Balonlu Naylon Pat Pat Ambalaj

Balonlu naylon pat pat ambalaj geçmişten günümüze kullanılagelen bir üründür. İçerisindeki hava baloncukları sayesinde bu ürün hava yastığı görevi görerek dışardan gelebilecek herhangi bir zarara karşı içindeki ürünü korur. Bu nedenle pat pat naylon cam gibi kırılabilecek ürünlerin ya da elektronik ürünler gibi çabuk zarar görebilecek nesnelerin nakliye süreçlerini güvenli hale getirmek için tercih edilir.

Naylon ambalajlar arasında yer alan balonlu naylon pat pat ambalaj, daha çok şeffaftır ve plastikten üretilir. Her ne kadar pat pat ambalaj dendiğinde daha çok hasar engelleyici yönü akla gelse de bu kadar fazla kullanılmasının nedeni sadece bu değildir. Aynı zamanda soğuktan koruyucu ve elektriklenmeyi önleyici özellikleri de öne çıkmaktadır. Bu nedenle ilaçlar, gıdalar gibi belirli bir ısıda muhafaza edilmesi gereken maddelerin muhafaza ve nakliye süreçlerinde de balonlu naylon pat pat ambalajlar tercih edilmektedir.

Balonlu Naylon Pat Pat Ambalaj Kullanım Alanları

Balonlu naylon pat pat ambalaj darbe önleyici, elektriklenme önleyici, titreşim önleyici ve şok önleyici olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca şeffaf olmaları nedeniyle içindeki ürünün görülebilmesi de bir artıdır. Bütün bu artılar pat pat ambalajlara geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Başlıca kullanım alanları şunlardır:

  • Beyaz eşya: Oldukça büyük ve ağır beyaz eşyalarda ya da ufak çaplı beyaz eşyalarda hem estetiğin hem işlevselliğin muhafazası için nakliye sürecinde en iyi şekilde korunması gerekir. Beyaz eşyaların içi ve dışı pat pat ambalajla sarılıp kutu ile arasına naylon ambalaj doldurulabilmektedir.
  • Mobilya: Mobilyalar büyük ve ağır eşyalardır. Bu nedenle sarsıntılarda rahatlıkla zarar görebilirler. Özellikle kumaş akşamlarının korunmasında, çizilmelere karşı korumada balonlu naylon pat pat ambalaj büyük avantaj sağlamaktadır.
  • Elektronik: Balonlu pat pat ambalajın en sık kullanıldığı alanlardan birisi elektroniktir. Elektronik eşyalar daha çok plastik gibi hassas malzemelerden üretildiğinden ve ekranları hassas olduğunda iyi bir ambalaja ihtiyaç vardır. Balonlu naylon pat pat ambalaj gerek ekran gerekse diğer alanları en iyi şekilde muhafaza etmektedir.
  • İlaç: İlaç sektöründe ürünlerin belli bir ısıda tutulması gerekir. pat pat naylon pat pat ambalaj ısı yalıtım sağladığından nakliye süreçlerin kolaylaştırır.
  • Metal cisimler: Metal cisimler kırılması ve zarar görmesi zor ürünler olsa da etrafa zarar verebilirler. Metal cisimlerin çevreye zararını en aza indirmek için pat pat ambalajla sarılabilmektedir.

Balonlu Naylon Pat Pat Ambalaj Fiyatları

Balonlu naylon pat pat ambalaj fiyatları oldukça farklılık gösterir. Fiyatları etkileyen en temel etken özellikleri olmaktadır. Naylon kaliteleri farklı kalınlıklarda olmakta, baloncuk yoğunlukları değişebilmektedir. Bu da içine sarılan eşyanın güvenliğini doğrudan etkilemektedir. Malzeme kalitesi arttıkça fiyatlar da artmaktadır.

Balonlu naylon pat pat ambalajların uzunluğuna ve balonların boyutlarına göre de fiyatlar değişmektedir. Balonların boyutları arttıkça koruma alanları da artmakta, fiyatları yükselmektedir. Uzunluk metrekare üzerinden hesaplanmakta ve büyük, ağır ürünler için daha fazla balonlu naylon pat pat ambalaja gereksinim olduğundan fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Firma olarak her zaman en kaliteli ürüne en iyi fiyat avantajıyla sahip olma fırsatı sağlıyoruz.

25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial