Köşebent Profil Çeşitleri

Sünger Köşebent Profil Çeşitleri birçok alanda kullanılan bir malzemedir. Özellikle profil köşebent köpük çeşitleri depolama ve sevkiyat esnasında darbelere, çarpmalara ve sarsıntılara karşı ürünlerinizi güvence altına almaya yardımcı olur. Kaliteli materyallerden, özel tasarım olarak üretilen köşebentler güçlü darbe ve sarsıntı emme kapasitesine sahip olmasıyla ürünlerinizin korunmasını sağlar.

Günümüzde ulaşım olanaklarının, iletişim avantajlarının ve ödeme kanallarının artması özellikle ticarette geniş kapılar açmıştır. İşletmeler için zaman, mekan sınırı kalkmış, ülkemizin ve dünyanın hemen her yerine ürün satışı mümkün hale gelmiştir. Fakat satışını yaptığınız ürünlerin alıcılarına mutlaka sağlıklı şekilde ulaştırılması gerekmekte, bu da ambalajlamanın güvenle yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Sünger Profil Köşebent Çeşitleri

Polietilen köşebent profiller bloompack kapalı hücre yapısına sahiptir. Bu sayede iyi bir sönümleyici olarak öne çıkar. Bu alanda birçok sünger profil köşebent çeşidi vardır:

  • V köşebent: Kapalı hücre yapısı sayesinde iyi bir darbe koruyucudur. Ahşap, metal, mobilya kenar ve köşelerinde, beyaz eşyalarda, elektronik eşyalarda kullanılabilir.
  • U köşebent: Kapalı ağız, profil ve köşe olarak üretilebilir. Ektrüzyon metoduyla kapalı hücre yapılı olarak istenen kalınlıklarda ve ebatlarda, çeşitli biçimlerde üretimi yapılabilir. Her türden hassas malzemenin köşelerini korumakta kullanılabilir.
  • D köşebent: Dekoratif destek profilleri olarak kullanılabilir. Yüksek rijitlik ve sertlik nedeniyle kullanıma uygundur.
  • O köşebent: Esnek ve iç dairesel yapıya sahiptir. Bu sayede koruma yapılacak materyalin ambalajlanmasında son derece başarılı performans sergiler. Sandalye, masa gibi ahşap ve metal ürünlerin ayak kısımlarında kullanıma uygundur.
  • C köşebent: Esnek ve iç oval yapıları sayesinde C köşebentler ambalajlanan ürünün şeklini alır. Yoğunluğu sayesinde kolayca taşınabilir. Defalarca kullanılabilir. Dış oval kenarları olan ahşap, metal ve benzeri ürünlerin kenar ve köşelerini korumaya yarar.
  • Cam köşebent: Dekoratif cam ve ince materyallerin kenarlarında darbe emici olarak tercih edilen ürün, etkin koruma sağlar.
  • J köşebent: Esnek ve iç oval yapısıyla ambalajlanan ürünün şeklini alan J profil köşebent ağırlıklı olarak çelik kapı ve pervaz arasında tercih edilir.
  • T köşebent: Hususiyetle dört kenar ve yüzeyin aynı anda kolayca korunması için tercih edilir. Doğal taşların ve mermerlerin ambalajlanmasında T köşebent profil tercih edilir.

Köşebent Polietilen Köpük Kullanım Alanları

Sünger Köşebent Profil Çeşitleri Ambalaj köşebent çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Profil çeşidinin fazla olması, verimliliği, ekonomikliği, hafifliği gibi etkenler profil köşebentlerin kullanım alanlarını arttırmaktadır.

Sünger Profil Köşebent

Mobilya ürünlerinde, panellerde, levhalarda, köşeli cam ürünlerde, elektronik eşyalarda, beyaz eşyalarda ve diğer hassas köşeye, kenara sahip hemen her türlü üründe sünger profil köşebent çeşitleri tercih edilebilir. Farklı boyut ve kalınlıklarda özel kesimler yapılabilir.

25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial