Alüminyum Folyo Köpük Levha

Alüminyum Folyo Köpük Levha ev ve işyerlerinde çok yoğun şekilde kullanılmaktadır. Ürünün bu kadar fazla kullanılmasında temel etken alüminyuma sahip olmasıdır. Alüminyum 660 santigrat derecede eriyen, nispeten yumuşak ve sert bir metal türüdür. Yoğunluğu 2.70 g/cm³ olup demirin üçte biri kadar bir yoğunluğu vardır. Bu nedenle oldukça hafif bir metaldir.

Alüminyum kütle oranı açısından oksijen ve silikondan sonra yer kabuğunda en yaygın bulunan üçüncü element pozisyonundadır. Hatta yer kabuğunda en yaygın metalin alüminyum olduğu kabul edilir. Bununla birlikte tanınması geç olmuş, ilk kez 1808 yılında alüminyum olarak tanımlanmıştır. Günümüzde alüminyum oksidin çıkarılması yoluyla yoğun şekilde kullanılmaktadır. Kaynaşmış tuz elektrolizi ve alüminyum cevheri boksitinden çıkarılmaktadır. Günümüzde farklı malzemelerle entegre biçimde kullanılarak hayatın hemen her alanında kendine yer bulmaktadır.

Alüminyum Folyo Köpük Levhanın Öne Çıkan Özellikleri

Alüminyum folyo köpük levha alüminyum ve polyester laminasyonuna sahip dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Yüksek kaliteli hammadde seçimi beraberinde en iyi performansı getirecektir. Yüksek kalitedeki alüminyum ve polyester laminasyonlu yüzey UV ışınlarıyla dış etkenlere karşı yüksek mukavemet gösterecektir.

Alüminyum köpük levha geniş üretim yelpazesine sahiptir. 7 farklı kalınlıkta, 2 farklı genişlikte üretim yapılabilir. Kullanım alanına uygun ebatlarda üretimi verimliliğin de en üst seviyeye çıkmasını sağlar. Dikdörtgen kesitli kanallarda fire oranını düşürmektedir. Yuvarlak kesitli kanallardaysa bant kullanımını azaltmakta, toplam maliyetin düşmesini sağlamaktadır.

Alüminyum folyo köpük levha esnek yapıdadır. Esnek yapısıyla kanal bağlantı noktalarında titreşimi azaltmaya yardımcı olmaktadır. Kanala yapıştırma esnasında uygun yapıştırıcılar kullanılabilmektedir.

Alüminyum folyo köpük levhalar düşük ısı iletkenliğine sahiptir ve yüksek su buharı difüzyon direnci sağlamaktadır. Mekanik tesisatlarda en çok tercih edilen yalıtım malzemesi olmayı başarmaktadır. Yüksek esnekliği ve dayanımı ile büyük borularda, kanallarda, tanklarda ve diğer geniş yüzeyli endüstriyel ekipmanların yalıtımında rahatlıkla uygulanabilmektedir. Nem geçirgenliğinin düşük olması sayesinde yüksek nem geçirmezliği gerekli olan yalıtım alanlarında tercih edilebilmektedir.

Alüminyum folyo köpük levha kullanım sıcaklığı -40 ila +120 santigrat derece aralığındadır. 50-60 kg / m³ yoğunluğu bulunur. Fire oranını yüzde 2-3’lere düşürmektedir. Uygulandığı alanlara güç katmaktadır. Alüminyum folyo köpük levha yaşam alanlarında günlük faaliyetlerden kaynaklı bazı hasarlara direnci arttırmaktadır.

Alüminyum Folyo Köpük Levha Kullanım Alanları

Alüminyum folyo yaygın olarak mutfaklarda kullanılan bir malzeme olsa da farklı kullanım alanları vardır. En önemli uygulama alanlarından birisi yalıtımdır. Yalıtım malzemesi olarak boruları ve kanalları yalıtmak için tercih edilebilir.

Alüminyum folyo köpük levha inşaat endüstrisinde fazlaca tercih edilir. Kaya yünü, köpük yalıtım levhaları ve yapraklı keçe olarak yalıtım malzemeleri için bir üst tabaka olarak kullanılabilir. Bu sayede binaların profesyonel şekilde yalıtılmasına yardımcı olur. Su buharının yalıtımında küf oluşumunu ve nem hasarlarını önler.

25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial