Özel Ölçü ve Özelliklerde Kutu Ofset Baskı

Kutu Ofset Baskı İşlemi

Ofset kutu oluklu ondüle kağıdının kroma karton üzerine sıvama haliyle meydana gelen kutu çeşididir. Ofset kutunun diğer kutu ambalaj çeşitlerinden temel farkı üzerine birden çok rengin baskı tekniği olarak uygulanabilir olmasıdır. Örneğin bir ürüne ait fotoğraf, ofset kutunun üzerine baskı olarak uygulanabilir. Baskının yanında oluklu ondüle üzerine sıvanacak kroma kartonu istenilen kalınlıkta tercih edilebilir. Ambalaja görünüm olarak üstün bir meziyet kazandıran ofset kutu başta ayakkabı, yedek parça, gıda, otomotiv, tekstil sektörlerinde sıkça kullanılmaktadır.

Ofset Baskı Nedir?

Belirli gramaja kadar kâğıt ve kâğıt benzeri materyal üzerine baskı yapılmasını sağlar. Günümüzde kitap, dergi, gazete, broşür ve kartvizit gibi ürünlerin basımında en çok tercih edilen baskı sistemidir. Düz bir baskı tekniği olan ofset baskıda elle hazırlanan ya da fabrikasyon kalıplar kullanılır.

Ofset kutular özellikle küçük ev aletleri sektörü ve ürünlerini çok daha etkin gösterebilmek adına tercih eden firmalar için en elverişli kutulardan biridir. Farklı kapanma çeşitleri ve plastik kulp aparatı sayesinde kutunun isterseniz çanta tarzı elde taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Mikro ondüle sıvamalı kutu üzerine, içinde ne olduğunu daha rahat gösterebileceğiniz bir resim tercih ederek baskı yaptırabilirsiniz. Örneğin; küçük ev aletleri alanının ağırlıklı olarak tercih ettiği kutu çeşitlerinden olan ofset kutu ile içinde var olan bir çaydanlığı, kutusu açılmadan gösterebilirsiniz. Yani artık ürünlerin farkına varılması için kutunun içine bakmak gerekmeyecek zaten ilk bakışta kutunun içinde ne olduğu ayrıntılı resimler ve yazılar ile hemen ön plana çıkmış olacaktır. Kutu Ofset Baskı İşlemi

26 Ağustos 2023