlanabilir özellikteki kontraplak sandıklar suya karşı ekstra dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bilinenin aksine hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür. Bu nedenle farklı alanlarda tercih edilmektedir. Maddi anlamda zarara uğratmayan, sürekli kullanılabilir, ürün korumada etkili kontraplak sandıklar güvenilirdir.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial