Epdm Kesim Nedir Nasıl Yapılır?

EPDM Kesimi Nedir Nasıl Kesimi Yapılır ?

Kimyasal anlamıyla “etilen propilen dien monomer” dir. Kapalı hücreli yapıldıktan sonra eva oranı ne kadar yüksekse, yalıtım da o kadar iyi olur. Darbelere karşı yüksek mukavemetlidir, geniş ısı aralığına uygundur, ısı ile şekillendirilebilir ve tüm bu bilgilerden sonra müşterinizden gelen bilgiler doğrultusunda epdm kesimi sağlanır. Ölçüler ve adet miktarı vereceğimiz fiyat teklifinde çok önemlidir.

Antibakteriyeldir, çevre dostudur, zararlı kimyasal içermez. Isı ve ses izolasyonunda kullanılır. Biz de değişik dansitede ve renkte malzemeyi kullanarak Epdm Kesimi projelerimizde ürüne özel tasarımlar yapmaktayız.

EPDM de açılımı, etilen propilen dien monomer ‘dir. Biz Endüstriyel Kesim olarak, farklı renklerde EPDM malzemesi kullanarak, uygun dansitede, müşteri kullanım yerine göre hem malzeme öneriyor, hem de kesimini sağlıyoruz.

Epdm süngeri otomotiv sanayinde kapı panallerinde sönümleme elemanı olarak kullanılır. Ek olarak arkası çift taraflı özel yapışkanı ile beraber conta işlevi de görmektedir. Özellikle yuvarlak olan epdm kesimi malzemeleri tam anlamıyla  sönümleme özelliği sağlamaktadır.

EPDM Kesimi Uygulama Alanları Nelerdir?

 • Yapı Sektörü

Yapı sektöründe Epdm Kullanımı, genel anlamda çelik konstrüksiyonların arasında arkası bantlı ürünler olarak kullanılır ve şerit olarak yer alır.

 • Ambalaj Sektörü

Ambalaj Sektöründe ise siyah ürünün etkin olduğu aplikasyonlarda kullanılır. Eva malzemesi yer yer daha pürüzlü olduğu için epdm malzemesi çok daha avantajlıdır bu tarz spesifik durumlarda. Ayrıca üzerine yük binen ve çoklu kullanımı olan kutu içi ambalaj malzemelerinde de bu ürün çokça yer almaktadır.

 • Promosyon Sektörü
 • Otomotiv; Bu sektörde kapı paneli, plastik parça içi, cam altında ve sönümleme özelliği olan parçalarda epdm kesimi uygulamaları daha aktiftir. Bu konuda Geo Otomotiv yan firması olduğumuz için tecrübelerimizi farklı teknik özelliğe sahip epdm kesimi uygulamaları paylaşabiliriz.
 • Denizcilik; Sönümleme burada da devreye girmektedir. Özellikle motor bölümünde izolasyon amaçlı yer almaktadır epdm kesimi yer almaktadır..

EPDM Kesimi’ne Uygulanan Malzemeler

 • İsteğe bağlı, seçilen dansitelerde ve renklerde epdm
 • sertliği, shore a: 40-90
  çekme/akma dayanımı: 25 mpa
  yoğunluğu 0,9 ile 2 g/cm3 arası
  aşınma dayanımı: 450 mm3

Bu istenilen test standartları, müşteri talepleri doğrultusunda hemen paylaşılabilmektedir.

EPDM’e Uygulanan İşlemler

 • Seri Kesim
 • Baskı
 • Bantlama
 • Montaj

 

Endüstriyel Kesim olarak, müşteri isteği doğrultusunda malzemeyi belirleyerek, gerekli çizim ve ölçülerde proje başlangıcında ilk numune onayından bitimine kadar kişiye özel ürün çözümleri sunmaktayız. Bu sayede “epdm nedir?” sorusunun cevabını biliyoruz ve epdm malzemesi için ürüne özel işlemler yapıyoruz.

Bize sadece teknik resim ya da numune ulaştırmanız yeterli olacaktır.

26 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial