Eva Sünger Kesimi Aşamaları

Öncelikle Eva Malzeme Nedir? 

Eva Kesim‘ i anlamak için malzemeyi de anlamak gerek. Etilen-Vinil Asetat (EVA) kapalı hücreli bir köpüktür. Zemin ve egzersiz ve eğitim için (yoga mat) paspasları, spor malzemeleri, el işleri, kickboardlar, can yeleği, flip-flop ve daha da önemlisi kutu içi ambalaj için kullanılır. EVA köpük, ısı ile şekillendirilebilir, plakadan sonra kesilebilir. EVA’ nın diğer parçaları veya malzemeleri üzerine yapıştırılabilir ve boyanabilir. EVA köpük çeşitli kalınlık ve yoğunluklarda olabilir.

Eva Sünger Kullanım Alanları

Aşağıda yer alan maddelerde ise günlük hayatta sıklıkla kullanılan alanlar yer almaktadır.

Eva sünger bu gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmesi, üretilen malzemenin daha kullanışlı bir hal almasını sağlamaktadır. Yalıtım amaçla kullanılan köpükte Eva oranı ne kadar yüksek tutulursa yalıtım oranı da o kadar yüksek olmaktadır. Geniş ısı aralığına sahip olan köpük, darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. İçeriğinde zararlı kimyasallara yer verilmemiştir. Bu sayede anti bakteriyel özelliktedir ve aynı zamanda çevre dostudur. Eva sünger, kullanım alanının geniş olmasından dolayı farklı özelliklerde tasarlanabilmektedir. Gerçekleşecek işlem doğrultusunda farklı renk, model ve tasarımlarla kullanılabilir. Ürünün bu değişim sürecine ve kullanım çeşitliliğine sahip olması çok geniş alanlarda tercih edilmesini destekliyor.

Eva Sünger Kesimi Süreci Nasıldır?

Eva Sünger Kesimi Aşamaları

Eva sünger kullanımı için belirli aşamalar bulunmaktadır. Bu aşamalar aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır. 

  • Seri kesim 
  • Baskı 
  • Bantlama 
  • Montaj

Eva sünger kesim toplamda dört aşamadan geçmektedir. Bu aşamaların gerçekleşebilmesi için öncelikle ürünün nerede ve ne amaçla kullanılacağı belirlenmelidir. Belirlenen bu amaç doğrultusunda seri kesim uygulanarak kesim yapılmalıdır.

Su Jeti İle Eva Kesim

Her ebat, kalınlık ve şekillerde su jetli kesilmiş eva süngerini açıklayacağız.

Su jeti ile eva kesim, temizleme ve sızdırmazlık gerektiren toz kalıntılarının olmadığı temiz bir kesim sunar. 4 başlı su jetli kesici, kalite ve bitmiş gereksinime bağlı olarak 200 mm kalınlığa kadar köpük, eva, sünger kesebilir.

Eva Sünger Kesimi Hakkında Teknik Bilgiler 

Eva kesim için dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Eva kullanımının gerçekleştirileceği alanda öncelikle amaç belirlenmeli ve bu amaca uygun olarak ürün tercihi yapılmalıdır.

Ürünün suya karşı ve darbeye karşı dayanıklı olması sayesinde birçok sektörde tercih edilmektedir. Ürün, elektrik ile ilgili olan işlemlerde kauçuk ve vinil yerine kullanılabilir özelliktedir. Eva, ince ve düzgün hücre yapısına sahip olması sayesinde esnekliğini korur. Bu özelliği sayesinde günlük hayatta çok basit alanlarda bile kullanılmaktadır. Öncelikle Eva Malzeme Nedir?

26 Ağustos 2023