Akustik Piramit Sünger – Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Piramit Sünger – Ses Yalıtım Süngeri Yalıtım yaşam alanlarında konforu, kaliteyi, estetiği ve moderniteyi arttırmak adına yapılan uygulamalardan birisidir ve günümüzde en çok ihtiyaç duyulanlardan birisi ses yalıtımdır. Ses yalıtım için en çok tercih edilen sünger çeşitlerinden birisi akustik piramid sünger olmaktadır.

Akustik piramit sünger hammaddesi poliüretan, yüzeyi piramit şeklinde olan, istenmeyen yankı ve ekoyu etkili şekilde yönetip ortamdaki sesin kalitesini arttıran bir üründür. Duvardan tavana kadar her alana uygulanabilen ses yalıtım süngeri ses seviyesini, titreşimi, yankıyı kontrol etmekte, ses kalitesinin bozulmasını engelleyerek istene noktaya en kaliteli biçimde iletilmesini sağlamaktadır. Bu sayede ses daha kaliteli ve daha temiz duyulmaktadır. Esnek bir yapıya sahip olması ve uygulamasının kolaylığı ile birlikte bu süngerler yanmazlık sertifikasına sahiptir. Alev almaz yapısıyla emniyetli bir ses yalıtım süngeri olmayı başarmaktadır.

Akustik Piramid Sünger Temel Özellikleri

Akustik piramid sünger sahip olduğu özelliklerle üstün performans vermekte, bu da kullanım alanlarını gün geçtikçe arttırmaktadır. Ürünler 50 DNS, 70 DNS ve 90 DNS gibi farklı yoğunluklarda imal edilebilmektedir. 100 x 100 ebatlarında plakalar halinde üretilebildiği gibi isteğe göre daha farklı ölçülerde de üretimi yapılabilmektedir.

Akustik piramid süngerler 40 mm ve 500 mm gibi farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir. Renk olarak standardı siyah olmakla birlikte isteğe göre üzerine flok kaplama yapılarak renklendirme gerçekleştirilebilmektedir. Kendinden yapışkanlı sünger üretimi yapıldığı taktirde kendi yapışkanıyla uygulanabilmekte ya da sıvı yapıştırıcı kullanılarak uygulanabilmektedir.

Ses yalıtım süngeri uygulandığı alandaki sesi emer. Böylece sesin duvara, tavana ya da nesnelere çarparak içerde yeniden dolaşımını önler. Büyük alanlarda sesin istenen kalitede, daha temiz şekilde istenen noktadan duyulmasını sağlamaktadır. Bu nedenle bu süngerlerle uygulama yapılan bir alanda ses seviyesini düzenlemekte, ses kalitesini bozan titreşimleri önlemekte, geniş mekanlardaki yankıyı önleyerek sesin kaliteli şekilde aktarımını gerçekleştirmektedir. İşyerleri, fabrikalar gibi ses trafiğinin fazla olduğu alanlarda istenmeyen frekansların absorbe edilmesiyle gürültü azaltılarak daha konforlu alanlar inşa edilmektedir.

Akustik piramid sünger tek başına ses yalıtım süngeri niteliği göstermez. Bu süngerler ortamdaki ses dalgalarını düzenleyerek eko ve yankı oluşumunu önler. Ancak EPDM ses membranı veya keçeli PVC kauçuk ses membranı ile lamine edilebilir. Bu sayede ses yalıtıma da katkı sağlar. Daha üst seviye bir ses yalıtım hedefleniyorsa süngerpan veya Bondex gibi yüksek ses kesici özelliğe sahip yalıtım süngerlerinden istifade edilebilir.

Akustik piramid sünger kalite standartlarına uygun biçimde üretildiği taktirde sertifikalandırılmış olur ve yanmazlık belgesiyle sizlere ulaşır. 1. Kalite yanmaz malzemeden üretilen akustik süngerlerimiz alev alma, emniyetli birer sünger çeşididir.

Akustik Piramid Sünger Kullanım Alanları ve Uygulaması

Akustik piramid sünger uygulama hususunda esneklik sağlar ve uygulaması kolaydır. Bu nedenle ses akustiğinin sağlanmak istendiği ve ses kalitesinin önemli olduğu her alanda çok rahat kullanılabilir. Başlıca kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Performans ve Gösteri Merkezleri
 • Kongre ve Toplantı Salonları
 • Fabrikalar ve İş Yerleri
 • Eğitim Kurumları
 • Youtuber Odaları
 • Müzeler
 • Sanat Sergileri
 • Spor Merkezleri
 • Kayıt Stüdyoları
 • İnşaat Akustiği
 • Tiyatro Salonları
 • Konser Salonları
 • Hacim Akustiği
 • Mekanik Mahallerde

Akustik piramit sünger esnek bir yapıdadır ve uygulaması oldukça pratiktir. Ürünü uygulamak için silikon, solid yapıştırıcı veya bali kullanılabilir. Süngerin uygulanacağı yüzeyin temiz ve kuru olmasına azami dikkat edilmelidir. Yapıştırıcı malzemeyi yüzeye sürebilir, ardından beklemeden süngeri yüzeye yapıştırabilirsiniz. İstediğiniz özelliklerde, en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere firmamız ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

25 Ağustos 2023
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial