Endüstriyel Ahşap Sandık

Endüstriyel Ahşap Sandık

Ambalaj sandığı ambalajlamanın gerektirdiği ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde mal ve hizmetlerin taşınması, depolanması, korunması, alım ve satımlarında ambalaj malzemelerine gereksinim duyulmaktadır. Gelişen sanayi ve ülkeler arası nakliye süreçlerinin pratikleşmesi sayesinde ambalaj malzemelerinin de önemi artmaktadır. Farklı ambalaj ürünleri kullanılabilse de doğallığı, verimliliği, kalitesi, estetiği ve işlevselliği gibi nedenlerle ahşap sandık ürünler öne çıkmayı başarmaktadır.

Endüstriyel Ahşap Sandık Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Endüstriyel ahşap sandık ahşap malzeme ve vidalar kullanılarak üretilen ambalaj malzemeleridir. Ahşaptan üretilen bu sandıklar farkı özelliklerde üretilebilmekte, bu sayede her nerede, her ne için kullanılacaksa en iyi şekilde verimlilik göstermektedir.
 • Endüstriyel ahşap ambalaj sandıklarının kullanım amacına uygun olması için istenen ölçülerde ve özelliklerde üretilmesi gerekir.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü olan endüstriyel ahşap sandıkların materyalleri tamamen geri dönüşümlüdür. Bu sayede tamir edilmeleri, yeniden başka ürünlerde kullanılabilmeleri mümkündür. Farklı kalınlıklarda, şekillerde ve ölçülerde üretilebildikleri için kullanım alanları da bir o kadar fazladır.
 • Endüstriyel ahşap sandıklar malzemesi ve tasarımı gereği son derece estetik ürünlerdir. Bu sayede dekorasyonla ilgilenenlerin son yıllardaki gözdesi olmakta, evlerde, işyerlerinde, ofislerde dekorasyonun temel unsurlarından birisi olmaktadırlar.
 • Endüstriyel ahşap sandıklar sanayinin birçok alanında kullanılabilmekte, ürünlerin korunması ve nakliyesi esnasında güvenli, korunaklı ambalaj malzemeleri oluşturulmaktadır.
 • Endüstriyel ahşap sandıkların kullanım alanının geniş olmasının en temel nedeni ahşabın yapısıdır. Dayanıklı bir yapıda olan ahşap, dış darbelere karşı yüksek mukavemet gösterir. Uzun yıllar, defalarca farklı ürünlerin ambalajlanmasında tercih edilebilir. Bu nedenle de otomotiv sektöründen makine sanayisine, ambalaj sektöründen havacılık sektörüne, savunma sanayisinden taşıma ve sevkiyata kadar onlarca alanda kendine yer bulur.

Endüstriyel Ahşap Sandık Uygulama Alanları

 • Endüstriyel ahşap sandık birçok uygulama alanında çok uzun yıllardan beri tercih edilmektedir. Farklı sektörlerde farklı malzemeler ve detaylar tercih edilebildiği için dayanıklılıkları farklıdır. Pek çok işyerinin tercihi olmakta, verimli ve güvenliliği ile öne çıkmaktadır.
 • Taşıma ve sevkiyat sektörü ahşap sandığı en eski zamanlardan beri kullanmaktadır. İnsanların kargolarını hasarlı ya da kırık almak istememelerinden dolayı nakliye ve kargo firmalarının özel önlemler alması gerekmektedir. Ahşap sandıklar dayanıklı malzemeleri sayesinde araç hareket halindeyken ürünleri darbelere, hasarlara karşı korumaktadırlar. Böylece ekstra koruma sağlamaktadırlar.
 • Havacılık sektörü ahşap sandıkların bir diğer uygulama alanıdır. Uygun fiyatlı olmaları, geniş depolama alanı sunmaları ve dayanıklılıkları ile ahşap sandıklar fark yaratmaktadırlar. Havacılık alanındaki ürünlerin hassas ve pahalı olmaları en ufak bir problemin büyük masraflar çıkarmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle ahşap sandıklar değerli parçaların daha verimli şekilde taşınmasına sağlamakta, yurtiçinde ve yurt dışında farklı özelliklerde kendine yer bulmaktadır.
 • Savunma sanayisinde ahşap sandıklar hem taşıma hem de saklama amacıyla kullanılmaktadır. Bu sektördeki malzemeler daha ağır ve büyük olduğu için yüksek mukavemete gerek olmakta, ahşap sandıklar çeşitli boyutlarda ve özelliklerde üretilerek savuma sanayiinin ihtiyacına cevap vermektedir.
 • Oto parça sektörü Endüstriyel Ahşap Sandıkların en çok tercih edildiği bir diğer alandır. Mekanik aksamlar düşmelere, çarpmalara karşı son derece hassastır. Bu yüzden yüksek oranda korunmaya ihtiyaçları vardır. Ahşap sandıklar bu dayanıklılığı rahatlıkla göstermektedir.

Endüstriyel Ahşap Sandık Malzeme Detayları

 • Ahşap sandık imalatı farklı boyutlarda, farklı kalınlıklardaki materyallerden yapılabilmekte, böylece tamamen ihtiyaca özel hale getirilmektedir.
 • Kullanılan materyal doğal ahşap olduğu için renk, koku, tat vs. yayma olmamakta, içindeki ürünler karışmamaktadır.
 • Kolay şekillendirilebilir ve tasarlanabilir olması ile uzun süre güvenle kullanılmaktadır.
25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial