Kasa İçi Seperatör Nedir.?

Kasa İçi Seperatör Uygulama

Kasa İçi Seperatör Nedir.? bir ürünün üreticiden tüketiciye ulaşabilmesi için ambalaj malzemesinin güvenli, sağlıklı, kaliteli ve ergonomik olması gerekir. Ambalaj bir nesneyi muhafaza alma şekil verme işlemidir basit olarak söylemek gerekirse. Ambalajda bir yerden başka bir yere taşınması için en çok kullanılan nesnelerin başında kasa gelmektedir. Ürünü doğrudan taşımak yerine kasa ile taşımak her zaman daha avantajlıdır.

Özel koşullarda tasarlanan ve üretilen seperatör sayesinde kasa içine yerleştirilen ürünler rahatlıkla taşınmaktadır. Kasa ölçüleri ve katları genelde palet ile taşınılacağını da düşünerek standart yapılır ve piyasada bir çok standart kasa vardır.

Ürüne özel yapılan, içinde dağılmasını, birbirine vurmasını önleyen tek kullanımlık, ya da müşteriye özel çok kullanımlık olan eva, epdm, sünger, polietilen kullanılarak gerekli bant, yapışkan opsiyonları ile birleştirilen ürüne özel mukavemet sağlayan yapılardır.

Endüstriyel Kesim olarak kasa içi seperatör üretimini sağlamaktayız. Bunun için yapılması gerekenler, her ürün ve kasa içi seperatör çeşidi değiştiği için bize ürününüzün ilk teknik resmini veya örneğini yollamanız. Biz bu doğrultuda en az malzeme kullanımı seçerek uygun tasarımı yapmaktayız. Yapıştırıcı seçeneği ürüne, kullanım şartlarına göre uzun kullanımlar için montaj yapılır.

Uygulama Alanları

 • Otomotiv Sektörü: Tedarikçi-Ana sanayi arasında sürekli, kaliteli ve standart bir sevkiyatın sağlanması için yüksek adetleri yakalamak adına proje ve içinde kullanılan genelde Polipropilen ve metal bazlı ürünlerin taşınmasında ve desteğinde yardımcı olur.
 • Elektronik Sektörü:  Hem yurt içi hem de yurt dışı sevkiyatlarda, taşınan ürünün hacminin küçük ve maliyetinin çok yüksek olması dolayısıyla, ürün üzerinde oluşan herhangi çizik ve hata malzemenin fireye çıkmasını sağlar. Bunu önlemek için de kasa içi seperatör malzemesi kullanılır.
 • Plastik Endüstrisi: Plastik malzemelerin çizilmesini önlemek için yapılan özel üretim eva, sünger ve polietilen malzemeler birbiri üzerinde farklı kesim ve yapıştırılmaları ile seperatör oluşumunu sağlar.

Kasa İçi Seperatör Uygulanan Malzemeler

 • Köpük, kasa içindeki ürünün sabit kalmasını ve zarar görmemesini sağlar. Standart polietilen köpük malzemesi, gri, beyaz standart renklerdir.
 • Köpükler, uygun maliyetli olmasıyla sektörde en çok kullanılan malzemelerden biridir. Kasa içindeki ürünlerin korunmasında önemli bir role sahip olan köpükler özel koşullarda üretilmektedir.
 • Eva malzemesi; 2mm’den 10 cm kalınlığa kadar üretilebilir. Renk olarak standart renkler siyah, gri ve beyazdır. Farklı renk seçenekleri, mavi, beyaz, kırmızı, yeşil, sarı…
 • Eva, koruma için kullanıldığı gibi ayrıştırıcı olarak da kullanılmaktadır. Ayrıştırıcı özellikteki Eva, kasa içlerine özenle yerleştirilir ve çoğunlukla kasa içine göre tasarlanır.
 • Eva seperatör sayesinde hem ürün korunur hem de ürünün kolay taşınması sağlanır.
 • Sönümlemenin daha fazla yerlerde, epdm malzemesi önerilir.

Uygulanan İşlemler

 • Seri Kesim
 • Seri Paketleme
 • Müşteriye özel adet bazlı kesim işleri ile ambalaj köpüğü üretilebiliyor.
 • Bantlama

Tüm bunlarla beraber, kasa içi seperatör uygulaması tüm fason imalat yapan, kendi markası olan ya da sadece ürünlerin daha düzgün gözükmesini isteyen işverenler ve iş sahipleri için kaçınılmaz durumdadır. Ayrıntılı konuşmak için bizi arayabilirsiniz.

26 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial