Kırtasiye Sektöründe PP Levha

Kırtasiye Sektöründe PP Levha

PP levha, yüksek sıcaklıklara dayanan ve bu yöntemle şekil verilen standart bir plastik türüdür. Dayanıklı ve esnek yapıya sahip olmasıyla üreticiler tarafından tasarımlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmelerine olanak sağlar. Gıdayla teması olduğunda insan sağlığına herhangi bir sorun yaratacak madde içermemesi sebebiyle ve temizlenebilir yapılarıyla en güvenilir plastik türü olarak ön plana çıkmaktadır. Kapalı PP levha ve oluklu levha türlerine sahiptir. Kapalı PP oluklu levha, çoklu olarak bulunan ürünlerin bir ambalajın içinde paketlenmesini ve o ambalajın içinde dışarıdan zarar gelmesini önlemektedir.

Tam adıyla polipropilen olan PP levhalarının yapısında ve üretiminde petrolün damıtılmasından üretilen hidrokarbon gazı ve özel bir katalizörün polimerleşmesiyle oluşmaktadır. Dünyada uzun süredir kullanılarak geri dönüşüm sayesinde doğa zarar vermeyen polipropilen levhalar birçok sektörde tercih edilmektedir. Düşük maliyetli olmasıyla ve defalarca kullanılabilecek bir yapıya sahip olmasıyla otomotivde parçaları, gıda ambalaj kutuları, tekstil ürünlerinin paketlenmesi, kırtasiye ürünleri gibi birçok sektörde tercih edilir. Kırtasiye sektöründe pp levha, kolay şekillenmesiyle her boyuttan ürünlerinçeşitli renk seçenekleri sunmasıyla ve her türlü baskı seçeneklerine uygun olmasıyla sıklıkla tercih edilmektedir.

PP Levha Kırtasiyede Kullanım Alanları

 • Günlük hayatımızda polipropilen levha birçok alanda kullanılmasıyla karşımıza çıkmaktadır. Plastik türleri arasında en güvenli plastik olmasıyla çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kırtasiye alanında oluklu levha tercih edilmektedir.
 • Her bireyin ihtiyaç duyabileceği birçok kırtasiye ürünlerinde kullanılır. Proje çantaları, resim çantaları, satranç takımı, klasörler, beslenme çantaları, defter kapakları, fuar malzemeleri, arşiv kutuları gibi birçok ürünün yapımında kullanılmaktadır.
 • Kırtasiye sektöründeki her ürünün birçok çeşidi bulunarak bu ürünleri hangi alanda kullanılacaksa o alanın özelliklerine göre üretilebilir.

PP Levha Kırtasiye Ürünlerine Sağladığı Özellikler

 • Defter kapaklarında dayanıklılık sağlayarak şeffaf, renkli ve buzlu tasarımlar sunar.
 • Dosyalarda mekanizmalı ve lastikli, çıt çıtlı, kartvizitlikli, cepli tasarımların gerçekleşmesinde esnek ve yumuşaklığı sayesinde kolaylık sunar.
 • Proje ve resim çantalarının tamamının oluşumunda kullanılarak içerisinde bulunan kağıtları saklamada ve taşınmasında yarar sağlar.

Oluklu Levha Kırtasiyede Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

 • PP poliproplen levha, insan sağlığını etkilemeyecek ürünlerin kullanılması kırtasiye sektörü için önemli bir alandır. Bu sebeple insan sağlığını etkilemeyecek madde içermemesiyle tercih edilmektedir.
 • Resim çantasının içerisinde bulunan resim ve proje çantalarının içerisinde bulunan önemli belge gibi birçok çalışmaları saklamak için kullanılır. Dışarıdan gelebilecek sudan ve nemden koruma sebebiyle tercih edilmektedir.
 • Değişik ebat ve renklerden oluşabilmesi sebebiyle çeşitli ürünler sunabilecek kapasiteye sahip olarak her boyutta ve her renkte tasarımlar sunmayı kolaylaştırır.
 • Yüksek baskı kalitesi sayesinde tasarlanan her desenin baskılarının kaliteli ve canlı görünümü sebebiyle tercih edilir. Kolaylıkla kesilebilir ve yakılabilir, yapıştırılabilir özellikleriyle de kırtasiye ürünlerinde tercih edilir.
 • Kırılmaz özelliği sayesinde ve plastik türleri arasında en güvenilir plastik olmasıyla tercih edildiği gibi diğer malzemelere göre maliyeti en düşük ürünler üretebilmesi ve geri dönüşümlü bir yapıya sahip olması sebebiyle de tercih edilir.
 • Kokusuz ve hafif olması sebebiyle okul araç ve gereçlerinde tercih edilmektedir.

Kırtasiye Sektöründe PP Oluklu Levha Fiyatları

 • Polipropilen plastik levha türlerinden olan oluklu levha, çevreye zarar vermemesiyle ısıl dalgalara karşı dirençli olmasıyla kırtasiye sektöründeki ürünlerin üretiminde sıklıkla kullanılır. Üretilecek levhalar özelliklerine göre farklı kalınlıklarda ve farklı ağırlıklarda üretilmektedir.
 • PP oluklu levha fiyatları, her levhanın metrekaresine, kilo başına ve ağırlığına göre değişmektedir. Fiyatın belirlenmesinde kalınlığının etkisi yoktur. Ağırlığının yüksekliği ne kadar fazla olursa fiyatta o kadar yüksek olur.
25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial