Kraft Karton Köşebent Köşe Koruyucu

Kraft Karton Köşebent Köşe Koruyucu pek çok alanda, özellikle nakliyede kullanılan bir üründür. Eşyaların nakliyesi sırasında zarar görmesini engellemek amacıyla üretilmiş karton köşe koruyuculara karton köşebent adı verilmektedir. Günümüzde her ne kadar nakliye işleri profesyonel firmalarca yapılıyor olsa da ürünü en güvenli şekilde ambalajlamak üretici ya da satıcının sorumluluğudur. Bu nedenle olası zararları minimuma indirmek için geliştirilmiş yöntemlerden birisi kraft karton köşebent köşe koruyuculardır. Son derece hafif ve kullanışlı bu kenar koruyucular birçok avantaja sahiptir.

Kraft karton köşebent köşe koruyucular paketleme süresini optimize etmek için kullanılır ve firmamız ürünlerinizin nakliye ve depolama esnasında hasar görmekten korumak amacıyla en kaliteli, en uygun fiyatlı karton köşebent çeşitlerini kullanıma sunmaktadır.

Kraft Karton Köşebent Köşe Koruyucu Ne İşe Yarar?

Kraft karton köşebent köşe koruyucu çeşitleri bir paletin kenarının hasar görmesini önlemek için kullanılabildiği gibi sıkı kayışın kartonlara girmesini de önlemek için de tercih edilir. Ayrıca taşıma esnasında bir paletin sabitlenmesinde ve stabilize edilmesinde de işlev görür. Askı ya da palet sargısıyla kullanılabilen ürünler, bir nevi kalın kalıplaşmış karton şeritler olup bir palete istiflenmiş hafif kutular olduğunda en iyi ambalaj çözümü olur. Kraft köşebentlerle paletler üzerindeki kartonlar sarılmadan güvenle tutulabilirler.

Kraft karton köşebent köşe koruyucuların en temel kullanım amacı ürün köşelerine, kenarlarına ve yüzeylerine zarar gelmesini önlemektir. Böylece ürünleriniz kargoya verdiğiniz gibi alıcıya ulaşabilir.

Karton köşe koruyucu açıları koruyarak nakliye, depo ve paketleme sorunlarına çözüm olur. Streç, şerit, kıvrımlı kutu, palet, tepsi gibi ambalaj türleri yerine koruma görevini yerine getirir.

Kraft karton köşebent köşe koruyucular açıların yatay grubuna yukarıdan özel açı uygulanabilmesiyle dikey yüklerde buruşmayı engeller. Tepegöz tepsisinden yüklemede yükün üzerinden geçmeyecek şekilde yatay bir çerçeve oluşturulur ve alt palet üzerindeki dikey köşelerden dağıtılabilir. Bu sayede çerçevelerin dayanabileceği yükler tonlara çıkabilir. Sıralı istiflemelerde kıvrımlı kutularda buruşma önlenir.

Daha birçok artı özelliğe sahip olan kraft karton köşebent köşe koruyucular birçok avantajı bir arada sunar. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Daha yüksek kayış gerginliği sunar.
  • Ürünlerde hasarı azaltır.
  • Daha güvenli yükler ortaya çıkar.
  • Marka bilinci oluşturmaya yardımcı olur.
  • Yüzey çiziklerini engeller.
  • Köşelerin hasar görmesini engeller.

Paletli ürünlerin istiflenme dayanımını arttırır.

Kraft Karton Köşebent Köşe Koruyucu Nerelerde Kullanılır?

Kraft karton köşebent köşe koruyucu sağlamış olduğu avantajlarla çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. İstenen ölçülerde ve fire vermeyen yapısıyla beyaz eşya alanında, gıda alanında, mobilya sektöründe tercih edilmektedir. Ayrıca otomotiv sektöründe, seramik alanında, metal, sanayi, yaş sebze alanında kullanılabilmektedir. Nakliye ve kargo alanında hem ürünlerin güvenliğini sağlamak hem işleri kolaylaştırmak için karton köşebent köşe koruyucu kullanılabilir. Dolayısıyla ürünlerin depolanması, nakliyesi, taşınması gibi her noktada hemen her sektörde kraft karton köşebent köşe koruyuculardan istifade edilebilir

25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial