Kutu İçi Sünger İşlemleri Nedir?

Kutu içi Sünger Kesimi

Günümüzde ticaret, hizmeti, üretim, ulaşım gibi birçok farklı sektörde paketleme ve ürün sunumuna gereksinim duyulmaktadır. Bu ürünlerin sunumu esnasında üreticiden kullanıcıya hasarsız, kaliteli ve estetik olarak güzel bir görünüm ile ulaştırılması artı avantajlar ve karlar sunmaktadır. Bu yüzden her ürüne özgün kalıp kesimleri ile ürünün hareketi engellenip, darbelerde zarar görme durumu minimum seviyeye çekilmelidir. Farklı hammaddeler kullanılarak üretilen kutu içi sünger modelleri kişisel kesim tercihleri ile buluşarak, hizmetten maksimum verimlilik alınması sağlanmakta. Bu özel kesim işlemi yanında sünger üretimi yapılırken özel logo ve marka baskı işlemi de yapılarak daha kaliteli bir sunum elde edilebilmekte.

Endüstriden gelen müşteri talepleri doğrultusunda bu koruma malzemeleri farklı modeller ve tasarım özellikleri ile sunulabiliyor. Paketleme işlemi yapılacak olan ürünün kalıbı şekilde kesim işlemi yapılan ürün olduğu gibi polietilen veya poliüretan malzemeden imal edilen küp veya silindirik şekilli kesimlerin arasına ürünün koyulması ile de daha basit şekilde koruma elde edilebiliyor. Kutu içi sünger fiyat farkları da istenilen sünger malzeme yapısı, üretim modeli, kaliteli ve üretim sayısına bağlı olarak değişiklikler içeriyor. Sektör olarak her sektöre uygun hale getirilebilen bir ürün özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

kutu ici sünger kesim7

Kutu İçi Sünger Üretim Aşamaları

Müşterinin isteği doğrultusunda standart ve hazır olarak üretilmiş olan süngerlerin ürüne özel çizim yapılmış kalıplar üzerinden kesilmesi ile de yapılabilmekte ya da sıfırdan istek ve özelliklerin belirlenerek malzemesinin dahi sıfır üretilmesi sonucu bu kutu içi sünger imalatı yapılabilmektedir. Kutu İçi Sünger İşlemleri Nedir? diyecek olursak, Makineler yardımı ile yapılacağı için teknik resimleri çıkarılmaktadır. Bu resimler çizilirken yapılacak olan malzemenin tolerans payları ve cinsine göre özel olarak bu tasarımın yapılması büyük öneme sahiptir. Çizimler tamamlandıktan sonra seri üretim için otomasyon kontrollü sistemlere çizimler gönderilir ve müşterinin istediği sünger üretimi yapılır.

26 Ağustos 2023