Akustik Yanmaz Sünger

Akustik yanmaz sünger modellerine emprinye katkılarla alev yürümez özelliği kazandırılmıştır. Esnek yapısıyla makine odalarında, çeşitli kapalı mekanlarda yüksek kalitede ses izolasyonu sağlar. Bu yüzden de özellikle ses olan alanlarda oldukça fazla tercih edilir. Hazır stoktan hızlı ve seri gönderim yapılabildiği gibi özel siparişler de hızlı biçimde tedarik edilerek sevk işlemleri gerçekleştirilir. Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan yanmaz akustik sünger yapılarda yüksek güvenlikli bir ortamın ortaya çıkmasını sağladıkları gibi mükemmel ses tutuşuyla da hem akustiği dengelerler hem de sesin çevreye yayılmasını önlerler. Aşınmaya son derece dayanıklı oldukları için parçacıklar haline gelmez, uzun süre başarıyla kullanılabilirler.

Akustik Yanmaz Sünger Nedir ve Nerede Kullanılır?

  • Düz yanmaz akustik sünger temel olarak üç ham maddeden oluşur. Bunlar su, poliol ve izosiyanattır. İzosiyanatın bir kısmı poliol ile polimerleşmekte, küçük bir kısmı da suyla reaksiyon girerek gözenekli poliüretan yapıyı ortaya çıkarmaktadır. Katalizör, stabilizör ve başka yardımcı malzemeler ile kimyasal reaksiyon oluşturarak elde edilseler de yanmaz özelliğini veren alev geciktirici kimyasal eklemelerdir.
  • Akustik süngerde ölçüm birimleri yoğunluk ve sertlik üzerinden yapılır. Süngerin kalitesi doğrudan yoğunlukla alakalıdır. Sertliğini kaliteye herhangi bir etkisi yoktur. Yüksek kalitede bir sünger yumuşak bir dokuda, düşük kalitede bir sünger sert yapıda olabilir. Yoğunluk ne kadar fazla ise kalite de aynı oranda fazla demektir.
  • Hem yanmazlık hem de ses yalıtımı sağlaması dolayısıyla yanmaz süngerler adeta geleceğin sektörleri arasında anılmaya başlanmıştır. Ebatlarına ve yüksekliğine göre emme gücü ölçümlenirken sesin olduğu her yerde kullanılmaktadırlar.
  • Düz akustik yanmaz sünger araçlarda, bankalarda, stüdyolarda, evlerde, fabrikalarda, mağazalarda, ofislerde ve daha pek çok yerde kullanılmakta ve her geçen gün daha fazla mekânda kendine yer edinmektedir.

Akustik Yanmaz Sünger Uygulama Alanları

  • Yanmaz ses yalıtım süngeri hem yanmazlık hem de ses yalıtım özelliklerini bir arada bulundurması bakımında diğer süngerlere nazaran çok daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Akustik Yanmaz Sünger Nedir Ve Nerede Kullanılır?
26 Ağustos 2023