Deri Kesim Nedir Nasıl Yapılır?

Deri Kesim Nedir, Nasıl Yapılır?

Özellikle Deri malzeme maliyeti yüksek olduğu için, özel deri kesim sırasında fire oranlarına çok dikkat edilmelidir. Burada yapılması gereken kalıp yapılacak ise kalıp tasarımının kusursuz olması gerek, şayet lazer kesim ile seri imalat varsa, elektronik ayarların çok dikkatli yapılması gerek. Çıkan her fazladan firenin, kesim maliyetinin çok üstünde olacağı unutulmamalıdır. Öncelikle bize konu hakkında danışmanızda fayda var.

Endüstriyel Kesim olarak kalıp yöntemi kullanıyoruz ve sahip olduğumuz farklı tonajlarda presler ile hızlı/seri fason kesim işlemini yerine getiriyoruz.

Uygulama Alanları

Deri Kesim uygulama alanlarını aşağıda sıralayabiliriz.

  • Kemer Kesimi,
  • Çanta Kesimi,
  • Suni Deri Kesimi,
  • Özel Tasarım Aksesuar Ürünler,
  • Çanta Cüzdan Kesim
  • Derinin bulabileceği her parça için özel imalat

Uygulanan Malzemeler

  • Hakiki Deri
  • Suni Deri

Gerek endüstride gerek yat gemi sanayinde gerekse promosyon ve otomotiv sektöründe özel kesim deri ürünler bulunmaktadır. Biz burada Endüstriyel Kesim olarak müşteri ölçüleri doğrultusunda kesim yapıyoruz. Çalışma prensibimiz, önce bize CAD formatında ölçüleri yollamanız. Malzeme temin konusunda yardımcı olmaya çalışabiliriz. Kullanılan derinin montaj yapılacağı yer değişken olduğu için tolerans sınırları dahilinde fason deri kesim üretimi yapıyoruz. Şayet ki CAD data yoksa, numune üzerinden de fiyat teklifi verebiliriz.

Gelen parçanın kalıba uygun olması için en ölçülerinin dikkatli hesaplanması gereklidir. Bizim müşterilerimizden istediklerimiz; Tedarikçi firmalarına üretilen özel deri kesim ürünlerin çok iyi şekilde yüzey/kd/en/kalınlık gibi deri kesim sırasında bize yardımcı olacak kontrol parametrelerini iyi bilmeleri. Bu doğrultuda kesim sırasında ayıklanan ürünlerin sıkıntı yaratmaması için önemlidir.

Kapasite problemi yaşamamak ile beraber durumun aciliyetine göre Endüstriyel Kesim olarak termin tarihlerimize uymaktayız.

Ek olarak Deri kesim ile alakalı olabileceğini düşündüğümüz diğer kesim parçalarımıza da bakabilirsiniz. Biz her zaman telefon ile görüşmeden çok 5 dakika da olsa bir ön toplantının, ürünlerin sağlıklı çıkması adına makul olabileceğini düşünüyoruz. Bu yüzden bize iletişim formundaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

27 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial