Kutu İçi Ambalaj Köpüğü

Farklı kalınlıklarda benzer malzemelerin bloktan özel kesimini yaparak, müşteriye özel, en boy ve yüksekliklerde Ambalaj Köpüğü üretiyor ve paket olarak sunuyoruz.

Ambalaj Köpüğü Nedir?

Ambalaj bir nesneyi muhafaza alma şekil verme işlemidir basit olarak söylemek gerekirse. Ambalaj köpüğü ise kutu, kasa, koli, çanta gibi taşıma malzemelerinin içinde kullanılan, daha çok ürünün zedelenmesini önleyen piyasada ve bilinen terimleri ile “ambalaj köpüğü, kutu içi dolgu malzemesi,” olarak anılan özel kesilmiş küçük darbe önleyici, parçayı çizmeyen ürünlerdir.

Her paketimiz 0,5 m3’tür.

Uygulama Alanları

 • İnşaat sektöründe Polietilen kullanımıyla beraber ambalaj köpüğü malzemesi daha çok ince olarak kullanılır ve parke gibi dekorasyon ürünlerin taşınmasında birbirini çizmemesi için bir seperatör görevi görür.
 • Elektronik Sektöründe ambalaj köpüğü kullanımı ise, artık teknolojinin artması ile maddi değeri de çok daha fazla artan ve ebatı küçülen elektronik eşyaların daha güvenli bir şekilde bir yerden başka bir yere taşınmasının sağlanmasını kolaylaştırır.
 • Otomotiv Sektörü, bizim Endüstriyel Kesim olarak uzmanlık alanımızdır. Dünya’da ve Türkiye’de üretimden sevkiyata, hatta daha da ötesine servis hizmetlerine kadar müşteri odaklı çalışan bu sektörde; plastik, cam, metal bazlı bir ürün üretildikten sonra montaj aşamasına bile girerken, tedarikçi-müşteri arasında taşımacılık arasında bazı olmazsa olmaz darbe önleyici ürünler kullanılması gerekmektedir. Bunların başında da ürün gamında değişmekle beraber ambalaj seperatörü gelmektedir.
 • Promosyon sektöründe ise, üretilen ya da hizmet verilen ürün yanında bazı ek özellikler ve kimlik de katılması gerekir biraz da. Bu da müşterinin daha çok önemsendiğinin belirtisi olarak ambalaj köpüğü kullanılabilir. Bu sayede ürün için “%100 çizilmeden ve zarar görmeden müşteriye teslim” garantisi vermek demektir.
 • Kozmatik, hırdavat, hediye ve daha bir çok sektörde de benzer kullanımları vardır.

Ambalaj Köpüğü Uygulanan Malzemeler

 • Standart Polietilen Köpük malzemesi
 • Gri, beyaz standart renklerdir.
 • Ölçü olarak 2,5 cm x 2,5 cm x 2,5 cm ve 4 cm x 4cm x 4,5 cm’dir. Müşteri isteğine göre ambalaj köpüğü uygulaması yapılabilir ve özel olarak kesilebilir. Özel üretimde minimum miktar 4 m3 olmaktadır.

Uygulanan İşlemler

 • Seri Kesim
 • Seri Paketleme
 • Müşteriye Özel adet bazlı Kesim işleri ile ambalaj köpüğü üretilebiliyor.

Kırmızı Polietilen köpük ürünler, antistatik özellik göstermektedir ve özel üretime göre yapılır. Beyaz olanları ise çok farklı sektörde görmekle birlikte arkası film kaplamalı olursa şayet esneme özelliği de engellenir ve yırtılmama kazandırılır.

Tüm bunlarla beraber, ambalaj köpüğü uygulaması tüm fason imalat yapan, kendi markası olan ya da sadece ürünlerin daha düzgün gözükmesini isteyen işverenler ve iş sahipleri için kaçınılmaz durumdadır.

26 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial