Tüfek Çantası – XPE Köpük Yerleştirme

Tüfek ÇantasıÇanta İçi XPE Köpük Yerleştirme

XPE köpük, çapraz bağlı polietilen köpüğün kısaltmasıdır. Malzeme, homojen hücre yapısına sahip olup çok uzun yıllardır ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla üretilmekte ve birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Birçok üstün özelliğe sahip olmasından dolayı XPE köpükler otomotivden inşaata, medikalden beyaz eşyaya, hediyelikten ambalaja kadar birçok sektörde kendine yer bulmaktadır. Sağlamlığı, şıklığı, uzun ömürlülüğü ve işlevselliği ile aynı zamanda tüfek çantası içerisinde de tercih edilmektedir.

Çanta İçi XPE Köpük Yerleştirme-Tüfek Çantası Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • XPE nedir diye merak edenler için XPE, çapraz bağlı polietilen kelimelerinin kısaltmasıdır. Özellikle ısı ve ses yalıtımında kullanılan, genel itibariyle yalıtım amacıyla kullanılan köpük türüdür.
 • Sıkı bir yapısı olan XPE köpük, sadece ısı yalıtımında değil, ses yalıtımında da başarılı sonuçlar verir. Bu nedenle ses yalıtımı için de tercih edilen malzemelerden birisidir.
 • Çapraz bağlı XPE köpük ilk yıllarda inşaat sektörünün en temel yalıtım malzemelerinden birisi olmuştur. Zeminlerde de ses ve gürültüye dayanımından dolayı yoğun şekilde kullanılmıştır. Fakat zaman içinde XPE köpük üretici firmaları teknolojinin gelişmesinde, sektörlerin ihtiyaçlarından yola çıkarak çok daha farklı tasarımlara imza atmışlar, daha geniş alanlarda kullanılmasını sağlamışlardır.
 • Çanta için köpük yerleştirme ile birlikte XPE köpük kullanımı da artmış, birçok farklı sektörün ihtiyacı olan çantaların içerisine özel kesim köpük olarak XPE köpükler yerleştirilir olmuştur.
 • Anti bakteriyel olması sayesinde hijyenin, sağlık standartlarının önemli olduğu alanlarda XPE köpük son derece başarılı sonuçlar vermekte, herhangi bir zararlının gelişmesine imkân vermediği için güvenli kullanım sağlamaktadır.
 • Çapraz bağlı polietilen levha formunda da üretilip kullanılan XPE köpük, su geçirmez, kötü koku oluşturmaz ve kolay şekil alır. Bu sayede hangi çanta içerisine yerleştirilecek olursa olsun kolaylıkla şekil verilebilir. İçerisine konulacak parçaların şekline ve sayısına göre ışıl işlemle şekillendirilebilir.

Çanta İçi XPE Köpük Yerleştirme-Tüfek Çantası Uygulama Alanları

 • Çanta içi sünger etkin yapısıyla çok geniş bir uygulama alanına sahiptir. Pek çok sektörde bu malzeme kullanılmakla birlikte çanta içi yerleştirme ürünü formunda hazırlandığında çanta içinde muhafaza malzemesi gereği olan her yerde uygulanabilir.
 • Otomotiv sektörü bu köpüklerin en çok kullanıldığı alanlardan birisidir. Otomotiv sektöründe birçok yedek parçanın sevkiyatı ve muhafazası esnasında güvenli alanlara gereksinim olur. Bu esnada XPE köpük tam da malzemelerin şekillerine göre hazırlanarak kutuların, çantaların içerisinde kendine yer bulabilir.
 • XPE köpük anti bakteriyel özelliktedir. Bu sayede kokma yapmaz. Su emme özelliği bulunmaz. Bu nedenle özellikle çanta ve ayakkabı sektöründe çok yoğun biçimde kullanılır. Ayakkabıların, çantaların nakliye, muhafaza, lojistik süreçlerini pratikleştirir. Ürünlerin uzun süre güvende kalmasını sağlar.
 • Çapraz bağlı XPE köpük medikal alanda da çok fazla kullanılır. Birçok tıbbi araç ve gerecin çantasının içerisine yerleştirilebilen köpükler sayesinde tıbbi ürünler güvenli şekilde muhafaza edilebilir.
 • Silah sektörü en çok öne çıkan uygulama alanlarından birisidir. Silahların ve diğer bütün parçalarının hijyenik, korunaklı ve güvenli biçimde muhafazası, sevkiyatı, kullanımı XPE köpüklerle mümkündür.

Çanta İçi XPE Köpük Yerleştirme-Tüfek Çantası Malzeme Detayları

 • XPE sünger çanta içi köpük su geçirmez özelliktedir.
 • XPE köpük parçaların paketlenmesinde en iyi sonuçları vermektedir.
 • XPE köpük anti bakteriyel özellikte olup herhangi bir zararlı oluşuma izin vermemektedir.
 • Kokma ve su emme özellikleri yoktur. Bu sayede içerisine konulan malzemelerde küflenme, nemlenme, renk, şekil değişikliği vs. yapmaz.
 • İstenen kalınlıklarda ve şekillerde üretilebildiği gibi kullanımı son derece pratiktir.
25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial