Ofset kutu İçi Eva Kesim

Ofset Kutu İçi Eva Kesim

EVA olarak tanınan Etilen Vinil Asetat, kapalı hücreli bir köpük çeşididir. Isı ile kolaylıkla şekillendirilebilen Etilen Vinil Asetat, plaka haline getirildikten sonra kesim işlemlerine tabii tutulabilmektedir. Kutu içi ambalaj başta olmak üzere can yeleği, yoga matı ve spor malzemelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.
Darbelere karşı oldukça yüksek bir dayanıma sahip olan EVA, antibakteriyel özelliği ve çevre dostu yapısıyla günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle parçalı ekipmanların belirli bir düzende tutulabilmesi için kutu içi sünger kesimi işlemlerinde yoğun olarak kullanılan EVA, bu alanda EVA seperatör adıyla tanınmaktadır. İçerisine yerleştirilecek olan malzeme veya ekipmana göre özel ölçülerde kesime olanak sağlayan EVA sünger kesim farklı kalınlıklarda, farklı ölçülerde ve farklı renklerde üretime de olanak sunmaktadır.

Ofset Kutu İçi Eva Kesim Nedir ve Nerede Kullanılır?

ofset kutu içi eva
ofset kutu içi eva
  • EVA, bir köpük çeşidi olmakla birlikte yoga matı, puzzle, kutu içi ekipman dizaynı için kullanılan bir malzeme türüdür.
  • Yüksek ısı yalıtımı özelliği ile inşaat sektöründe ve otomotiv sektöründe yoğun olarak kullanılan EVA, ambalaj ürünlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Medikal ürünlerin imalat proseslerinde kullanılan EVA, cam imalatındaki plaklar arasında bariyer görevi olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Herhangi bir kutu içerisine yerleştirilen ve pek çok küçük ekipmandan oluşan aletler, kullanım sıklığına bağlı olarak sürekli tak – çıkar işlemlerine tabii olmaktadır.
  • Kutu içi EVA, sürekli tak – çıkar işlemlerindeki darbe ve aşınmalara karşı büyük bir direnç gösterirken ekipmanların yerlerine tam olarak yerleştirilmesini böylelikle de kırılma veya kaybolma gibi olumsuzlukların önüne geçilmesine olanak sağlamaktadır.
  • Ofset baskı kutu çeşitleri, genellikle küçük ev aletleri sektöründe yoğun olarak kullanılsa da üzerine baskı yapılma olanağı sunmasından dolayı günümüzde hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Ofset kutu içi EVA kesim, ofset baskılı karton kutu çeşitlerinin daha da yoğun kullanılmasına ve ofset baskılı kutu seçeneklerinin artmasını sağlamaktadır.

Ofset Kutu İçi Eva Kesim Uygulama Alanları

EVA, yüksek darbe dayanımına sahip olmasından dolayı genellikle spor malzemelerinde yoğun olarak kullanılsa da kişiye özel kutu içi sünger kesimi yapılmasına olanak sağlamasından dolayı elektrik elektronik başta olmak üzere pek çok sektörde kullanım imkânı sağlamaktadır.
İsteğe bağlı olarak esnek veya daha sert dokularda üretilebilen EVA, -30 ila +80 ̊C arasında dayanım göstererek günlük hayatta birçok yerde kullanım imkânı sunmaktadır.
Batmama özelliği sayesinde denizcilik sektöründe can yeleği başta olmak üzere farklı ürünlerde de kullanılan EVA, tekne bariyerlerinde de yer almaktadır.
Ofset baskılı kutu imalatı ile birlikte daha da kullanışlı hale gelen bu ürün, koli içi, çanta içi veya kutu içinde görev alabilmektedir.

ofset kutu
ofset kutu

Ofset Kutu İçi Eva Kesim Malzeme Detayları

  • Ofset baskı kutuları üzerine olan rağbetin artması ile birlikte ofset baskılı kutu üreticileri var olan ihtiyaçların karşılanabilmesi için birbirinden farklı özelliklerde EVA üretimleri gerçekleştirmeye başlamışlardır.
  • EVA içerisine eklenebilen pek çok malzeme ile daha dayanıklı ve daha uzun süre kullanıma imkân sağlayan bir yapıya bürünürken kutu içi sünger fiyat değerleri de var olan teknik özelliklerine göre değişik değer aralıklarına bürünebilmektedir.
  • Ofset baskılı kutu fiyatları da ebatlarına, üretilen malzemesine ve baskı türüne göre farklı değer aralıklarında piyasada mevcut olarak bulanabildiği gibi sünger kesimi yapan firmalar arasında da değişiklikler göstermektedir.
  • Kişilerin istedikleri yoğunluklarda, istedikleri özelliklerde ve istedikleri renklerde ofset kutu içi sünger kesime olanak sağlayan EVA, günümüzde yoğun olarak kullanılmaya da devam etmektedir.
26 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial