Bondex Köpük Nedir? Nasıl hazırlanır

Ses hayatın bir parçası olmasına rağmen yerinde ve seviyesinde olmayan sesler en büyük çevre kirliliklerinden biridir. Elde tutulan bir fenomen olmadığı için sesi ortadan kaldırmak kolay değildir. Bu noktada teknolojinin olanaklarından yararlanılmakta ve çeşitli testlerden geçirilerek elde edilen ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bunlardan biri bariyer bondex köpüktür.

Bondex Köpük, çeşitli sünger ve kumaşların parçalanıp sıkılmasıyla elde edilir. Yoğunluğu yüksek olduğundan şehirlerin kalabalık olduğu ve motorlu araç sayısının arttığı bir ortamda son derece verimli ve konforlu yaşam alanlarının oluşturulmasına yardımcı olan oldukça güçlü bir ses yalıtım süngeri karşımıza çıkmaktadır. Çok iyi bir ses yalıtım malzemesi olmasına rağmen bariyerli bondex sünger uygulaması bazen yeterli olmamakta, diğer ses yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılması tercih edilebilmektedir.

Bondex Bariyerli Köpük Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Barrier bondex ses yalıtım köpüğü, parça süngerler ile kumaşların birbirine sıkıştırılmasıyla elde edilen, ses dalgalarını söndürebilen, yoğunluğu yüksek bir yalıtım ürünüdür.
Sünger malzemelerin sıkıştırılmasıyla oluşan ürün aynı zamanda darbe emici özelliğe sahiptir ve kapalı gözeneklerden oluşmaktadır.
Kapalı gözenekleri sayesinde çok az sayıda ısı ileten tabakaya sahip olan bariyer ses yalıtım süngeri birçok yerde kullanılmaktadır.
Sünger tava olarak da adlandırılan ses yalıtım süngeri restoranların her yerinde kullanılabilmektedir.
Otellerde odalar arası ses geçişini engellemek için kullanılan Bondeks sünger konforlu alanlar sağlar.
Ofislerde içerideki sesin dışarı, dışarıdaki sesin içeriye geçmesini engellemek için tercih edilir.
Kütüphanelerde bariyer bondex sayesinde sessiz ve sakin bir okuma alanı elde edilebilir.
Fabrikalarda daha sessiz çalışma alanlarının oluşturulmasına yardımcı olur.
Eğlence merkezlerinde yüksek sesin dışarı çıkması önlenebilir.
Çağrı merkezlerinde çalışanların daha rahat çağrı alabilmesi ve seslerin birbirini engellememesi bariyerli bondex ile mümkündür.
Bondex köpük bariyerin emiş gücü ile spor salonlarındaki ekipman sesleri kesilebilir.
Kafe ve oyun salonlarında içerideki sesin diğer daire ve ofislere geçişini engellemek için Barrier bondex ses yalıtım süngeri tercih edilmektedir.

Bariyer Bondex Köpük Uygulama Alanları

Araçlarda ve otomotiv endüstrisinde her türlü ses yalıtımı için uygulanır. Özellikle tampon ve takoz malzemesi olarak da tercih edilmektedir.
Barrier bondex ses yalıtım süngeri stüdyolarda, müzik odalarında, piyano odalarında ve müzikle ilgili diğer mekanlarda hem ses yalıtımı hem de ses netliği için uygulanır.

26 Temmuz 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial