Köpük – Ayırıcı – Polietilen – Ambalaj Köpüğü

Köpük – Ayırıcı – Polietilen – Ambalaj Köpüğü – Süngerin ana hammaddesi latekstir ancak doğal lateks piyasadaki ihtiyacı karşılayamadığı için 1937 yılında bir hammadde oluşturulmuş ve bu hammaddeden sünger elde edilmeye çalışılmıştır. Sünger çeşitlerini öğrenmek için bu hammaddenin hava geçirgenliğini sağlayan elastik ve hafif malzemeyi bilmek gerekir. Ama biz o kadar detaya girmeyeceğiz.

Endüstriyel Kesim olarak kullandığımız sünger çeşitleri

Süngerin ana hammaddesi latekstir ancak doğal lateks piyasadaki ihtiyacı karşılayamadığı için 1937 yılında bir hammadde oluşturulmuş ve bu hammaddeden sünger elde edilmeye çalışılmıştır. Sünger çeşitlerini öğrenmek için bu hammaddenin hava geçirgenliğini sağlayan elastik ve hafif malzemeyi bilmek gerekir. Ama biz o kadar detaya girmeyeceğiz.

Endüstriyel Kesim olarak kullandığımız sünger çeşitleri

Esnek poliüretan köpük çeşitleri: Elastik ve hafif bir malzemedir. Bu özelliğinden dolayı en çok tercih edilen sünger çeşitlerimiz arasındadır.
Polietilen: Çok esnektir ve poliüretan süngere göre maliyeti çok düşüktür.
Endüstriyel Kesim olarak müşterilerimizin talepleri doğrultusunda sünger çeşitlerini farklı ebatlarda ve farklı renklerde keserek gerekli ihtiyaçları karşılamaktayız.

Sünger Çeşitleri Sünger Çeşitleri

Uygulama kapsamı
Yapı sektörü; Kullanılan ürünler genellikle izolasyon amaçlı kullanılan ve sönümleme özelliğine sahip sünger çeşitleridir. Eva gibi malzemeler de burada benzer bir işlev görüyor. Ayrıca çalışan operatörlerin uyuması için kullanılan ekonomik sarı süngerler seçilebilir ve tavsiye edilebilir. İnşaat sektöründe kullanılan ürünler için bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Otomotiv endüstrisi; Koltukta kullanılan süngerlerin dışında önerdiğimiz sünger çeşitleri kapı paneli, motor kaputu izolasyonu, zemin altı gibi yerlerde de olabilir. Fr özelliği olan yani alev geciktiricili bir sünger çeşididir. Arkası bantlı bir sünger türü de seçilebilir. En çok kullanılan 26 dansitedir.
Mobilya sektörü; Yatak imalatında kullanılan süngerler dışında kullandığımız ve kestiğimiz süngerler genellikle antrasit ve gri renklerde 22-26-32 densite süngerlerdir. Gelişen mobilya sektörümüzde kırpılan ürünlerin kimyasal ortamda birleştirilmesiyle oluşan daha sert ürünler ortaya çıkaran Bondeks dediğimiz sünger çeşitlerinden biri tercih edilmektedir.
Ambalaj imalat sanayi; Günümüz piyasasında satın alma kararı verilirken onlara bazı ek özelliklerin verilmesi gerekmektedir. Ambalaj bunlardan biridir. Pazarlamada önemli bir kavram olsa da önerdiğimiz gri, sarı ve beyaz renkli ürün için özel kesimli sünger çeşitleri olabilir.

26 Temmuz 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial