Bariyerli Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Bondex Ses Yalıtım Süngeri bir tür Bondex süngeri türüdür. Bu sünger türünde iki akustik sünger arasına ses geçiş kaybını arttırmak için Epdm esaslı ağır kauçuk ses bariyeri ilave edilir. Bu sayede daha üstün ve daha yüksek ses izolasyonu yalıtımı sağlanır.

Ses yalıtımı bir sistem olup tek başına bir malzemeden ibaret değildir. Mekanın desibel oranına göre eğer bariyerli Bondex sünger kullanırsanız çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Duvar ses yalıtım malzemesi, tavan ses yalıtım malzemesi, yatak odası yalıtımı, ortak duvar yalıtımı, zemin ses yalıtımı, ses yalıtım kapıları, akustik bölme duvar gibi pek çok alanda tercih edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak kendinden yapışkanlı ya da yanmaz özelliklerde üretim isteyebilirsiniz.

Ses elle tutulan bir varlık değildir. Bu yüzden engellenmesi oldukça güçtür. Oysa günümüzde en büyük kirliliklerden birisi gürültüdür. Şehirlerin kalabalıklaşması, güçlü makinaların üretilmesi, araç sayılarının artması gibi birçok etken gürültü artışına neden olmakta, evlerde, işyerlerinde, kurumlarda ve daha pek çok alanda yaşam konforunu arttırmak, sessiz, sakin ortam oluşturmak için ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Ses yalıtım süngeri de bu alanda en çok tercih edilen ürünlerden birisidir.

Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli Bondex sünger özellikleri itibariyle en etkili ses yalıtım ürünlerinden birisidir. 100 – 200, 50 – 100 gibi farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Kalınlıkları 2,5 cm, 4 cm, 5 cm, 56, cm, 7 cm gibi farklı kalınlıklarda olabilmekte, bu da kullanım alanınızdaki desibel seviyesine göre seçim yapabilme fırsatı vermektedir. Kalınlık ve yoğunluk arttıkça sönümleme oranı da artmaktadır.

Bariyerli Bondex süngeri yüzde 80, yüzde 90 oranında ses yalıtımı sağlamakta, doğru montaj ve doğru ürün seçimiyle sesler tamamen izole edilebilmektedir. Lateks hammaddesi kullanılmakta, şap altında etkin yalıtım sağlamaktadır. Elastik yapıda olup oldukça hafif bir malzemedir.

Bu ses yalıtım süngeri atık süngerlerin geri dönüşümünden sonra oluşur. 100, 150, 180 kg/m küp yoğunluklarda, farklı kalınlıklarda ve ebatlarda üretilebilir. Tekstil ya da gözenekli deri ile kapanabilmekte, bu sayede daha dekoratif bir görünüm kazanabilmektedir. Otomotiv sektörü başta olmak üzere pek çok alanda aranan malzeme niteliğindedir.

Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli Bondex sünger modelleri üstün yalıtımından dolayı çok geniş kullanım alanına sahiptir. Duvarlarda yan daireden gelen sesleri kesmek için kullanılabilir. Üst daireden gelen sesleri kesmek için tavan yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir. Alt daireden gelen sesleri kesmek için zemin yalıtım malzemesi olarak tercih edilebilir. Disko, bar, kafe gibi yerlerdeki yoğun sesin dışarıya gitmemesi ve başkalarını rahatsız etmemesi için tercih edilebilir.

Ayrıca stüdyolar ses kalitesinin çok önemli olduğu yerlerdir. Radyo ya da TV stüdyoları gibi alanlarda gelen ve giden sesleri kesmek için bu süngerler kullanılabilir. Son yıllarda çeşitli sosyal medya platformlarından canlı yayın ya da video yayını yapanların sayısı oldukça artmıştır. Bu kişiler çoğu kez evlerinin bir odasında yayın çekmekte ve bu odaların yalıtımında bariyer süngerler etkili sonuçlar vermektedir.

Bu sünger çeşitleri tuvalet borularının, gider borularının, tahliye borularının kaplanarak ses izolasyonu yapılmasında da kullanılmaktadır. Jeneratör odalarında oldukça fazla ses çıkar ve bu sesin sönümlenmesinde süngerler kullanılabilir. Odio kabini ses yalıtımında, makine dairesi yalıtımında, asansör odası yalıtımında ve daha pek çok yerin ses yalıtımını sağlamada bu bariyerli süngerler kullanılabilir. Firmamız ihtiyacınız olan bütün bariyerli Bondex süngerleri en kaliteli biçimde, istenen özelliklerde ve uygun fiyatlarda üreterek kullanımınıza hazır etmektedir.

25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial