PP Levha Arşiv Kutuları

PP Levha Arşiv Kutuları

PP levha günlük hayatımızın hemen hemen her yerinde bulunur. Plastik türleri arasında en kaliteli ve en güvenilir tür olması sebebiyle kimyasal sanayide, laboratuvarlarda, gıda sektöründe, tekstil sanayilerinde çeşitli amaçlarla kullanılır. Yüksek kalitede baskı sağlaması, kolay şekillenmesi ve birçok renk seçenekleri sunmasıyla kırtasiye sektöründe sıklıkla kullanılır. Okulda, evde, ofiste belge ve dosyaların düzenlenmesine yardımcı olan en önemli ürünlerden arşiv kutuları kapalı pp levha şeklinde üretilir. Öğrencilerin sıklıkla kullandığı proje çantaları ve dosyalar için de bu levhalardan kullanılır.

PP poliproplen levha günümüzde birçok alanda kullanılır. Kullanıldığı her alanda koruma özelliği sağlayan bir ürün olarak öne çıkmaktadır. PP levhalar üretiminde katkı sağladığı her ürün insan sağlığı için uygun maddeleri içermesiyle ve doğa dostu olmasıyla dünyanın her yerinde yoğun şekilde kullanılan bir ürün haline gelmesine sebep olmuştur.

Kapalı PP Oluklu Levha Ürünleri Nelerdir.?

Kapalı PP oluklu levha birçok ürünlerin yapımında kullanılır.

  • Arşiv kutuları yapımında dayanıklı ve sert bir yapıya sahip olması nedeniyle kullanılmaktadır. Doğaya uyumlu ve geri dönüşüm özelliğine sahip olan ürünlerin üretilmesini sağlar. Ayrıca hafif, esnek ve delebilme gibi özellikleri sayesinde de tercih edilir. İstenilen boyutta, renkte ve kalınlıkta yapılabilmesi ile arşiv kutularında birçok çeşit sunabilmektedir.
  • Proje çantaları, PP levha sayesinde dayanıklı olarak çeşitli renklerde, farklı modeller ve farklı boyutlarda üretilebilir. Su ve nemden koruyarak içerisine dışarıdan herhangi bir zarar gelmesini önlediği gibi belgelerin düzenli olmasını da sağlamaktadır. Oluklu levha olarak da üretilen bu çantalar içerisine iki, üç bölmeli yapılabilecek göz seçeneğini esnek bir yapıya sahip olmasıyla sunar.
  • Dosya, delinebilme özelliği sayesinde lastikli ve çıt çıtlı şekilde üretilebilirken aynı zamanda renkli, şeffaf modeller sunabilir. İçerisinde bulunan belgeleri sudan ve nemden korumaktadır.

Polipropilen Plastik Levha Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri.?

  • Polipropilen plastik levha fiziksel olaraksert ve dayanıklı ve elektriksel olarak yalıtkan bir yapıya sahiptir. Dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklı olması sayesinde proje çantalarının veya dosyaların içerisinde bulunan belgelerin herhangi bir zarar gelmemesini sağlar. Pürüzsüz ve sert yüzeyiyle oluşabilecek çiziklere engel olur. Yalıtkan yapısıyla sıcaklığa maruz kaldığında genleşme katsayısını artırmıştır.
  • Polipropilen levha, ısı ile şekillenerek 130-170 derecelerde erime sıcaklığına sahiptir. Yanabilen ve oksitlenebilen bir yapıya sahiptir.

PP Levha Tercih Edilme Sebepleri

  • Düşük maliyetlerde her boyuttan ve her çeşitten ürünlerin üretilmesini sağlayan, kullanım alanlarına göre ve doğa dostu olmasıyla arşiv kutularında en çok tercih edilen ürün haline gelmiştir.
  • İstenilen her şekle sahip olabileceği gibi istenilen her renkte de olabilmesi ile kırtasiye alanındaki arşiv kutularında ve proje çantalarında, dosyalarda, klasörlerde hem kaliteli üretimler gerçekleştirir hem de maliyeti düşük üretimler sunması açısından avantaj sağlar.
  • Hijyenik ve temizlenebilir özelliği sayesine kullanılan ürünlerin temiz bir şekilde uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde arşiv kutularının içerisinde bulunan bilgilerin yer aldığı etiketler veya yazılar kullanılabilir.

Arşiv Kutuları Dosyalar ve Proje Çantaları

  • PP oluklu levha fiyatları belirlerken ürün için kullanılan levhanın boyutu ve ağırlığı göz önünde bulundurulur. Bu levhaürünlerinden olan arşiv kutuları, dosyalar ve proje çantaları üretimlerinde en ekonomik fiyatlara sahip olan modeller ve renklere sahiptir. Düşük maliyetler sunarak kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayan ve geri dönüşüm olanağı sunan pp levhalar hayatımızın her yerinde sağlığımızı tehlikeye atacak madde içermeyerek yoğun şekilde kullanılır.
25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial