Akustik Yumurta Sünger – Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Yumurta Sünger – Ses yalıtımı, gürültünün olabildiğince bir odaya girmesini ya da bir odadan çıkmasını engellemeyi amaçlamaktadır. Öte yandan, ses emilimi, ses dalgalarını emmek ve istenmeyen gürültünün odanın çevresinde yansımasını engellemektedir. Çoğunlukla birincil amacın ses yalıtımı sağlamak yerine yankıyı azaltmak olduğu geniş performans alanlarında akustik yumurta sünger çözüm olarak uygulanmaktadır.

poliüretandan yapılmış yanmaya dayanıklı hafif bir malzemedir. Çoğunlukla işitme testlerinin yapıldığı kontrol odalarında, hastane odalarında, ofislerde, restoranlarda ve kayıt stüdyolarında kullanılır. Renkli akustik yumurta sünger çeşitleri ile beraber dekoratif amaçlı da kullanılabilen bu süngerlerin tasarımı yalıtım bakımından oldukça önemlidir. Akustik yumurta süngerlerin şekli ses dalgalarının alınma şeklini de etkiler.

Odanızı Stüdyo Ortamına Çevirecek Ses Yalıtım Süngerleri

Çok fazla yankı ya da gürültünün olduğu odalarda ses yalıtım süngeri sesi makul bir seviyeye indirmeye ve sesi kontrol altına almaya yardımcı olacaktır. Akustik yumurta süngerler performansa ödün vermeyecek bütçe dostudur. Farklı boyutlara sahip olan akustik bir sünger çeşididir ve sesi her taraftan eşit bir şekilde emmek için yuvarlak formdadır. Birbirine kenetlenmiş tasarımıyla kurulumu çok basittir. Bu, onları geniş alanları kolay bir şekilde kaplaması için uygun bir hale getirir.

Akustik Yumurta Sünger - Ses Yalıtım Süngeri
Akustik Yumurta Sünger – Ses Yalıtım Süngeri

Ses bariyerleri için kullanılan sünger, ihtiyaçlarınızı karşılamak için hem levhalarda hem de rulolarda mevcuttur. Polietilen ya da neopren gibi güvenilir malzemelerden üretilen bariyerler pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Ses dalgalarının azaltılması için tutarlı bir şekilde ses dalgalarını emer. Akustik ses yalıtım süngeri tipik olarak yüksek ve orta frekanslardaki yankıları bastırır. Düşük ses frekanslarını tamamen engellemek ya da emmek zor olabilir. Düşük frekanslı sesler ile uğraşırken bir odanın köşelerine emici olarak çok daha kalın akustik yumurta süngerleri konularak hem büyük hem de küçük odalarda daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Ses yalıtım süngeri çeşitleri boyasız kalmalı ve asla yıkanmamalıdır. Yıkanması ya da boyanması durumunda boya kalıntıları ve sabun süngerin yüzeyin işlevini sağlayan küçük gözenekleri ve çatlak yapısını doldurmaktadır.

Akustik Yumurta Süngerler Nasıl Uygulanır?

Akustik yumurta sünger çeşitlerinin uygulama şekli duvara zarar vermeden yapışkan sprey ile de mümkün olabilmektedir. Bu işlemde panellerin kenarları hariç, arka yüzeyine yapışkan sprey püskürtülür. Akustik yumurta sünger bir karton parçasına konur ve yapışkan olan kısmı aşağı doğru bastırılır. Daha sonra süngerdeki yapışkan iyi havalandırılmış bir alanda 1 ya da 2 saat kuruması için bekletilir veya sprey fanla kurutulur. Makas gibi benzer kesici alet kullanılarak iç kenarda kalan karton kesilir. Burada süngerin karton ile tam olarak örtülüp örtülmemesinin bir önemi yoktur. Önemli olan sünger panellerinin engebeli taraftan bakıldığında kartonun görünmemesidir.

Kartonun köşelerine çift taraflı bantlar yapıştırılır ve akustik yumurta sünger duvara sabitlenerek uygulama tamamlanır. Duvarınıza tek sıra bu özel süngeri uygulamak için bu işlemleri tekrar edebilirsiniz. Bazı akustik yumurta sünger modelleri laminasyon makinesi yardımıyla kendinden yapışkanlı akustik yumurta sünger olarak satılmaktadır. Mümkün olan en iyi ses alanını ortaya çıkarmanın bir parçası da alana bütün olarak bakmaktır. Akustik yumurta sünger modellerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial